روش میکروپیگمنتیشن با تاتو سنتی ابرو

ما قصد داریم در این مطلب تفاوت روش میکروپیگمنتیشن با تاتو سنتی ابرو را برای شما دوستان آماده نموده ایم .از تاتو و میکروپیگمنتیشن در قسمت های مختلف بدن با اهداف متفاوتی استفاده می شود. به علت استقبال از تاتو با جذابیت ها و کارایی هایی که در میان اقشار مختلف دارد، در طول زمان در روش های اجرای آن تغییراتی ایجاد شده است. در واقع، میکروپیگمنتیشن که به آن میکروپیگمنتاسیون نیز می گویند، نوعی تاتو است که در آن رنگدانه ها به وسیله دستگاه استاندارد به زیر دو لایه از پوست وارد می شوند. از این تاتو برای قسمت های مختلف مانند ابرو، خط چشم و خط لب استفاده می شود. از این شیوه به عنوان آرایش دائمی نیز یاد می شود و طرح چهره را پررنگ و زیبا جلوه می دهد. یکی از مهم ترین ویژگی های میکروپیگمنتیشن طبیعی بودن آن است. از هر دو این روش ها برای ترمیم و زیبایی ابروها استفاده می شود. اما این دو روش با هم تفاوت هایی نیز دارند.

تفاوت روش میکروپیگمنتیشن با تاتو سنتی ابرو

برای دانستن تفاوت روش میکروپیگمنتیشن با تاتو سنتی ابرو باید بدانید که این روش چطور انجام می شود. برای انجام میکروپیگمنتیشن ابرو، قسمتی از پوست که قرار است روی آن تاتو شود با کرم بی حس می کنند. بعد از آن با یک مداد ابرو محل تاتو را علامت می زنند. سپس با دستگاه رنگدانه ها را به قسمت مشخص وارد می کنند. گاهی ممکن است این روش به جلسات ترمیم نیز نیاز داشته باشد.

تفاوت روش میکروپیگمنتیشن با تاتو سنتی ابرو عبارت است از:

 • رعایت بهداشت در روش میکروپیگمنتیشن نسبت به تاتو سنتی بیشتر است.
 • در دستگاه میکروپیگمنتیشن سوزن کارتریج جایگزین سوزن یک بار مصرف در تاتو سنتی شده است. این سوزن ها با سیستم بسته ای که دارند عدم برگشت خون و انتقال ترشحات از یک فرد به دیگری را تضمین می کنند.
 • به دلیل تیز بودن سوزن، دستگاه کاشت رنگدانه ها به خوبی انجام می شود و با کمترین تخریب بافت پوست همراه است.
 • طول عمر میکروپیگمنتیشن حداکثر ۳ سال و حداقل ۶ ماه است.
 • بعد از ۶ ماه به ترمیم ابرو با این روش نیاز است. البته رنگ استفاده شده، نوع پوست و روش انجام این کار در کیفیت آن مؤثر هستند.
 • مدت زمان کار برای میکروپیگمنتیشن ابرو حدود ۳۰ دقیقه است.
 • یکی از مهم ترین تفاوت روش میکروپیگمنتیشن ابرو با تاتو سنتی ابرو کمتر بودن درد و خونریزی و التهاب در این روش است. در این روش آسیب کمتری نیز به پوست وارد می شود.
 • در اثر گذر زمان تغییر رنگ نمی دهد و به رنگ قرمز یا سبز در نمی آید.
 • میکروپیگمنتیشن از تاتو ماندگاری بیشتری دارد.
 • در میکروپیگمنتیشن ابرو، رنگ مثل دانه های مو و در جهت رویش موهای ابرو روی پوست قرار می گیرد و به همین دلیل بسیار طبیعی به نظر می رسد و حالت مصنوعی تاتو را ندارد.
 • با توجه به نوع پوست و ویژگی های فردی می توان بعد از انجام تاتو با میکروپیگمنتیشن فعالیت های روزانه خود را سر گرفت.

  روش میکروپیگمنتیشن با تاتو سنتی ابرو

 

روش میکروپیگمنتیشن با تاتو سنتی ابرو

برعکس تاتو سنتی که برای ایجاد نقش و نگار روی بدن استفاده می شود، میکروپیگمنتیشن با هدف بازسازی طبیعی، متعادل سازی و جلوه بخشیدن به صورت کاربرد دارد. از روش میکروپیگمنتیشن با تاتو سنتی ابرو برای درمان نیز استفاده می شود. این روش برای از بین بردن جای زخم، سوختگی و جای زخم برخی بیماری ها به کار می رود. متخصصان می توانند با به کار بردن شبیه ترین و نزدیک ترین رنگ به پوست محل آسیب دیده را با این روش بپوشانند.  

مراقبت پس از روش میکروپیگمنتیشن با تاتو سنتی ابرو

پس از کسب اطلاع از تفاوت روش میکروپیگمنتیشن با تاتو سنتی ابرو می توانید درباره مراقبت های پس از میکروپیگمنتیشن اطلاعاتی به دست آورید. برای این که از پوسته ریزی چند روز پس از میکروپیگمنتیشن ابرو جلوگیری شود، استفاده از کرم های مرطوب کننده لازم است. خودداری از حمام کردن، شنا و قرار گرفتن در معرض نور خورشید تا هفت روز نتیجه بهتری را در بر خواهد داشت. رنگ، دستگاه و دیگر ملزومات مصرفی در روش میکروپیگمنتیشن باید استاندارد و مورد تأیید پزشک باشند. در غیر این صورت ممکن است عوارض جبران ناپذیری در فرد مشاهده شود. فردی که با این دستگاه کار می کند، باید دوره های آموزشی را گذرانده و با تکنیک های کار با دستگاه و اصول زیبایی شناسی آشنا باشد. به دلیل دائمی بودن تاتو با این روش باید دقت لازم در انجام آن صورت گیرد، زیرا بروز اشتباه ممکن است فرد را دچار بحران روحی و روانی کند.   روش میکروپیگمنتیشن با تاتو سنتی ابرو  

تفاوت تاتوی موقت و تاتوی دائمی

بعد از مطلب روش میکروپیگمنتیشن با تاتو سنتی ابرو  بهتر است که بدانیم، پس از انجام تاتو ممکن است احساس پشیمانی به فرد دست بدهد. به همین دلیل، در برخی موارد تاتوی موقت به جای تاتوی دائمی توصیه می شود. خیلی مواقع افراد از طرح تاتوی خود خسته می شوند و دیگر نمی توانند آن را روی بدن خود تحمل کنند. تفاوت تاتوی موقت و تاتوی دائمی در این است که تاتوی موقت را یک روش غیر دائمی می دانند که با استفاده از آن طرح و نقش هایی روی بدن به صورت موقت ایجاد می شود. تاتوی دائمی در واقع همان خالکوبی است که با وارد کردن جوهر در لایه های سطحی و عمقی پوست صورت می گیرد.

 • تاتوی دائمی برای همیشه روی بدن می ماند، اما عمر تاتوی موقت کوتاه است.
 • تاتوی دائمی پاک نمی شود، ولی تاتوی موقت و غیر دائمی از چند روز تا چند ماه دوام دارد.

انواع تاتوی موقت

تاتوی موقت هر نوع تاتویی است که پس از مدتی از روی پوست یا از عمق پوست پاک و محو می شود. برای درک تفاوت تاتوی موقت و تاتوی دائمی با انواع تاتوی موقت آشنا شوید.

 • نقش حنا از انواع تاتوی موقت است که ماندگاری آن از یک تا چهار هفته است.
 • برچسب هایی نیز وجود دارند که از آنها به عنوان تاتوی موقت استفاده می کنند و ماندگاری آنها از یک روز تا یک هفته است.
 • اسپری ها و رنگ های خالکوبی ضد آب که با حلال و با شست و شو پاک می شود و تا یک هفته دوام دارند.
 • رنگ سبزیجات که شبیه تاتوی دائمی است و تا سه هفته ماندگار است.

امیدواریم توانسته باشیم  روش میکروپیگمنتیشن با تاتو سنتی ابرو را برای شما خوانندگان این متن توضیحات لازم را داده باشیم. روش میکروپیگمنتیشن با تاتو سنتی ابرو

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟