عوارض میکرودرم ابریژن

عوارض میکرودرم ابریژن:امروزه روش میکرودرم ابریژن در مطب های متخصصان پوست جهت جوان سازی و از بین بردن لک و مک و جوش های روی صورت و بدن ، بیش از پیش به کار می رود. نحوه تاثیر میکرودرم ابریژن در جوان سازی پوست: پودر اکسید آلومینیوم یک ماده معدنی کاملا بی ضرر که دارای کاربردهای زیاد در زمینه های گوناگون می باشد، است. در این روش ، پودر اکسید آلومینیوم را روی پوست پخش می کنند. این کار توسط دستگاه مخصوصی صورت میگیرد. این دستگاه پودر را روی پوست پخش و سپس جمع می کند. در روش میکرودرم ابریژن با سائیده شدن پوست توسط این پودر که دارای ذرات ریزی است ، پوست های مرده ی  فرد از بین می روند و به این ترتیب پوست با بازسازی دوباره خود، ترمیم می شود. به این ترتیب پوست برای عمل کلاژن سازی جهت تقویت و شادابی ، تحریک شده و این کار خود به جوان شدن پوست بسیار کمک میکند. آمادگی مورد نیاز قبل از انجام میکرودرم ابریژن بیمار قبل از انجام این روش نیازی به آمادگی قبلی ندارد و حتی بعد از انجام آن هم نیاز به مراقبتی حساس و یا پیچیده همچون مصرف داروهای متعدد پوستی ندارد. روش میکرودرم ابریژن بسیار ساده و بی دردسر است. به این ترتیب که حدودا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان می برد . بیمار درد و ناراحتی احساس نخواهد کرد. تنها بعد از انجام میکرودرم ابریژن ، پوست کمی قرمز می شود که بعد از مدتی این قرمزی نیز از بین خواهد رفت. میکرودرم ابریژن مناسب چه نوع افرادی است: تقریبا محدودی برای استفاده از روش میکرودرم ابریژن وجود نداردو طبیعی است که افرادی که دارای پوست های صاف و صیقلی و فاقد لک و جای جوش و یا هر گونه آسیب پوستی دیگر باشد، نیازی نه به میکرودرم ابریژن و نه به هیچ یک از روش های دیگر همچون میکرونیدلینگ ، مزوتراپی و دیگر روش های درمانی ، نخواهد داشت. افرادی با شرایط ذیل مناسب است که از میکرودرم ابریژن استفاده کنند:

 • افرادی که در ناحیه گردن و دور چشم دارای چروک های پوستی اند.
 • افرادی که ترک های پوستی ناشی از کاهش وزن و یا ترک های پوستی زمان حاملگی را دارند.
 • افرادی که جای جوش های سطحی دارند.
 • افرادی که روی بینی و یا به طور کل روی صورتشان، جوش سرسیاه دارند.
 • افرادی که پشیمان از خالکوبی های روی پوستشان هستند.البته منظور خالکوبی های سطحی است که توسط میکرودرم ابریزن قابل پاک شدن است.
 • افرادی که منافذ پوستیشان باز است.
 • افرادی که لک و مک روی پوستشان زیاد و به وضوح دیده می شود.

  بعد از میکرودرم ابریژن چه کارهایی نکنید!

 • زیر نور مستقیم آفتاب نروید
 • صورتتان را ماساژ ندهید
 • از خشک نگه داشتن پوست پرهیز کنید
 • به هیچ وجه پوست خود را برنزه نکینید

 

عوارض میکرودرم ابریژن

عوارض میکرودرم ابریژن:این روش به خودی خود عوارض و خطری ندارد اما اگر اصول بهداشتی رعایت نشود ممکن است خطراتی را هم به دنبال داشته باشد. به عنوان مثال اگر دستگاه میکرودرم ابریژن استریل نباشد و یا به درستی از آن استفاده نشود ، ممکن است بیمار در معرض عفونت های پوستی قرار گیرد و یا در اثر استفاده نادرست از دستگاه ، کریستال های ریز موجود در پودر اکسید آلومینیوم پوست را سوراخ و زخمی کند. اما به طور کل این روش بی ضرر و فقط طی شرایط یاد شده می تواند مشکل ایجاد کند.   مزیت میکرودرم ابریژن بی عارضه بودن و امکان انجام شدن روی هر نوع پوستی از مهمترین مزیت های میکرودرم ابریژن است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟