عوارض پاک کردن تاتو

تاتو بسیار هیجان انگیز و جذاب است. برخی افراد ممکن است در اثر یک هوس آنی به سرشان بزند تاتو بکنند، اما بعد از مدت کوتاهی از کارشان پیشمان شوند. گاهی هم به دلایلی مانند دوست نداشتن طرح تاتو، تکراری شدن آن و ناراضی بودن از تاتوکار به فکر این بیفتند که آن را پاک کنند. اما با توجه به این که جوهر تاتو به لایه های پوست نفوذ می کند، پاک کردن و ریموو کردن آن بدون مشکلات و عوارض جانبی نخواهد بود. عوارض پاک کردن تاتو در ادامه آورده شده است.  

عوارض پاک کردن تاتو کدامند؟

همان قدر که تاتو کردن این روزها زیاد شده است، به همان نسبت نیز ریمو کردن و عوارض پاک کردن تاتو شیوع پیدا کرده است. روش های قدیمی ریموور تاتو با مشکلات بیشتری همراه بودند. اما با شیوه های جدید مانند لیزر این عوارض بسیار کمتر شده اند. این عوارض عبارتند از:

 • قرار گرفتن پوست در معرض عفونت
 • زخم شدن پوست و در مواردی دائمی شدن آنها
 • تغییر رنگ محل تاتو بعد از پاک شدن و ریموو کردن
 • باقی ماندن رد تاتو مانند یک سایه روی پوست
 • حساسیت نشان دادن به رنگ تاتو که ممکن است به شکل قرمزی، خارش و التهاب باشد

  عوارض پاک کردن تاتو یکی از مهم ترین عوارض پاک کردن تاتو به هر شکلی ایجاد جای زخم روی پوست است.

روش های ریموو کردن تاتو به عوامل گوناگونی مانند توانایی متخصص از بین بردن تاتو، نوع و رنگ پوست، نوع تاتو و فردی که کار تاتو را انجام داده است بستگی دارد. یکی از مهم ترین عوارض پاک کردن تاتو به هر شکلی ایجاد جای زخم روی پوست است. در مواردی افراد جای زخم را به نگه داشتن تاتو ترجیح می دهند. بهتر است به جای استفاده از روش های خانگی به طور حرفه ای برای این کار اقدام کنید، زیرا نتایج بهتری به دست خواهید آورد. با روش های جدید عوارض و آسیب های کمتری به پوستتان وارد می شود. در انتخاب روش تاتو، اطلاعات لازم را درباره انواع ریموورها به دست آورید.  

محلول rejuvi

یکی از روش های پاک کردن تاتو استفاده از محلول های ریموور است که یکی از متداول ترینشان rejuvi است. از این محلول برای ریموو کردن تاتو با رنگ های مختلف قرمز یا بژ قابل استفاده است. این محلول رنگ تاتو را در خود حل می کند. از عوارض پاک کردن تاتو به این روش می توان احتمال پاک نشدن آن و تنها کم رنگ شدن آن اشاره کرد.   عوارض پاک کردن تاتو یکی از مهم ترین عوارض پاک کردن تاتو به هر شکلی ایجاد جای زخم روی پوست است.   

جراحی

جراحی تاتو برای طرح های بسیار کوچک مناسب است. در این شیوه، پوست تاتو شده کامل برداشته و لبه های پوست به هم بخیه می شوند. در نتیجه جای زخم ممکن است روی پوست باقی بماند که از عوارض پاک کردن تاتو محسوب می شود. از جراحی برای تاتوهای بزرگ هم استفاده می شود، اما ممکن است به چند مرحله کار نیاز باشد.  

پیلینگ شیمیایی

در این شیوه پاک کردن تاتو، محلول لایه بردار روی پوست مالیده می شود. بعد از آن تاول هایی روی پوست به وجود می آید. با مراقبت از پوست و بهبود یافتن این تاول ها، پوست لایه برداری می شود و لایه جدید تشکیل شده بدون رنگ و سالم خواهد بود. به این روش ممکن است تاتو به طور کامل از بین نرود. عوارض پاک کردن تاتو یکی از مهم ترین عوارض پاک کردن تاتو به هر شکلی ایجاد جای زخم روی پوست است.

کرایوسرجری

در این روش، پوستی که تاتو روی آن انجام شده است با استفاده از نیتروژن مایع فریز می شود. با این کار در واقع پوست سوزانده می شود و کنار می رود. به جای آن پوست جدید جایگزین خواهد شد.  

سالابریژن

سالابریژن به معنی مالیدن نمک روی پوست است که از روش های بسیار سنتی و قدیمی برای رفع تاتو است. زدن نمک به پوست موجب آسیب به لایه خارجی پوست می شود که در نهایت زخم هایی روی پوست به وجود می آید. افراد با پوست حساس از شدت عوارض پاک کردن تاتو به این شکل در امان نخواهند بود.  

محلول TCA

محلول TCA دارای تری کلرو استیک اسید است. این محلول روی پوست احساس سوزش ایجاد می کند و ممکن است به آن آسیب بزند. با این که روش هزینه زیادی در بر ندارد، اما ممکن است با توجه به آسیب هایی که به پوست وارد می کند، اثربخشی چندانی نداشته باشد.   عوارض پاک کردن تاتو یکی از مهم ترین عوارض پاک کردن تاتو به هر شکلی ایجاد جای زخم روی پوست است.   

درم ابریژن

استفاده از روش درم ابریژن یکی دیگر از این روش ها است که در آن یک محلول بی حسی روی پوست اسپری می شود. سپس با یک سمباده مخصوص کار لایه برداری انجام می شود. با این کار لایه های سطحی پوست برداشته شده و لایه های بدون رنگ جای آن را می گیرند. جوهر تاتو نیز با این روش از پوست بیرون کشیده می شود. از عوارض پاک کردن تاتو به این شکل می توان به دردناک بودن و همراه بودن آن با خونریزی اشاره کرد. سوزش و درد ممکن است تا یک هفته دیگر با شما باقی بماند. جای زخم ها نیز در افرادی که پوستشان مستعد لکه شدن است ماندگار خواهد شد.  

لیزر

همان طور که مشاهده کردید، تمام روش های پاک کردن تاتو با عوارض زیادی همراه هستند. کمترین عوارض پاک کردن تاتو با لیزر همراه است. در این روش بدون ایجاد زخم و برش و یا لایه برداری، با استفاده از پالس های نوری متمرکز رنگ تاتو از بین می رود. ممکن است برای استفاده از این روش به چند جلسه مراجعه نیاز داشته باشید. هر چند این روش را ایمن ترین راه پاک کردن تاتو می دانند، اما در نظر داشته باشید که در مواردی احتمال ایجاد زخم، تاول و درد وجود دارد. در زمان استفاده از لیزر از ژل بی حسی در ناحیه تاتو شده استفاده خواهد شد. لیزر q-switched از بهترین شیوه های لیزر برای ریموو کردن تاتو است. امواج لیزر رنگدانه ها را با قدرت جذب می کنند و مولکول های آن را در کمترین زمان به ذرات ریز می شکنند و سلول های ماکروفاژ آنها را بلعیده و از بدن دفع می کنند. رنگدانه های سیاه بیشترین پاسخ را به این روش درمانی می دهند. رنگدانه های آبی و سبز نیز با این روش به خوبی جذب می شوند و از بین می روند. اما رنگدانه های قرمز، زرد، بژ، خاکستری و هم رنگ پوست ممکن است با این روش پاسخ خوبی ندهند. کم رنگ شدن پوست، واکنش های حساسیت زا و زیاد بودن جلسات درمان استفاده از این شیوه را محدود کرده است. عوارض پاک کردن تاتو یکی از مهم ترین عوارض پاک کردن تاتو به هر شکلی ایجاد جای زخم روی پوست است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟