روش درمانی میکرونیدلینگ

کویل سیرکل Circle

در روش درمانی میکرونیدلینگ پوست از ابزاری با سوزن‌های ریز استفاده می‌شود که روی پوست صورت کشیده شده و واکنش‌های طبیعی بهبود دهنده پوست را تحریک می‌کند. سوزن‌ها بسیار ریز هستند و تحریک و اثر آنها به سختی قابل درک است اما پوست با تولید بافت جدید که باعث جوان‌سازی می‌شود به این جراحات واکنش نشان می‌دهد. از آنجا که این سوزن‌ها پوست را به صورت یکنواخت تحریک می‌کنند، بافت‌ها در یک فرایند ضد پیری جامع همزمان شکل خود را بازمی‌یابند.

 

مزایای روش درمانی میکرونیدلینگ چیست؟

 

تحریک گردش جریان خون و تولید کلاژن کم‌هزینه‌تر بودن نسبت به سایر روش‌های درمانی بازسازی پوست قابل انجام روی همه انواع پوست شامل پوست‌های رنگی قابل انجام در همه نقاط پوست سر، صورت و بدن مانند پوست‌های نازک اطراف چشم‌ها، دهان و گردن سرپایی بودن بروز ناراحتی‌های جزئی حصول نتایج طبیعی

 

مشکلاتی که به کمک روش درمانی میکرونیدلینگ برطرف می‌شوند:

 

جای بخیه منافذ پوستی بزرگ خاصیت ارتجاعی و شلی پوست خطوط و چین و چروک‌های ریز پوست جای اکنه جای زخم و اسکارهای پس از انجام عمل‌های جراحی یا آسیب‌دیدگی‌ها

 

انجام روش درمانی میکرونیدلینگ برای چه کسانی مناسب است؟

 

  میکرونیدلینگ یک روش درمانی بی‌خطر و مؤثر است. به هر حال انجام این عمل برای همه افرادی که به دنبال نتایج ضد پیری هستند مناسب نیست. کاندیدهای مناسب برای انجام فرایند میکرونیدلینگ بزرگسالانی هستند که از لحاظ سلامتی وضعیت خوبی دارند و با کیفیت پایین پوست خود مبارزه می‌کنند، علائم و نشانه‌های اولیه پیری در چهره آنها نمایان شده است و به دنبال روش‌های ظریف اما با نتایج عالی با انجام عمل‌ها و فرایندهای کم تهاجمی هستند. بیماران باید در مورد نتایجی که می‌تواند بدون مداخلات جراحی حاصل شود واقع‌بین باشند.

 

انجام روش درمانی میکرونیدلینگ برای افراد زیر مناسب نیست:

 

افرادی که در سه ماهه گذشته رآکوتان مصرف کرده‌اند افرادی که زخم‌ها، بریدگی‌ها و ساییدگی‌های باز روی پوست خود دارند افرادی که در سال گذشته پرتو درمانی انجام داده‌اند افرادی که به عفونت‌ها، بیماری‌های پوستی مبتلا بوده و در ناحیه تحت درمان ویروس هرپس پیچیده داشته باشند. افرادی که باردار بوده یا بچه شیر می‌دهند

 

دستورالعمل قبل از انجام روش درمانی میکرونیدلینگ

 

شش ماه قبل از انجام میکرونیدلینگ مصرف رآکوتان را قطع کنید از ۳ روز قبل از انجام این فرایند از مصرف رتینوئیدها، انتی بیوتیک های موضعی، لایه‌بردارها و قرار گرفتن در شرایطی که باعث آفتاب‌سوختگی می‌شود بپرهیزید برای به حداکثر رساندن نتایج فرایند به مدت ۴ تا ۶ هفته به توصیه‌های مراقبت پوستی عمل کنید ۳ روز قبل از میکرونیدلینگ از نور پالسی شدید / لیزر اجتناب کنید ۵ روز قبل از میکرونیدلینگ از اپیلاسیون، کرم‌های موبر و الکترولیز استفاده نکنید پوست از لوسیون، روغن، آرایش، دئودورانت، پودر، عطر و کرم ضد آفتاب پاک شده باشد تغییرات زیادی اخیراً در پوست ایجاد نشده باشد مانند شکست یا خشکی یا آفتاب‌سوختگی پوست

 

روش میکرونیدلینگ  

 

نحوه انجام روش درمانی میکرونیدلینگ:

 

قبل از شروع فرایند میکرونیدلینگ، پوست با مواد بیحس کننده موضعی بیحس می‌شود تا از درد و احساس ناراحتی در بیمار جلوگیری شود. ۴۵ دقیقه تا یک ساعت قبل از شروع فرایند پوست بیحس می‌شود. زمانی که بیحسی انجام شد، پزشک دستگاه درماپن را روی پوست بیمار به حرکت درمی‌آورد. این فرایند باعث ایجاد سوراخ‌های ریزی در لایه‌های پوست شده و تولید کلاژن جدید در پوست را تحریک می‌کند که می‌تواند تا یک سال ادامه داشته باشد. پس از انجام فرایند میکرونیدلینگ هیچ اسکار یا کبودی به جا نمی‌ماند. زمانی که فرایند به پایان رسید، محلول رشد دهنده روی محل تحت درمان استعمال شده تا جوان‌سازی پوست را تحریک کند.میکرونیدلینگ حدود۱۵دقیقه طول می‌کشد.

 

اتمام روش درمانی میکرونیدلینگ

 

پس از اتمام فرایند، پوست کمی قرمز و سفت شده و به لمس حساس می‌شود. بیشتر این مشکلات تا یکی دو ساعت پس از عمل از بین رفته و تا ۲۴ ساعت پس از عمل به طور کامل بهبود می‌یابند. سه روز بعد، کسی متوجه نخواهد شد که شما روی پوست خود عملی انجام داده‌اید. بیماران بلافاصله پس از اتمام فرایند متوجه براق شدن پوست خود می‌شوند. تغییرات قابل‌مشاهده چند روز یا چند هفته پس از انجام این فرایند دیده می‌شود نتایج تا ۶ ماه پس از درمان ارتقا یافته و کلاژن تولید می‌شود. برخی از بیماران برای دست‌یابی به نتایج مطلوب به یک جلسه درمانی در سال نیاز دارند. به هر حال برای بیشتر بیماران توصیه می‌شود که۵تا ۶ جلسه با فواصل ۴ تا ۶ هفته‌ای انجام شود.

 

دوران نقاهت و بهبودی در روش درمانی میکرونیدلینگ

 

واکنش‌های التهابی پوست بسیار کوتاه بوده و ظرف چند ساعت از بین می‌روند. رنگ قرمز متمایل به صورتی پوست هم حداکثر ۱۲ تا ۴۸ ساعت باقی می‌ماند. برای کاهش قرمزی قابل توجه، توصیه می‌شود که پس از انجام فرایند از اسید هیالورانیک استفاده شده و پوست با کرم‌های ضد آفتاب بر پایه روی محافظت شود. معمولاً مشتریان ۶ تا ۸ هفته پس از انجام این فرایند، نتایج را مشاهده خواهند کرد و این روند تا یک سال ادامه پیدا خواهد کرد. با وجود بهبودی بسیار زیاد پوست که در طی یک جلسه درمانی قابل مشاهده است، معمولاً به مشتریان توصیه می‌شود که این جلسات درمانی در شش جلسه با فواصل۴ تا ۶هفته‌ای ادامه داده شود تا بهترین نتایج دست یابند.

روش های دیگری همچون هیدرودرم یا آبرسانی پوست نیز می تواند برای دستیابی به نتایج بهتر استفاده شود. میکرونیدلینگ یک روش غیر جراحی بی‌خطر بوده که البته با برخی عوارض میکرونیدلینگ همراه است. برخی عوارض میکرونیدلینگ عبارتند از سوزش، خارش و سفتی پوست.  

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟