تاتو مرکزی

09129614010
 

تاتو مرکزی

09129614010

عمل بلفاروپلاستی پلک چیست

عمل بلفاروپلاستی پلک چیست

عمل بلفاروپلاستی از جراحی هایی است که روی پلک چشم انجام می شود. زنان بیش از مردان علاقه به انجام این عمل روی چشم ها دارند که آن هم به طور حتم ناشی از حساسیت بیشتری است که نسبت به ظاهر خود دارند. پلک چشم ها از اعضایی هستند که تحت تأثیر بالا رفتن سن تغییر می یابند و شادابی و طراوت خود را از دست می دهند. اگر می خواهید بدانید عمل بلفاروپلاستی پلک چیست و چگونه انجام می‌شود، و آیا با میکرونیدلینگ ارتباطی دارد، خواندن متن را ادامه دهید.  

عمل بلفاروپلاستی پلک چیست و چگونه انجام می شود؟

پلک چشم از بخش هایی در صورت است که افزایش سن موجب ایجاد چین و چروک در آن می شود. رنگ و ضخامت آن نیز تحت تأثیر قرار می گیرد و به مرور زمان چشم ها شفافیت و زیبایی خود را از دست می دهند. پاسخ به پرسش عمل بلفاروپلاستی پلک چیست و چگونه انجام می‌شود به شما می گوید چگونه می توانید دوباره گیرایی چشم های خود را به دست آورید و صاحب چشمانی درخشان شوید.

 

  عمل بلفاروپلاستی پلک چیست - پلک چشم ها از اعضایی هستند که تحت تأثیر بالا رفتن سن تغییر می یابند و شادابی و طراوت خود را از دست می دهند.

مشکلاتی که ممکن است پلک چشم ها به آن دچار شود عبارتند از:

 • ایجاد چین و چروک در اطراف چشم
 • افتادگی پلک
 • سیاه شدن زیر چشم
 • ایجاد خطوط در اطراف چشم
 • ایجاد پف زیر چشم

افرادی که ایجاد این عوارض در چشم هایشان موجب شده است که دیگر از ظاهر خود راضی نباشند، می توانند با انجام عمل بلفاروپلاستی این مشکلات را درمان کنند. در خصوص این که عمل بلفاروپلاستی پلک چیست و چگونه انجام می‌شود باید گفت، این عمل روی پلک بالا و پایین قابل انجام است. در جراحی که روی پلک بالا صورت می گیرد، برش برای برداشتن پوست اضافه پلک در اثر ایجاد چین و چروک و پف، در چین طبیعی پلک ایجاد می شود. این کار باعث می شود که برش دادن چشم قابل تشخیص نباشد. سپس بخشی که متخصص تشخیص داده است اضافه است می تواند برداشته شود. در ضمن آن می توان بافت های زیر پوستی و در صورت لزوم بافت های چربی را با احتیاط و دقت برداشت. این کار باید با ظرافت انجام شود. در جراحی پلک پایین نیز به همین ترتیب برش از روی خط پایین انجام می گیرد. برداشتن پوست اضافه و حذف چربی ها در این عمل قابل انجام است. در روش های جدید چربی هایی که در بخشی از بدن اضافه هستند به طور کامل از بدن خارج نمی شوند، بلکه آنها به بخشی دیگر از بدن که به وجود آنها نیاز است انتقال می یابند. در این عمل می توان چربی ها را به گودی زیر چشم ها تزریق کرد. در نتیجه با یک تیر دو نشان زده می شود، هم بخش اضافه برداشته و گودی زیر چشم ها اصلاح می شود. مطلبی نیز در مورد تاتو مطالعه نمایید.

 

  عمل بلفاروپلاستی پلک چیست - پلک چشم ها از اعضایی هستند که تحت تأثیر بالا رفتن سن تغییر می یابند و شادابی و طراوت خود را از دست می دهند.  

مراقبت های لازم بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک

  بعد از اینکه دانستید عمل بلفاروپلاستی پلک چیست و چگونه انجام می‌شود، باید با مراقبت های بعد از این عمل آشنایی پیدا کنید.

 • کسانی که این عمل را روی پلک های خود انجام می دهند، می توانند یکی دو روز بعد به مطالعه یا تماشای تلویزیون مشغول شوند.
 • استفاده از لنز تماسی 2 تا 3 هفته بعد از انجام عمل بلفاروپلاستی ممنوع است و بهتر است در صورت وجود مشکل از عینک استفاده شود.
 • یک هفته تا 10 روز بعد از جوش خوردن بخیه ها، فرد می تواند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد.
 • در صورت اصرار به استفاده از لوازم آرایش برای پنهان کردن کبودی و محل برش باید با پزشک معالج مشورت شود.
 • برای محافظت از چشم هایی که عمل بلفاروپلاستی روی آنها انجام شده باید آنها را از قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید، باد و گرد و غبار دور کرد. استفاده از عینک آفتابی که به طور کامل چشم ها را بپوشاند و کرم ضد آفتاب مخصوص دور چشم توصیه می شود.
 • در صورت وجود درد شدید یا کاهش دید بعد از عمل، این موارد باید حتماً با پزشک معالج در میان گذاشته شوند.
 • بعد از از بین رفتن اثر داروی بی حسی ممکن است فرد در ناحیه ای که عمل شده است احساس درد و کشش کند. این احساس طبیعی است و برای رفع آن می توان از مسکن استفاده کرد.

 

موارد دیگر در مراقبت های لازم بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک

 

 • استفاده از کمپرس سرد بعد از عمل بلفاروپلاستی می تواند موجب کاهش ورم و کبودی در محل شود.
 • سر باید تا حد امکان بالا نگه داشته شود، حتی در زمان خواب نیز باید چند بالش زیر سر گذاشته شود. این کار در کاهش ورم و کبودی مؤثر است. شناخت این که عمل بلفاروپلاستی پلک چیست و چگونه انجام می‌شود در کاهش عوارض بعد از عمل مؤثر خواهد بود.
 • مقدار ورم و خون مردگی در عمل بلفاروپلاستی در افراد متفاوت است. اما به طور معمول ورم و کبودی یک هفته بعد از عمل به بیشترین حد خود می رسد و بعد از 2 تا 4 هفته کامل از بین می رود.
 • وجود ترشحات خفیف یا حالت چسبندگی یکی دو هفته بعد از عمل طبیعی است و برای رفع آن استفاده از قطره های مناسب تجویز می شود.
 • معاینه مکرر چشم پزشک 2 تا 3 هفته بعد از این عمل الزامی است.
 • در هفته های ابتدایی بعد از عمل ممکن است عوارضی مانند ریزش اشک، حساسیت به نور و تاری دید یا دوبینی در فرد مشاهده شود که در اثر گذر زمان همگی رفع خواهند شد و جای نگرانی نیست.

عمل بلفاروپلاستی پلک چیست عمل بلفاروپلاستی پلک چیست - پلک چشم ها از اعضایی هستند که تحت تأثیر بالا رفتن سن تغییر می یابند و شادابی و طراوت خود را از دست می دهند.

چه کسانی می توانند عمل بلفاروپلاستی پلک انجام دهند؟

  آگاهی کامل از این که عمل بلفاروپلاستی پلک چیست و چگونه انجام می‌شود، می تواند راهنمای خوبی برای افرادی باشد که می توانند این عمل را انجام دهند. هر فردی می تواند با توجه به اوضاعی که دارد نسبت به این عمل اقدام کند، ولی داشتن برخی شرایط می تواند موجب شود که عمل به شکل کاملاً درست و ایده آل انجام شود و از عوارض و مشکلات جانبی آن تا حد زیادی کاسته خواهد شد. افرادی که از سلامت جسمانی خوبی بهره می برند و به بیماری خاصی مبتلا نیستند، افراد غیر سیگاری و آنها که از نظر چشمی مشکل خاصی ندارند و از بینایی خوبی برخوردار هستند می توانند کاندیداهای مناسبی برای انجام عمل زیبایی پلک باشند. مهم ترین مسئله پیش از هر اقدامی این است که افراد نسبت به این عمل زیبایی مانند تمام عمل های زیبایی کاملاً واقع بین باشند و انتظار معجزه و تغییرات غیر واقعی نداشته باشند. به طور معمول 80 درصد از افرادی که این عمل را انجام می دهند از نتیجه آن راضی هستند و بعد از گذراندن دوران نقاهت اعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهند کرد و می توانند با ظاهر جدید خود وارد اجتماع شوند.  

چه کسانی نمی توانند عمل بلفاروپلاستی پلک انجام دهند؟

  در صورتی که بدانید عمل بلفاروپلاستی پلک چیست و چگونه انجام می‌شود می تواند به شما کمک کند چه کسانی از مزایای این عمل بهره خواهند برد و چه کسانی بهتر است به سراغ آن نروند. افرادی که متقاضی عمل جراحی زیبایی چشم یا همان بلفاروپلاستی هستند باید از سلامت کامل برخوردار باشند. به دلیل این که وجود هر نوع بیماری می تواند در ایجاد مشکلات و عوارض بعد از عمل مؤثر باشد. به عنوان مثال، افرادی که به بیماری های تیروئید چشمی، خشکی چشم و فشار چشم مبتلا هستند، ممکن است دچار خونریزی شوند. افراد دارای فشار خون و بیماری های قلبی و دیابت و آنها که بیماری های سیستم ایمنی بدن دارند، پیش از کاندید شدن برای عمل جراحی بلفاروپلاستی باید با پزشک مشورت کنند. ما در آخر مطلبی را نیز در خصوص لایه برداری با میکرونیدلینگ را برای شما خوانندگان گرامی آورده ایم. عمل بلفاروپلاستی پلک چیست عمل بلفاروپلاستی پلک چیست - پلک چشم ها از اعضایی هستند که تحت تأثیر بالا رفتن سن تغییر می یابند و شادابی و طراوت خود را از دست می دهند.