تاتو مرکزی

09129614010
 

تاتو مرکزی

09129614010

رنگ تاتو موقت

رنگ تاتو موقت

رنگ تاتو موقت همان‌طور که از اسمش پیداست رنگ‌هایی است که با طرح‌ها و مدل‌های مختلف بر روی بدن کشیده می‌شود اما مدت‌زمان کمتری بر روی پوست می‌ماند و بعد از چند روز پاک می‌شود. در تاتو دائمی که به صورت روش‌هایی مثل لیزر انجام می‌شود و ممکن است که تا پایان عمر باقی بماند. تاتو موقت در بین مردم جهان طرفداران زیادی دارد. بعضی از افراد از انجام تاتوهای دائمی بیزار هستند و آن‌ها را نامناسب می‌دانند. بنابراین برای این‌گونه افراد رنگ تاتو موقت باعث می‌شود که یک طرح و نقش را به صورت موقت بر پوست خود داشته باشند و از داشتن یک تاتو لذت ببرند و آن را تجربه کنند؛ بنابراین رنگ تاتو موقت حتی افرادی را که اصلاً تمایلی به خالکوبی ندارند را هم به خود جذب کرده است. برای انجام تاتوهای حرفه‌ای موقت و یا تاتوهای دائمی باید به یک متخصص مراجعه کنید که معمولاً در سالن‌های آرایشی فعالیت می‌کنند. برای تاتو دائمی باید از کار فرد کاملاً اطمینان حاصل شود.  

مزیت‌های رنگ تاتو موقت

  روش‌های زیادی برای حجم دادن ابروها وجود دارد مثل میکروبلیدینگ، میکروپیگمنتیشن و هاشور که خانم‌ها به صورت موقت می‌توانند ابروهای خود را تاتو کنند. بسیاری از افراد بعد از انجام دادن تاتو دائم بر روی بدن یا صورت خود پشیمان شده و ابراز می‌کنند که از طرح و رنگ راضی نیستند یا بعد از مدتی برایشان تکراری و خسته‌کننده شده است. این‌گونه افراد در واقع بعد از انجام تاتو به دنبال راهی هستند که بتوانند تاتوهای دائم خود را پاک کنند و پوست و یا ابروهای خود را به حالت قبل برگردانند که البته روش‌های پاک کردن تاتو هم عوارض خاص خودش را دارد و در بسیاری از موارد رنگ تاتو دائم پاک نمی‌شود. مزیت اصلی رنگ تاتو موقت این است که تنوع زیادی برای فرد به وجود می‌آورد و هر وقت که کسی از تاتو خود خسته شد می‌تواند آن را پاک کند و طرح و رنگ دیگری را انتخاب کند و در واقع باید گفت راه برگشت برای فرد وجود دارد. در رنگ تاتو موقت هر وقت که شخص بخواهد می‌تواند رنگ و مدل دلخواه خودش را تغییر دهید و یا کلاً آن را پاک کند. مزیت دیگر آن این است که احتمال به وجود آمدن هیچ‌گونه عفونت و بروز بیماری وجود ندارد و به راحتی می‌توان آن را پاک کرد اما در تاتو دائم برای پاک کردن آن باید از لیزر و روش‌های دیگر استفاده کرد.

 

رنگ تاتو موقت رنگ تاتو موقت باعث می‌شود که یک طرح و نقش را به صورت موقت بر پوست خود داشته باشند و از داشتن یک تاتو لذت ببرند و آن را تجربه کنند.

شیوه استفاده از رنگ تاتو موقت

  تاتو موقت را می‌توان به صورت مستقل در منزل انجام داد و نیاز به هزینه کردن برای انجام دادن آن توسط فرد دیگر نیست. در شیوه اول باید از وسایلی استفاده کنیم که حداقل امکانات برای کشیدن رنگ تاتو موقت یک عدد قلم با موهای ضخیم و رنگ تاتو موقت که به آن مایع تاتو موقت هم گفته می‌شود. رنگ تاتو موقت در برندهای مختلفی عرضه می‌شود که باید در خرید آن دقت کرده و بهترین مارک آن را انتخاب شود. برای استفاده از آن بر روی ابروها می‌توان مدل ابروهای خود فرد را زیباتر کرد و برای نتیجه بهتر می‌توان از وسایلی مثل خط کش هم استفاده کرد اما به طور کلی فرد باید کمی دقت و استعداد در هنر داشته باشد تا به خوبی از پس آن بربیاید. برای کشیدن رنگ تاتو موقت بر روی بدن و یا ابرو می‌توان از شابلون هم استفاده کرد. این شابلون‌ها کمک می‌کنند که به آن طرح و انتخاب مورد نظر برسیم. در صورت نداشتن شابلون می‌توان از فیلم‌های رادیولوژی استفاده نمود و آن‌ها را به شکل شابلون درآورد. روش دیگری هم وجود دارد که در آن می‌توان ابروها را به وسیله مومی که در گریم استفاده می‌شود محو کرد و ابروها را به همان طرح و رنگ دلخواه با استفاده از رنگ تاتو موقت کشید و طراحی کرد که در این روش هم بهتر است از شابلون استفاده شود.  

انواع تاتو موقت

  وسیله مهم در انجام تاتو موقت، رنگ تاتو موقت است که از اجزای اصلی آن است اما روش‌های انجام دادن تاتو متفاوت است که آن‌ها را شرح می‌دهیم. روش اول شبیه برچسب زدن است که در واقع جلوه آن شبیه تاتو واقعی است و تا یک هفته می‌تواند روی پوست باقی بماند. در این روش طرح موردنظر با استفاده از موادی مثل رنگ تاتو موقت روی کاغذ کشیده و بعداً بر روی بدن قرار داده می‌شود تا طرح موردنظر روی بدن ظاهر شود. البته این روش ممکن است برای فرد حساسیت ایجاد کند. روش دوم تاتو در استفاده از برچسب‌های متالیک است که در آن به جای استفاده از رنگ از وسایلی که جلوه جواهر دارند استفاده می‌شود و این روش هم دوام حدوداً یک هفته‌ای دارد. روش دیگر استفاده از اسپری است که حاوی مواد سمی و حساسیت‌زا برای فرد است که می‌توان آن را به شکل و رنگ دلخواه بر روی بدن کشید. به صورت سنتی هم از حنا به عنوان رنگ تاتو موقت استفاده می‌شود. حنا به رنگ‌های سفید، سبز، قرمز و مشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. حنای طبیعی برای پوست بسیار مفید است اما حنای صنعتی که وجود دارد بسیار سمی و خطرناک هستند. روش دیگر ترکیب تاتو دائم و موقت است که بدون درد و عوارض است و در واقع رنگ به زیرپوست انتقال داده می‌شود که دوام بیشتری نسبت به رنگ تاتو موقت دارد.   رنگ تاتو موقت رنگ تاتو موقت باعث می‌شود که یک طرح و نقش را به صورت موقت بر پوست خود داشته باشند و از داشتن یک تاتو لذت ببرند و آن را تجربه کنند.

انواع رنگ تاتو موقت

  رنگ تاتو موقت به صورت جامد و مایع وجود دارد که از قسمت زیادی آب و روغن تشکیل شده و شامل بیش از صد رنگ می‌شود. شایع‌ترین انواع رنگ تاتو موقت سبز، قهوه‌ای، مشکی و در برخی طرح‌ها سفید و قرمز هستند. در اکثر طرح‌های تاتو از رنگ‌های مشکی، آبی تیره و یا قهوه‌ای استفاده می‌شود اما در تاتوهای تزئینی از رنگ‌های مختلفی استفاده می‌شود که منجر به زیباتر بودن آن می‌شود. برای انجام تاتو باید از رنگ تاتو مرغوب استفاده شود. رنگ تاتو موقت باید بهداشتی، استاندارد باشد و همین‌طور نباید منجر به ایجاد حساسیت بدن فرد شود. این حساسیت‌ها فقط مربوط به رنگ‌های شیمیایی نیست بلکه رنگ‌های گیاهی مورد استفاده هم ممکن است حساسیت ایجاد کنند. دو نوع رنگ تاتو موقت داریم یکی رنگ‌های پایه آب هستند که اکثراً برای صورت استفاده می‌شوند و دیگری رنگ‌های پایه روغن که مخصوص صورت هستند. در برخی موارد رنگ‌های پایه آب برای صورت هم مورد استفاده قرار می‌گیرند و این رنگ‌ها با هم تفاوت‌هایی دارند و در هر دو نوع تاتو موقت و دائم استفاده می‌شود.   مقاله ای مرتبط : نحوه ترکیب رنگ تاتو  

تفاوت رنگ‌های پایه آب و پایه روغن

  رنگ‌های پایه آب وقتی که استفاده می‌شوند سریعاً خشک می‌شوند ولی رنگ‌های پایه روغن بعد از استفاده چرب هستند. رنگ‌های پایه روغن خاصیت روغنی دارند و وقتی در لیوان آب می‌ریزیم حل نمی‌شود و به ته لیوان می‌رود اما رنگ‌های پایه آب در لیوان آب حل می‌شوند. رنگ‌های پایه آب رقیق هستند ولی رنگ‌های پایه روغن غلیظ هستند. رنگ‌های پایه روغن قبل از استفاده روغن جداشده‌ای بر روی آن جمع می‌شود ولی روغن پایه آب این‌طور نیست. رنگ‌های پایه آب با مقطر ولی رنگ‌های پایه روغن با گلیسیرین مخلوط می‌شوند. میزان تغییر رنگ در رنگ‌های پایه روغن بیشتر است. از رنگ‌های پایه آب به عنوان تاتو دائم و یا رنگ تاتو موقت بدن استفاده می‌شود و رنگ‌های پایه روغن اغلب برای صورت استفاده می‌شوند. رنگ‌های دیگری هم با نام ترکیبی ساخته شده‌اند که در واقع ترکیبی از رنگ‌های پایه آب و روغن هستند و از آن‌ها اغلب برای لب استفاده می‌شوند. رنگ‌های پایه روغن و رنگ‌های پایه ترکیبی برای ابروها هم مناسب هستند. رنگ تاتو موقت رنگ تاتو موقت باعث می‌شود که یک طرح و نقش را به صورت موقت بر پوست خود داشته باشند و از داشتن یک تاتو لذت ببرند و آن را تجربه کنند.

عوارض روانی تاتو موقت

  یکی از مهم‌ترین عوارضی که بعد از انجام تاتو به وجود می‌آید پشیمانی فرد از انجام تاتو است که در صورت انجام دادن تاتو دائم این پشیمانی بسیار زیاد است چون در تاتوهای دائم از سوزن‌هایی برای وارد کردن رنگ‌دانه‌ها به زیرپوست استفاده می‌شود و این رنگ‌ها تثبیت می‌شود که به‌احتمال زیادی به صورت دائم بر روی بدن باقی می‌مانند اما در تاتو موقت با استفاده از رنگ تاتو موقت می‌توان این نگرانی برای پشیمان شدن بعد از انجام تاتو را کاهش داد به این دلیل که فرد اطمینان دارد که بعد از انجام آن می‌تواند طرح و رنگ انتخاب شده خود را عوض کند و بعد از مدتی تاتو خود را پاک کند و برای نوبت بعدی طرح جدیدی را انتخاب کند. پشیمانی در تاتو موقت هم وجود دارد اما فرد بسیار آسوده‌خاطر است که می‌تواند آن را پاک کند.  

عوارض جسمی تاتو موقت

  در بسیاری از موارد رنگ تاتو موقت هم باعث ایجاد قرمزی، خارش و تورم می‌شود و به طور کلی حساسیت را در فرد ایجاد می‌کند. اگر حساسیت مشاهده شود باید به پزشک مراجعه شود و در مواردی بعد از سال‌ها باز هم محل تاتو دچار تورم و خارش می‌شود و این حساسیت‌ها به این دلیل است که یک جسم خارجی وارد پوست شده است. این آلرژی‌ها در رنگ تاتو موقت هم وجود دارد بنابراین در هر دو نوع تاتو باید از مواد مرغوب استفاده شود و باید در خرید رنگ تاتو دقت کرد. در پاک کردن رنگ‌های سیاه و قهوه‌ای معمولاً راحت‌تر است اما قرمز سخت پاک می‌شود. همچنین رنگ‌های سبز و آبی ممکن است فرد را در پاک کردن آن دچار مشکل کند اما با همه این‌ها تاتو موقت باعث می‌شود که فرد بتواند تنوع زیادی از طرح‌ها را بر روی بدن خود به وجود بیاورد و از انجام آن بسیار راضی باشد. ابتلا به عفونت‌ها یکی دیگر از مشکلاتی است ممکن است به وجود بیاید که باز هم در بین تاتو دائمی بیشتر از تاتو موقت است. در تاتو موقت استفاده از حنا می‌تواند باعث ایجاد سوزش در پوست شود و با وجود اینکه بسیار سطحی است ولی باید برای برطرف کردن عوارض آن باید از داروهای ضدالتهابی مثل پمادها و کرم‌ها استفاده شود.   در پایان مطلبی درباره آیا تاتو پاک شدنی است؟ را نیز برای شما عزیزان در لینک آورده ایم. رنگ تاتو موقت رنگ تاتو موقت باعث می‌شود که یک طرح و نقش را به صورت موقت بر پوست خود داشته باشند و از داشتن یک تاتو لذت ببرند و آن را تجربه کنند.

وبلاگ های مرتبط

رنگ تاتو مچا Meicha

تماس برای قیمت

رنگ تاتو وردفیمس worldfamous

30 میل
185,000 تومان

دتول ساده و معطر

دتول ساده و معطر از جمله لوازم تاتو می­ باشد که یک تاتو آرتیست از آن در هنگام تاتو استفاده می‌کند.
تماس برای قیمت

پد بی حسی لب

پد بی‌حسی لب علاوه برداشتن محلول‌ بی‌حسی دارای موادی هم هست که برای پوست مفیدند و موجب تقویت پوست خواهند شد.
8,000 تومان

رنگ تاتو اینتنز Intenze

رنگ اینتنز یکی از رنگهای مخصوص تاتو است که هم برای بدن استفاده می شود هم برای صورت. اینتنز در انواع رنگ های مختلف تولید شده و هر کدام از رنگ های آن کاربرد مخصوص خودش را دارد.
120,000 تومان

رنگ تاتو کی پی KP

30 میل
185,000 تومان