فرق درماپن و درمارولر

فرق درماپن و درمارولر در این است که در یکی از قلم و روش دیگر از دستگاه غلتک مانند برای جوانسازی پوست استفاده می شود. در هر دو روش می‌توان به نتایجی همچون جوانسازی پوست، از بین بردن جای جوش، لک صورت دست یافت.  

فرق درماپن و درمارولر

  همانطور که می‌دانید در خانم‌ها زیبایی یکی از مهم‌ترین مسائل زندگی است که برای رسیدن به آن به کارهای زیادی دست می‌زنند. از دلایلی که باعث از بین رفتن شادابی پوست می شود، استفاده از لوازم آرایشی بی کیفیت و یا استفاده از آن‌ها به میزان زیاد است که می‌تواند اثراتی مثل ایجاد جوش و زودتر چروک شدن پوست را به همراه داشته باشد. در روش میکرونیدلینگ برای جوانسازی پوست، از دو نوع دستگاه استفاده می شود. یکی درماپن و دیگری درمارولر است. برای فهمیدن فرق درماپن و درمارولر ابتدا باید این دو را به تنهایی بشناسیم و بدانیم کارایی آن‌ها به چه شکل است.  

 بررسی فرق درماپن و درمارولر

  درمارولر دستگاهی است که به صورت غیرحرفه‌ای ساخته و تنظیم شده است. این دستگاه از یک غلتک متحرک ساخته شده که بر روی این غلتک سوزن‌های ریزی وجود دارد. این سوزن‌ها بر اساس عمق نفوذ با هم تفاوت هستند. هر چقدر که سوزن بلندتر باشد بیشتر نفوذ کرده و درنتیجه درمان بهتر صورت می‌گیرد. این روش درمانی کاملاً تهاجمی است و اصولاً با درد و یا کمی خون ریزی همراه است. برای بررسی فرق درماپن و درمارولر باید بدانیم که درماپن به چه دستگاهی گفته می‌شود. درماپن، دستگاهی است که به صورت امروزی ساخته شده و تقریباً شبیه به یک قلم است. تعدادی سوزن بر روی این قلم وجود دارد که با حرکت دادن آن بر روی پوست به صورت جلو عقب کردن، در بافت پوست سوراخ‌هایی ایجاد می شود. برای این دستگاه می‌توان بلندی سوزن‌ها را تغییر داد و به این ترتیب عمق نفوذ هم تغییر پیدا می‌کند. سوزن‌هایی که برای این دستگاه استفاده می‌شوند یک بار مصرف هستند و دیگر قابلیت استفاده ندارند. این دو دستگاه شاید در ظاهر دو نقش یکسان داشته باشند اما با بررسی‌های بیشتر متوجه تفاوت عملکرد آن‌ها می‌شویم. برای آشنایی بیشتر شما دوستان مطلبی درباره تاتو را نیز بخوانید.

 بررسی فرق درماپن و درمارولر فرق درماپن و درمارولر در واقع در سنتی و مدرن بودن آن‌ها و همچنین در عملکرد آن‌هاست. درمان با استفاده از دستگاه درماپن به پوست کمک می‌کند تا نفوذ کرم‌ها

فرق درماپن و درمارولر در روش انجام

  همانطور که گفته شد دستگاه درماپن در مقایسه با دستگاه درمارولر جدیدتر و مدرن تر بوده و می‌توان عمق نفوذ را در آن کاهش داد. همچنین در این دستگاه می‌توان سرعت ضربه زدن را هم تغییر داد. سرعت ضربه زدن در درماپن به دلیل مدرنیزه بودن آن خیلی بیشتر از درمارولر است و این موضوع فرق درماپن و درمارولر را توجیه می‌کند. این دستگاه در هر ثانیه می‌تواند تا حدود ۱۰۰۰ سوراخ در پوست ایجاد کند. سرعت درماپن وابسته به محلی است که درمان در آن صورت می‌گیرد و این موضوع متفاوت است مثل برای چشم، بینی، چانه و قسمت‌های دیگر با هم متفاوت است. یکی از موارد استفاده از میکرونیدلینگ، درمان جوش و آکنه است که این دستگاه در این درمان هم موفق عمل می‌کند. این دستگاه حتی قابلیت استفاده برای چروک‌های زیر پوست را هم دارد به دلیل اینکه پوست زیر چشم بسیار نازک است و امکان تنظیم عمق سوزن‌ها باعث می شود تا آسیبی به این ناحیه وارد نشود. این دستگاه برای مناطقی از صورت که بافت کوچک‌تری دارند مثل اطراف بینی و بالای لب هم به دلیل ساخت منحصربه‌فرد خود قابل استفاده و بسیار مؤثر است.  

فرق درماپن و درمارولر در موارد استفاده

  درمان میکرونیدلینگ به طور کلی برای جوانسازی پوست و مشکلات دیگری که به وجود می‌آید مورد استفاده قرار می‌گیرد اما همانطور که گفته شد این درمان به وسیله دو نوع دستگاه صورت می‌گیرد. فرق درماپن و درمارولر در واقع در سنتی و مدرن بودن آن‌ها و همچنین در عملکرد آن‌هاست. درمان با استفاده از دستگاه درماپن به پوست کمک می‌کند تا نفوذ کرم‌ها و انواع ویتامین‌ها در آن بهتر صورت بگیرد. در افراد سیگاری معمولاً خطوط و چروک‌هایی در اطراف لب‌ها به وجود می‌آید که با این دستگاه قابل رفع است و می‌توان آن‌ها را از بین برد. در افراد مسن که پوست شل شده دارند این دستگاه می‌تواند باعث سفت شدن پوست شود. چروک‌های به وجود آمده، جای جوش، جای زخم و هر گونه مشکلات پوستی که اثرات خود را به جا می‌گذارند با این درمان برطرف می‌شوند. این دستگاه هم مانند دستگاه درمارولر باعث می شود که منافذ باز پوست بسته شوند و به طور کلی پوست فرد تقویت بشود. در اغلب افراد مسن تیرگی‌هایی در پوست ایجاد می شود که به این روش از بین می‌روند.  

فرق درماپن و درمارولر در مزیت‌ها

  یکی از مزیت‌های درماپن که روشن‌ترین فرق درماپن و درمارولر هم هست امکان استفاده از آن برای پهنای کم است که با درمارولر نمی‌توان این کار را انجام داد. این دستگاه همچنین باعث می شود که درد کمتری برای فرد ایجاد شود زیرا آسیب کمتری به پوست ایجاد می‌کند. این دستگاه به دلیل اینکه از سوزن‌های یک‌بار مصرف بهره می‌گیرد از نظر بهداشتی مؤثرتر بوده و کمتر فرد درخطر عفونت و آسیب‌های احتمالی قرار می‌گیرد.   این روش همچنین به دلیل پیشرفته بودن در نواحی دور چشم، لب و بینی قابل استفاده است و خطری ایجاد نمی‌کند. مزیت دیگر این دستگاه نسبت به درمارولر این است که درماپن باعث می شود که نفوذ کرم‌ها و ویتامین‌ها به پوست به شدت افزایش داشته باشد در صورتی که درمارولر به مقدار بسیار کمی در پوست فرد نفوذ می‌کند. در واقع در درماپن نفوذ مواد به پوست تا حدود ۹۰ درصد می‌رسد اما در روش درمارولر به کمتر از ۳ درصد می‌رسد. این درصدها کاملاً نشان دهنده برتری دستگاه درماپن نسبت به درمارولر است که باعث تأثیرگذاری بیشتر درمان میکرونیدلینگ می شود.   مقاله ای با عنوان مکانیسم تأثیرات درماپن را نیز بخوانید.  فرق درماپن و درمارولر در مزیت‌ها فرق درماپن و درمارولر در واقع در سنتی و مدرن بودن آن‌ها و همچنین در عملکرد آن‌هاست. درمان با استفاده از دستگاه درماپن به پوست کمک می‌کند تا نفوذ کرم‌ها

فرق درماپن و درمارولر در معایب

  درمارولر دستگاهی است که در روش میکرونیدلینگ از آن استفاده می شود و دارای مزیت‌ها و البته معایبی است. فرق درماپن و درمارولر در عمق نفوذ کم در درمارولر و نفوذ زیاد در درماپن است که باعث شده از درماپن به عنوان دستگاه برتر یاد شود. این دستگاه از غلتک ساخته شده که با حرکت دادن آن بر روی پوست سوراخ‌هایی به وسیله سوزن آن ایجاد می شود. این کار باعث تحریک پوست به کلاژن سازی و رشد سلول می شود. قبل از اینکه درمان با این دستگاه آغاز شود باید دستگاه و همچنین سوزن‌ها ضدعفونی شوند. به دلیل اینکه این دستگاه و این درمان تهاجمی است و همراه با درد است باید قبل از شروع درمان از کرم‌های بی حسی استفاده شود تا درد را بسیار کاهش دهد. داروها، کرم‌ها و یا سرم‌هایی که برای پوست مفید هستند را می‌توان همراه با این دستگاه استفاده کرد. در صورت استفاده باید کرم را قبل از شروع درمان بر روی پوست مالش داد و بعد غلتک را بر روی پوست عقب و جلو برد. فشاری که بر روی پوست وارد می شود با توجه به مشکل پوستی موجود در فرد متفاوت است.  

فرق درماپن و درمارولر در کاربرد

  یکی از مسائلی که موجب می شود که فرق درماپن و درمارولر بیشتر آشکار شود، موارد استفاده آن‌ها است که تفاوت‌هایی بینشان وجود دارد. این دستگاه برای جوانسازی پوست از طریق تحریک پوست برای کلاژن سازی، کمتر کردن منافذ باز پوست که این موضوع هم مشکلاتی را از قبیل جوش‌های سرسیاه و غیره به وجود می‌آورد. این دستگاه برای درمان جای جوش، آکنه، از بین بردن جای سوختگی و جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سلول‌های پوست در نتیجه انجام درمان با دستگاه درماپن جوان تر می‌شوند و در واقع سلول‌های بیشتری به وجود می‌آیند. درمان ریزش مو و بهبود رشد و تقویت موها یکی دیگر از مواردی است که این دستگاه در آن کاربرد دارد. بعد از بارداری ترک‌هایی بر روی شکم ایجاد می‌شوند که این ترک‌ها هم با این روش درمانی از بین می‌روند. لک‌ها و حتی فرورفتگی‌های به جا مانده از جوش‌ها هم با این روش درمان می‌شوند. از این دستگاه حتی در درمان‌هایی مثل مزوتراپی هم استفاده می شود. برای از بین بردن زخم و جای زخم بسیار پرکاربرد است و در نهایت درخشش خاصی به پوست می‌دهد.فرق درماپن و درمارولر در کاربرد فرق درماپن و درمارولر در واقع در سنتی و مدرن بودن آن‌ها و همچنین در عملکرد آن‌هاست. درمان با استفاده از دستگاه درماپن به پوست کمک می‌کند تا نفوذ کرم‌ها

فرق درماپن و درمارولر در مسائل مراقبتی

   با وجود فرق درماپن و درمارولر در ابعاد مختلفی مثل عملکرد، تأثیرگذاری و غیره در یکسری موارد هم این دو با هم یکی هستند. مراقبت‌های میکرونیدلینگ به شکلی هستند که باید در هر دوی این موارد انجام شود و در هر دو باید رعایت شود. نباید از کرم‌های لایه بردار که برای پوست التهاب ایجاد می‌کنند استفاده شود. بعد از درمان میکرونیدلینگ نباید بلافاصله به پوست آب زده شود و استخر رفتن مجاز نیست. آرایش کردن هم در این دوره ممنوع است و باید به شدت از آن پرهیز کرد. در صورت استفاده از کرم‌های ضد آفتاب بهتراست نوع بی رنگ آن مورد استفاده قرار بگیرد. متخصص درمان باید دست‌های خود را ضدعفونی کند. بعد از درمان، التهاب ایجاد شده در پوست فرد را اذیت می‌کند که با تزریق سرم می‌تواند از بین برود. پوست بعد از درمان خشک تر می شود و بنابراین باید آب‌رسانی به پوست با برنامه ریزی صورت بگیرد. بعد از درمان نباید به فعالیت‌های زیادی پرداخته شود و نباید در معرض هوای بسیار گرم قرار گرفت زیرا پوست در این صورت حساس شده و عرق کردن می‌تواند باعث آسیب به آن شود.  

فرق درماپن و درمارولر در عوارض

میکرونیدلینگ از روش‌هایی است که امروز در بین مردم بسیار محبوب شده است اما باید در نظر داشته باشیم که این روش هم دارای معایب و عوارضی است. یکی از آن‌ها اینکه امکان ایجاد عفونت در پوست فرد وجود دارد. ایجاد حساسیت از مواردی است که احتمال به وجود آمدن دارد البته همه این موارد بستگی به نوع پوست خود فرد هم دارد. درد و ناراحتی‌های خفیفی هم به وجود می‌آید که کاملاً طبیعی است. اگر فرد بعد از درمان احساس ناراحتی شدید بکند باید به پزشک مراجعه کند. عفونت‌ها معمولاً به رنگ زرد هستند و باید با دقت مورد بررسی قرار بگیرند چون خطرناک هستند. برای انجام درمان مطمئن شوید که از وسایل کاملاً بهداشتی استفاده می شود. اگرچه در مورد فرق درماپن و درمارولر مسائل زیادی قابل بیان بود اما در مورد عوارض باید گفته شود که هر دوی این روش‌ها دارای عوارض یکسانی هستند و از آن نظر تفاوتی در بین آن‌ها وجود ندارد. میکرونیدلینگ باید حتماً توسط فرد متخصص و با تجربه در این کار صورت بگیرد و با توجه به اینکه چه مشکل پوستی در فرد وجود دارد باید از یکی از دستگاه‌های درماپن و با درمارولر استفاده شود.   مقاله پایانی درباره جوان سازی پوست با درماپن را برایتان آورده ایم.   فرق درماپن و درمارولر در عوارض فرق درماپن و درمارولر در واقع در سنتی و مدرن بودن آن‌ها و همچنین در عملکرد آن‌هاست. درمان با استفاده از دستگاه درماپن به پوست کمک می‌کند تا نفوذ کرم‌ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟