روشهای مختلف پاک کردن تاتو

بیشتر خانمها زیبایی را دوست دارند و همیشه مایلند  که زیباتر از آنچه هستند به نظر برسند البته بعضی اوقات نیز کاری را انجام میدهند ولی خیلی زود از آن پشیمان میشوند که این در مورد انجام عمل تاتو بیشتر صدق میکند، در این خصوص روشهای مختلف پاک کردن تاتو برای شما ارایه شده است. اغلب خانم‌‌هایی که ابرو و یا چشم و لب و یا هر کدام از اعضای بدن خود را  تاتو می‌‌ کنند، تمایل به ریموور تاتو دارند که  شایع‌ترین علت آن پشیمان شدن آنهاست. حتی دیده شده که ۷۰ درصد این افراد چند ‌ساعت پس از خالکوبی از این عمل پشیمان می‌‌شوند و در صدد پاک کردن آن هستند.

تاتو یا همان خالکوبی چیست ؟

قرار گرفتن مواد رنگی با فشار خارجی در زیر پوست باعث تغییرات رنگی می‌شود که به خالکوبی یا تاتو معروف هستند. تاتو می‌‌تواند به دلیل یک رفتار فرقه ای و مذهبی و یا به خاطر زیبایی و یا بدلیل یک عقیده خاص خیابانی باشد. یکسری از تاتوها غالبا بصورت نقاشی روی پوست و یا زیباتر شدن حاشیه لب‌ها، پلک و ابرو و گاهی اوقات به توصیه پزشک و به منظور اصلاح منظره ناخوشایند مربوط به جای زخم ایجاد شود. گاهی تاتو بصورت طبیعی پس از تصادفات بدلیل سنگریزه یا آسفالت و یا مواد رنگی در پوست ایجاد می‌‌شود و در زمان جنگ هم به دلیل وجود ترکش و ذرات باروت به دنبال انفجارات، تاتو ایجاد می‌‌شد.

روشهای مختلف پاک کردن تاتو

شیوه های متعددی برای از بین بردن تاتو وجود دارد. در زمان‌های قدیم برای از بین بردن خالکوبی از روش‌هایی مثل سایش پوست، سرما درمانی یا حتی روش‌های تخریبی مانند ساییدن با نمک و مواد اسیدی استفاده می‌‌شد که اغلب با نمای ناپسندی همراه بود. خالکوبی‌‌های سطحی‌‌تر و قدیمی‌‌تر راحت‌‌تر پاک می‌‌شوند. البته شرایطی دارد مثلاً اینکه هر چه رنگ بکار رفته حرفه‌ای‌‌تر باشد، پاک کردن آن سخت‌‌تر است و برخی رنگ‌ها مثل سیاه، آبی و قهوه‌ای بهتر از رنگ‌‌هایی مثل قرمز قابل پاک شدن هستند.

انواع لیزرها برای پاک کردن تاتو

انواعی از لیزرها که لیزرهای لایه بردار نیز هستند، لیزرهای اربیوم و CO2 هستند. که به تعداد جلسات کمتری احتیاج دارند. گاهی دیده می‌‌شود که آرایشگران برای پاک کردن تاتو به رنگهای همرنگ پوست متوسل می‌‌شوند که می‌‌تواند از آن به عنوان بزرگترین اشتباه نام برد چرا که پاک کردن این رنگ‌ها توسط لیزر با اشکالاتی همچون تغییر رنگ تیره صورت می‌‌گیرد و وضع بدتر از قبل می‌‌شود.

کرمهای پاک کننده انواع تاتو

امروزه تبلیغاتی را در مورد پاک کننده‌‌های تاتو به شکل محلول یا کرم می‌‌بینیم. کرم‌های پاک کننده تاتو که از آنها به عنوان جایگزین لیزر یا جراحی، نام برده می‌‌شود اغلب دو شکل اصلی دارند: انواعی که حاوی TCA (تری کلرواستیک اسید) هستند که نوعی اسید شیمیایی پیلینگ است و بیشتر به فرم محلول یافت می‌‌شود ولی اشکال ژل یا کرم آن نیز وجود دارد که با سوزاندن لایه فوقانی پوست عمل می‌‌کند ولی ریسک بروز اسکار را به همراه دارد و از آن نمی توان در مواردی مثل لب، چشم یا سایر نقاط حساس استفاده کرد که بدلیل بروز تحریک در آن نواحی می‌‌باشد و فقط در افراد با پوست بسیار روشن قابل استفاده است و می‌‌تواند منجر به بروز عوارض جدی در افراد با پوست گندمی و یا تیره شود.

کرم‌های غیر TCA چیست؟

کرم‌های غیر TCA نیز شامل ترکیبات روشن کننده، لایه بردار و سفید کننده هستند. این کرم‌ها برای روشن کردن تاتو در مدت زمان طولانی استفاده می‌‌شوند و تاتو را با هل دادن جوهر تزریق شده به سطح پوست محوتر می‌‌کنند. ولی در اثر بخشی، این کرم‌ها بسیار کند است. البته اثرات منفی آنها از کرم‌های دارای TCA کمتر است. دقت کنید بعضی از این کرم‌ها حاوی هیدروکینون نیز هستند که طبق نظر اتحادیه اروپا احتمال بروز سرطان را به همراه دارد.

روشهای مختلف پاک کردن تاتو

روشهای مختلف پاک کردن تاتو دائم

بعضی وقتها تاتو روی بدن یا روی ابروها را به درستی انتخاب نمی کنیم و مجبوریم مدت ها با این انتخاب غلط زندگی کنیم. این در حالی است که پاک کردن تاتو و از بین بردن آن نیز بسیار دشوار و دردناک است و نمی توان آن را به راحتی از بین برد. البته هر روز برای این کار روش های جدیدی معرفی می شود ولی این روش ها یا خیلی گران هستند و یا خیلی دردناک و اکثر آنها نیز پس از یک مدت طولانی تاتو را از بین می برند.

از روشهای مختلف پاک کردن تاتو ، پوشاندن تاتو با میکاپ

در صورتی که کسی نخواهد هزینه گزاف لیزر را پرداخت کرده و تنها بخواهد برای موقعیت های خاص تاتوی خود را بپوشاند، می تواند این کار را با محصولات آرایشی انجام دهد. برای این کار نیز باید از کانسیلرهای مخصوص پوشاندن تاتو استفاده کرده و روی آن ها را به رنگ پوست درآورد.

پوشاندن تاتو با تاتوی دیگر از روشهای مختلف پاک کردن تاتو می باشد

البته این گزینه، روشی دائمی برای پاک کردن همیشگی تاتو از پوست نیست؛ اما اگر تاتویی دارید که از انجام آن پشیمان شده اید، می توانید با استفاده از تاتوی دیگر آن را بپوشانید. امروزه بسیاری از تاتوکاران قادر به این کار هستند. البته انجام این کار نیاز به دانستن نکاتی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

روشهای مختلف پاک کردن تاتو

اگر قصد دارید با استفاده از جوهر قرمز، تاتوی سیاه را بپوشانید، خوب است بدانید که این امکان اصلا وجود ندارد. دلیل این امر نیز قوی تر بودن رنگ مشکی نسبت به رنگ قرمز است که در صورت پوشاندن باز هم خود را نشان خواهد داد. اگر قصد پوشاندن تاتوی خود با استفاده از انجام تاتو جدید را دارید، بهتر است یک تاتوکار بسیار ماهر پیدا کنید. به دلیل این که در صورت عدم انجام صحیح تاتو می تواند نتیجه ای بس افتضاح به دنبال داشته باشد. انجام روش پوشاندن تاتو به وسیله انجام تاتو جدید می تواند در کمترین زمان ممکن صورت گیرد.

 بالم پاک کننده نیز از روشهای مختلف پاک کردن تاتو

ممکن است کمی عجیب به نظر برسد ولی اخیرا کرم هایی در بازار معرفی شده اند که بدون هیچ مشکلی تاتو را از بین می برند. البته این کار در طولانی مدت انجام شده و می توان گفت روشی گران قیمت است. به علاوه در کشورهای متعددی هنوز این محصول به خوبی معرفی نشده است.

جراحی پلاستیک

یکی از روشهای مختلف پاک کردن تاتو که در مجموع نسبت به روش های دیگر ارزان تر تمام می شود، جراحی پلاستیک است. با این روش سطح پوست تاتو شده با پوست جدید از بدن جایگزین شده و تاتو پوشانده می شود. این روش در مدت کوتاهی اثر کرده و از آن جایی که نسبت به لیزر درد کمتری دارد، روشی محبوب به حساب می آید.

روش نور درمانی پالسی شدید

این روش که با نام IPL شناخته می شود، معمولا در مراکز انجام تاتو مورد استفاده قرار می گیرد که طی آن از نور با شدت بالا استفاده شده و عملکردی مشابه با نور لیزر دارد. در این فرآیند از یک ژل استفاده می شود که مستقیما روی پوست محل تاتو مالیده می شود. سپس ناحیه مورد نظر در معرض والس های نوری قرار گرفته که موفق تر بوده و درد کمتری دارد. در حالی که روش نور درمانی از سرعت و اثر بخشی بالایی برخوردار است، اما می تواند هزینه بالایی را برای فرد به همراه داشته باشد.

 استفاده از تری کلرواستیک اسید

این ماده نوعی اسید شیمیایی پیلینگ است که بیشتر به فرم محلول در بازار وجود دارد. انواع دیگری از این اسید به صورت های ژل یا کرم نیز موجودند که با سوزاندن لایه فوقانی پوست، کار خود را انجام می دهند. البته استفاده از این اسید، احتمال بروز اسکار را به دنبال دارد و از آن نمی توان در نواحی حساسی نظیر چشم و لب استفاده کرد. علاوه بر این، باید توجه داشت که روش تری کلرواستیک اسید تنها در افراد با پوست بسیار روشن قابل استفاده است و می تواند منجر به بروز عوارض جدی در افراد با پوست گندمی یا تیره شود.

روشهای مختلف پاک کردن تاتو با روش های طبیعی در منزل

تا اینجای مقاله با انواع روش‌های پاک کردن تاتو  با استفاده از مواد شیمیایی و لیزر آشنا شدید؛ در ادامه قصد داریم انواع دیگر روشهای مختلف پاک کردن تاتو به صورت گیاهی را مورد بررسی قرار دهیم تا برای افرادی که تمایل به استفاده از روش های شیمیایی ندارند، مورد استفاده واقع شوند.

اسکراب نمک

اسکراب نمک یک روش طبیعی برای پاک کردن تاتو است. در این روش پوست روی تاتو  با چندین بار لایه برداری از بین رفته و پوست جدیدی جایگزین آن می شود. این روش بسیار ارزان است ولی از آن جایی که یک روش علمی نیست ممکن است باعث آسیب دیدن پوست شود.

نمک و آب لیمو

از روشهای مختلف پاک کردن تاتو علاوه بر نمک ترکیب نمک و آب لیمو نیز موثر است و با کمک این روش می توان تاتو را به شکل کاملا طبیعی از بین برد. برای این کار نیز کافیست ۱۰۰ گرم نمک با آب لیمو ترکیب شده و روی پوست مالیده شود. پس از مالیده شدن این مخلوط بر روی پوست باید ۳۰ تا ۶۰ دقیقه صبر کرده و آن را با آب ولرم شست. برای استفاده از این روش باید خود را برای تحمل هرگونه سوزشی آماده کنید.

کرم Profade از بین برنده تاتو

در صورتی که کسی به دنبال یک کرم موثر برای پاک کردن تاتو باشد، می تواند از این کرم استفاده کند. این کرم که در واقع به شکل سه کرم متفاوت در بازار ارائه می شود، تاتو روی پوست را در طی ۳ تا ۹ ماه از بین می برد. از اولین کرم برای آماده کردن پوست استفاده شده و سپس دومین کرم برای پاک کردن اجزاء تاتو  و سومین کرم برای توقف پروسه پاک کردن تاتو استفاده می شود.

 محلول آب و نمک

یکی از روش‌های مختلف پاک کردن تاتو روی ابروها به کار می رود، تزریق آب نمک به محل تاتو است. در این روش نمک تزریق شده در پوست به آرامی و بدون هیچ دردی تاتو را از بین برده و تنها در ۴ تا ۶ هفته پوست را به حالت اولیه خود برمی گرداند.

 عسل از دیگر روشهای مختلف پاک کردن تاتو

یکی از موادی که برای از بین بردن طبیعی تاتو قابل به کارگیری است، استفاده از عسل است. برای استفاده از عسل نیز باید کمی نمک، ژل آلوئه ورا، عسل و ماست بدون شکر را با هم ترکیب کرده و خمیر به دست آمده را روی محل تاتو زد. البته قبل از زدن این خمیر روی پوست بهتر است محل تاتو به دقت شسته و تمیز شود. بدین صورت که ابتدا محل تاتو را به خوبی تمیز کرده و سپس کرم را روی آن بمالید. ترکیبات روی پوست را به خوبی ماساژ دهید تا عصاره آن به عمق لایه های اپیدرم نفوذ کند و جوهر تاتو را از بین ببرد.

لیمو ترش

پاک کردن تاتو روشی بسیار دردناک است. آب لیمو ترش نیز از روشهای مختلف پاک کردن تاتو است که می تواند تاتو را به مرور زمان از بین ببرد. برای استفاده از این روش، کافیست روی محل تاتو با آب ولرم تمیز شده و سپس کمی آب لیموی طبیعی روی آن مالیده شود. سپس باید کمی صبر کرد تا آب لیموی روی پوست خشک شده و آن را با آب ولرم شست.

 آلوئه ورا

به راحتی می توان با استفاده از برخی برگ ها، یک لایه بردار طبیعی درست کرد. تنها کافیست قطعه ای از برگ آلوئه ورا، برگ پنجه گربه و کچسول ویتامین ای را به نسبت برابر با هم مخلوط کرده تا به حالت چسبناک در بیایند. روزانه ۳ تا ۴ بار از این مخلوط بر روی تتو مالیده و خلاف جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید. این کار را به مدت ۱۰ دقیقه انجام دهید و سپس با آب گرم آبکشی نمایید. روشهای مختلف پاک کردن تاتو

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟