عمل میکرونیدلینگ با دستگاه درماپن

درماپن شبیه یک قلم است و تعدادی سوزن بر روی سر دستگاه تعبیه شده و با حرکت رفت و بر گشتی سوزنها و جا به جا کردن آن ، عمل سوراخ شدن پوست انجام می شود. در عمل میکرونیدلینگ با دستگاه درماپن عمق نفوذ سوزن ها قابل تغییر بوده و از ۰٫۲۵ تا ۲٫۵ میلی متر قابل تنظیم می باشد. بعلاوه سرعت ضربه زدن هم از ۲۵ تا ۹۰ ضربه در ثانیه قابل تنظیم می باشد ، که بسیار سریع می باشد. سوزن های درماپن یک بار مصرف هستند و تعداد آن قابل تنظیم است و بر اساس تعداد این سوزن ها و سرعت دستگاه تعداد ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ سوراخ در ثانیه در سطح پوست ایجاد می شود.

میکرونیدلینگ با دستگاه درماپن تکنولوژی نسبتاً جدیدی است که از طریق وارد کردن سوزنهای ظریف به پوست عمل میکند.این روش باعث بالا رفتن غلظت کلاژن و تحریک کلاژن سازی (Collagen induction therapy)در پوست می گردد .

عمل میکرونیدلینگ با دستگاه درماپن

با ورود سوزنها به پوست منافذ و کانال های بسیار ریزی در پوست ایجاد می شود که پوست این سوراخها را به صورت زخمهای کوچک در نظر میگیرد و این زخمهای کوچک را ترمیم می نماید. به همین دلیل مقادیر زیادی فاکتورهای رشد تولید میشود که در نتیجه آن مقدار زیادی کلاژن ساخته میشود. این مسأله باعث ایجاد نتایج مختلف درماپن میشود. میتوان همزمان با انجام درماپن موادی بر روی پوست قرار داد عمل میکرونیدلینگ با دستگاه درماپن باعث نفوذ همزمان ماده به پوست میشود که اثری فوق العاده در درمان دارد.

کاربردهای عمل میکرونیدلینگ با دستگاه درماپن چیست؟ ۱- درمان اسکارهای ناشی از جای جوش ۲- افتادگی و شلی پوست ۳- استرچ مارک ( استریا حاملگی ) ۴- لکه های پوستی مقاوم به درمان ۵- کاهش چین و چروک های پوست ۶- درمان اسکارهای ناشی از اعمال جراحی قبلی سوختگی ها و عفونت ها

ویژگی سوزنهای Dr.Pen

 • جنس سوزن تیتانیوم
 • دارای ۵ سرعت متغیر
 • کاهش درد و عدم بروز عفونت با استفاده از سوزنهای یکبار مصرف به جهت حرکت عمودی سوزن ها

  عمل میکرونیدلینگ با دستگاه درماپن

 

کاربرد سوزنهای Dr.Pen

نیدل ۹ تایی (بازسازی جای جوش، برداشتن آکنه؛ از بین بردن استرچ مارک و چین و چروک) نیدل ۱۲تایی (بازسازی جای آکنه، برداشتن آکنه؛ از بین بردن استرچ مارک و چین و چروک) نیدل ۳۶ تایی (شفاف سازی و آبرسانی پوست، از بین بردن لکه های قهوه ای صورت، جوان سازی پوست، کم کردن منافذ پوست صورت)

مشخصات فنی عمل میکرونیدلینگ با دستگاه درماپن :

 • چرخش غلطکی پرسرعت به شکل اتوماتیک (۸۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دور بر دقیقه)
 • قابلیت تنظیم از ۰٫۲۵ تا ۳٫۰۰ میلیمتر
 • دارای سرعت ۸۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰
 • اندازه سوزن خروجی از  ۰٫۲میلیمتر تا ۳میلیمتر
 • هند پیس سبک بدون صدا و لرزش
 • قلم های دیگر دارای ۲۵٫۰ تا ۲میلیمتر میباشد و این یکی دیگر از برتری های قلم دکتر پن نسبت به سایر درماپن ها میباشد
 • بالاترین میزان اثربخشی
 • به راحتی به مناطق غیر قابل دسترس جهت درمان در انواع پوست ها میتوان رسید

مزایای عمل میکرونیدلینگ با دستگاه درماپن نسبت به درمارولر چیست؟

یکی از امتیازات درماپن نسبت به درمارولر قابل استفاده بودن آن در نقاطی است که پهنای کوچکی دارند ( از قبیل لب فوقانی و اطراف بینی) و با درمارولر نمیتوان در این نقاط عمل میکرونیدلینگ با دستگاه درماپن انجام داد. همچنین برخلاف درمارولر، درماپن باعث ترومای کمتر به اپیدرم می شود بنابراین درد و ناراحتی به حداقل می رسد.

به خاطر داشتن سوزن یک بار مصرف خطر انتقال عفونت وجود ندارد. به خاطر تکنولوژی پیشرفته جهت استفاده در اطراف چشم، لب و بینی کاملاً بی خطر است.  سوزن های درماپن یک بار مصرف هستند و بعد از هر جلسه دور انداخته می شوند در نتیجه خطر ابتلا به عفونت وجود نخواهد داشت. در روش میکرونیدلینگ با درمارولر، نفوذ مواد و داروها به پوست کمتر از ۳ درصد خواهد بود در صورتی که با استفاده از درماپن تا ۹۰ درصد مواد به پوست نفوذ می کنند و نتایج بسیار بهتری در زمان کوتاه تر دیده می شود.

مراقبت های لازم بعد از میکرونیدلینگ با درماپن یا درمارولر :

– از کرم های لایه بردار و پیلینگ استفاده نشود. – به مدت ۷۲ ساعت از رفتن به استخر اجتناب شود. – به مدت ۷۲ ساعت از میکاپ و کرم های آرایشی استفاده نشود. – استفاده از ضدآفتاب بی رنگ و متناسب با نوع پوست الزامی است. – دست قبل از تماس به منطقه ای که میکرونیدلینگ شده باید کاملاً تمیز و شسته شده باشد. – سرم های حاوی آنتی اکسیدان می تواند استفاده شود که به کاهش التهاب پوست کمک می نماید. – منطقه پوستی پس از عمل میکرونیدلینگ با دستگاه درماپن خشک تر می شود، برای آبرسانی به پوست با متخصص مشورت گردد. – پس از رفع التهاب، پپتاید های حاوی کلاژن به ساخت کلاژن کمک مؤثر می نمایند. جهت تجویز با متخصص مشورت گردد. – تعریق زیاد به پوستی که میکرونیدلینگ شده آسیب می رساند بنابراین ورزش سنگین و آب و هوای گرم مناسب با روزهای پس از میکرونیدلینگ نخواهد بود.
 
عمل میکرونیدلینگ با دستگاه درماپن

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟