رنگ های تاتو

رنگ های تاتو : بسیاری از مردم از زیبایی تاتو لذت می برند اما برخی از رنگ تاتو ها به خوبی با برخی از تن پوست همخوانی ندارد. بنابراین این نکته مهم است که به توصیه های هنرمندان خود گوش کنید که کدام رنگ های تاتو کنتراست مناسب با نوع پوست شما ایجاد می کند. یک هنرمند با تجربه می تواند توصیه هایی را برای نوع تاتو ارائه دهد که بهترین ترکیب را با تن پوست شما ایجاد می کند.

آنها همچنین می توانند بر اساس انتخاب شیوه زندگی خود پیشنهاداتی ارائه دهند. هدف هر هنرمند ایجاد یک تاتو خیره کننده است که در طول زمان فریبنده باقی بماند. تاتو برای افرادی که مایل به صرف زمان زیادی در خورشید نیستند توصیه می شود.

 

رنگ های تاتو

 

خورشید طبیعی یا برنزه شدن، باعث می شود که رنگ های تاتو محو شوند. گزارش جدید، سوالاتی در مورد ایمنی رنگ تاتوهای مورد استفاده در اروپا، که اکثر آنها از ایالات متحده وارد می شود، مطرح شده است. رنگ ها حاوی مواد شیمیایی خطرناک، از جمله سرطان زا هستند. این گزارش از مرکز تحقیقات مشترک کمیسیون اروپا فلزات سنگین مانند آرسنیک، سرب و نیکل، مواد نگهدارنده، ترکیبات ارگانیک، باکتری ها و دیگر مواد مضر در رنگ تاتو را شناسایی کرده است.    

 

Krutak یکی از نویسندگان مقاله (دیدگاه پزشکی سم شناسی از خال کوبی) گفت:

 

هیچ الزامات قانونی برای تولید و استریل رنگ آمیزی ها وجود ندارد که این قضیه می تواند باکتری های چند مقاومتی و سرطان زا را حمل کند و باعث واکنش های شدید آلرژیک و عفونت های ویروسی شود. رنگ های تاتو قدیمی ترین رنگدانه هایی که در تاتو استفاده می شود از مواد معدنی و کربن سیاه در ترکیباتشان استفاده می کردند.

رنگدانه های امروز شامل رنگدانه های معدنی اصلی، رنگدانه های شیمیایی صنعتی مدرن، چند رنگدانه بر پایه سبزی و برخی از رنگدانه های پلاستیکی هستند. واکنش های آلرژیک، زخم، واکنش های فوتونی (به عنوان مثال واکنش از قرار گرفتن در معرض نور، به ویژه نور خورشید) و سایر عوارض جانبی ممکن است به دلیل استفاده از رنگدانه ها باشد. رنگدانه های مبتنی بر پلاستیک بسیار شدید رنگ هستند، اما بسیاری از مردم واکنش هایی به آنها گزارش کرده اند. همچنین رنگدانه هایی که در تاریکی یا در پاسخ به نور سیاه (نور ماوراء بنفش) درخشش دارند، وجود دارد.

این رنگدانه ها خطرناک هستند – بعضی ممکن است بی خطر باشند، اما بعضی دیگر رادیواکتیو یا سمی هستند. جوهر رنگی رنگی که تاتو را بسیار پر جنب و جوش و قابل توجه می کند نیز نگرانی های بهداشتی را به همراه دارد، نویسندگان مقاله جدیدی درباره ایمنی تاتو گزارش می دهند.  

 

نگرانی های دیگر FDA در وب سایت خود شامل موارد زیر است:

 

 • عکس العمل های آلرژیتیک
 • خارش و التهاب در هنگام تابش نور خورشید
 • گسترش رنگ تاتو به سیستم لنفاوی بدن اما این مورد ناشناخته است که آیا برای سلامتی مضر هست یا خیر.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟