راهنمای جامع درماپن

درماپن بسیار ایمن است و تاکنون عارضه جدی گزارش نشده است. ولی با این وجود اطلاعات و عوارض درماپن ممکن است قرمزی و تورم طی ۱-۳ روز بعد از درمان ایجاد شود که گذرا است. در صورتی که سابقه تب خال دارید قبل از انجام پزشکتان را مطلع کنید.      

اطلاعات و عوارض درماپن و موارد منع استفاده از آن

استفاده از درماپن در بیماران هموفیلی یا بیمارانی که داروی ضد انعقاد ( وارفارین ) مصرف میکنند ممنوع است چون باعث خونریزی و کبودی میشود. افرادی که از آسپیرین استفاده میکنند هم ممکن است بعد از درماپندچار کبودی شوند. عفونت محل انجام درماپن هم از موارد منع مصرف است.

 

 

آیا امکان ایجاد بیماری خونی یا انتقال بیماریهای ویروسی از این طریق وجود دارد ؟

اطلاعات و عوارض درماپن نشان میدهد که بیماری خونی و ویروسی از این طریق انتقال پیدا نمیکند زیرا برای هر جلسه یک تیپ ( سری ) استریل باز میشود و سر دستگاه بسته میشود. پس از اتمام هم این تیپ دور انداخته میشود و برای جلسه بعدی تیپ جدید استفاده میشود.  

تفاوت درماپن با آر اف فرکشنال چیست؟

درماپن و آراف فرکشنال هر دو روش های هستند که برای جوانسازی پوست بکار می رود و هر دو در این نکته مشترک هستند که سوزن های متعدد وارد پوست میشود. درماپن از وارد شدن متعدد سوزنها به پوست به عنوان مکانیسم استفاده میکند و باعث ایجاد زخم های بسیار کوچک در پوست میشود. وقتی پوست به ترمیم این نقاط میپردازد کلاژن تولید شده و ناخوداگاه پوست جوان تر می شود. در مورد آراف فرکشنال وقتی سوزن ها وارد پوست میشوند بین سوزنها انرژی رادیویی مبادله میشود که باعث گرم شدن پوست و کلاژن سازی می شود. در واقع درماپن صرفاً از وارد شدن سوزن های متعدد و مکرر برای جوان سازی استفاده می کنند. ولی آر اف فرکشنال با اینکه سوزن ها را وارد پوست می کند اما مکانیسم اصلی جوان سازی آن ارتباط رادیویی بین سوزن ها و ایجاد گرما است. نکته دیگر عمق نفوذ سوزن ها در این دو دستگاه است.      

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟