سوالاتی درباره درماپن

درماپن روشی امن و دقیق است که با استفاده از سوزن های استریل انجام می شود. این روش به طور معمول در عرض ۶۰-۳۰ دقیقه بسته به درمان مورد نیاز و آناتومی بخش تحت درمان صورت می گیرد. درماپن و موارد کاربرد آن قبل از عمل کرم بی حس کننده موضعی روی پوست بیمار مالیده می شود تا بیمار دردی را حس نکند. پس از این که پوست بی حس شد، تکنسین درماپن را به آرامی بر روی پوست حرکت می دهد که باعث ایجاد سوراخ های بسیار ریزی روی اپیدرم می شود و زخم های کوچکی در بافت زیر پوستی ایجاد می کند. این زخم ها بدن را مجبور می کند تا فاکتورهای رشد تولید کند که این فاکتورها موجب ساخته شدن کلاژن و الاستین می شوند. پوست به طور طبیعی تمایل به بهبود زخم ها، ترک های پوست و چین چروک ها دارد اما با ایجاد این زخم ها بدن تحریک به بازسازی مجدد خود می شود. اثر درماپن بر بازسازی پوست تا ماه ها ادامه دارد. این سوراخ ها بعد از یک ساعت بسته می شوند. نتیجه درمان طی یک هفته و حتی چند روز بعد از انجام آن قابل مشاهده است. درماپن و موارد کاربرد آن با توجه به این که پوست هر ۴۵ روز خود را بازسازی می کند و اثر ناشی از تحریک درماپن سریع و شگفت آور خواهد بود.    

درماپن و موارد کاربرد آن

درماپن از یک سری سوزن‌های بسیار ریز استفاده می‌کند که عمل تزریق به  داخل پوست را توسط ارتعاشاتی بسیار ریز انجام می‌دهند. این حفره‌های ایجادشده توسط سوزن‌ها روی پوست با چشم عادی قابل مشاهده نیستند. از طرفی به مقداری درد خواهند داشت که پوست را در راه درست و طبیعی فعال کند. از طریق این شبیه‌سازی و تحرک صورت‌گرفته توسط درماپن شاهد یک روند درمان طبیعی در پوست خواهیم بود. به این ترتیب با توجه به تولید الاستین و کلاژن، پوست رنگی تازه به خود می‌گیرد و شاداب می‌شود. هرچه تعداد درمان شما توسط درماپن بیش‌تر باشد رسیدن به نتیجه دلخواه نیز سریع‌تر صورت می‌گیرد. بهترین روش درمان دوره چهار تا شش جلسه‌ای است که باید بین هر جلسه دو ماه فاصله باشد. ممکن است در حد فاصل جلسات درمانی، پزشک از یک غلتطک MTSS برای استفاده در منزل نیز استفاده کند. این محصول از مواد با کیفیت ساخته شده است و به پوست کمک زیادی می کند. ممکن است در پایان هر جلسه درمانی درماپن پوست شما به مدت یک تا دو ساعت دچار قرمزی و سفتی شود ولی به مرور زمان پوست حالت اولیه را به خود می‌ گیرد. پس از گذراندن تعداد زیاد درمان، پوست محکم‌تر و صاف می‌شود. پوست ناهموار به همراه چین و چروک و آکنه به تدریج محو خواهند شد و پوستی شاداب خواهید داشت. نکته قابل توجه در مورد این روش درمانی قابل‌تنظیم‌ بودن طول سوزن‌ها متناسب با نوع درمان مورد انتظار است. مناطقی که به ظرافت خاصی نیاز دارد و درمان آن مشکل است هم‌چون دور چشم، لب و بینی را می‌توان با استفاده از درماپن درمان کرد.

آیا انجام درماپن محدودیت خاصی بسته به نوع و جنس پوست دارد ؟

درماپن را می توان با خیال راحت برای انواع پوست و رنگ پوست ها انجام داد. درماپن باعث ایجاد هیپرپیگمانتاسیون یا تیرگی نمی شود چون ملانوسیت ها دست نخورده می مانند. روشهای تهاجمی دیگر مانند لیزر برای پوست آسیایی یا آفریقایی آمریکایی با توجه به خطرات بالقوه تأخیر در بهبود زخم و احتمال ایجاد پیگمانتاسیون و اسکار توصیه نمیشود. در مجموع مزایای درماپن بیشتر از خطرات احتمالی آن می باشد ( به دلیل عدم آسیب به اپیدرم )

درماپن و موارد کاربرد آن

بسته به عمق و یا شدت استفاده از سوزن ها در طی درمان، ممکن است خونریزی های نقطه ای داشته باشید ولی این مسأله قابل حل است. شما ممکن است قرمزی موقت پوست به مدت یک ساعت یا بیشتر، و یا احتمالاً یک روز پیدا کنید، که این مسأله بستگی به سن شما و میزان عمقی بودن درماپن دارد .

آیا می توان در دوران بارداری درماپن انجام داد ؟

درماپن در دوران بارداری و شیردهی به چند دلیل کوچک انجام نمی شود. دلیل اول این که سوزن ها جراحت های کوچکی روی پوست ایجاد می کنند که برای ترمیم آن ها بدن نیاز به کلاژن دارد و برای تولید کلاژن از ویتامین ها و مواد معدنی موجود در بدن که برای رشد جنین ضروری است استفاده می شود بنابراین پیشنهاد می شود که این کار در زمان بارداری انجام نشود. دلیل دیگر افزایش احتمال بروز عفونت است که بدین لحاظ در این دوره نباید انجام شود.      

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟