ممکن است بعد از انجام تاتو یا هاشور ابرو بخواهید آنرا کاملاً پاک کنید برای تاتو و روشهای پاک کردن آن موارد مختلفی وجود دارد :

تاتو و روشهای پاک کردن آن

۱-  تاتوی همرنگ پوست : در این روش، روی تاتو یا هاشور ابرو قبلی یک تاتو جدید با رنگ پوست شما زده می شود که باعث می شود تاتو کمرنگ تر دیده شود البته این روش می تواند فقط ۶۰% تاتو یا هاشور ابرو را پاک کند و جای تاتو معمولاً باقی می ماند . این روش بیشتر برای اصلاح تاتو قدیمی ابرو استفاده می شود مثلا قبلاً تاتو ابرو انجام داده باشید و بخواهید الان مدل و رنگ تاتو ابرو رو عوض کنید این روش می تواند برای شما مناسب باشد. ۲- تاتو ریموور : تاتو ریموور یا همان حل کردن و خارج کردن رنگ بوسیله نوعی اسید یا ماده شیمیایی است که اظهار میدارند رنگ تاتو را حل و خارج میسازد البته این روش کمی زمانبر است و ممکن است تاتو به طور کامل پاک نشود و همینطور باعث شود که پاک کردن تاتو از روش های دیگر هم غیر ممکن یا سخت شود .( استفاده از این روش را توصیه نمی کنیم ) ۳- روش های سنتی پاک کردن تاتو : بعضی افراد غیر مطلع پیشنهادهای عجیبی مینمایند مثل  گذاشتن سیر روی تاتو یا سوزاندن با سیگار یا حتی بعضی پزشکان بی تجربه با جسارت بوسیله کوتر اقدام به سوزاندن تاتو یا هاشور ابرو میکنند که حاصلی جز کلویید و آثار سوختگی چیزی حاصل نمیشود . ۴-استفاده از لیزر برای پاک کردن تاتو: راه حل نهایی و قطعی پاک کردن هاشور ابرو و تاتو در هر جای بدن استفاده از لیزر میباشد که مورد تأیید تمام مراجع پزشکی و علمی دنیا میباشد .

تاثیر رنگ تاتو و روشهای پاک کردن آن :

رنگ های سیاه و قهوه ای پر رنگ در روش لیزر معمولاً به راحتی پاک می شوند به خصوص اگر از یک رنگ برای تاتو یا هاشور ابرو استفاده شده باشد ولی اگر در تاتو شما از چند رنگ استفاده شده یا از رنگ های روشن برای تاتو یا هاشور ابرو  استفاده کرده باشید ممکن است پاک کردن تاتو کمی مشکل باشد.( البته اگر پزشک شما برای لیزر از دستگاه های جدید استفاده کند حتی تاتوهای با رنگ های روشن و متفاوت مثل سفید یا آبی را هم می توان در یک جلسه پاک کرد )

 مناسب ‌ترین لیزر برای پاک کردن تاتو؟!

لیزر q-switched مناسب ‌ترین نوع لیزر برای رنگ‌های سیاه، آبی و ‌قهوه‌ای تیره است. نحوه عملکرد این لیزر به این صورت است که ذرات رنگ داخل پوست را منفجر و آنها را به ذرات ریز تبدیل می‌کند. این ذرات توسط سلول‌های لاشه‌خوار برداشته شده و کم‌کم دفع می‌شود بنابراین عمل اصلی پاک شدن رنگ تاتو را سلول‌های ایمنی خود تاتو انجام می‌دهند و در واقع رنگ‌های ریز شده را ریزه‌خواری کرده و از بین می‌برند.    

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟