دوام میکروبلیدینگ

برای افرادی که می‌خواهند میکروبلیدینگ انجام دهند، از جمله سؤالات مهمی که ذهنشان را به خود مشغول می‌کند، مدت ماندگاری آن است. میکروبلیدینگ نوعی روش نیمه دائمی برای آرایش ابروها است و نیاز به ترمیم دارد. نام دیگر آن، هاشور سه بعدی و مویی ابرو است. در این روش ابتدا ابروی دلخواه فرد روی صورت وی طراحی شده و سپس رنگ ابرو توسط نوعی قلم به نام “بلید” که از چندین سوزن تشکیل شده است، به لایه‌های داخلی پوست تزریق می‌شود. به طور معمول دوام میکروبلیدینگ بین ۳ ماه تا ۱۸ ماه می‌باشد، با این حال ماندگاری میکروبلیدینگ به عوامل متعددی بستگی دارد که در این مطلب به آن‌ها می‌پردازیم.  

دوام میکروبلیدینگ

  خوب است اشاره کنیم که در میکروبلیدینگ، رنگدانه‎‎ها در عمق کمتری نسبت به روش میکروپیگمنتیشن قرار می‌گیرند و رنگ ابرو سریعتر نیاز به ترمیم پیدا می‌کند، بنابراین میکروپیگمنتیشن روشی دائمی‌تر از میکروبلیدینگ محسوب می‌شود. با این حال عده‌ کثیری این موضوع را مزیت و برتری میکروبلیدینگ می‌دانند، چرا که در اثر کمرنگ شدن سریعتر ابروها، ایجاد تنوع در فرم آنها آسان‌تر و امکان‌پذیرتر است.  

دوام میکروبلیدینگ

دوام میکروبلیدینگ – دوام میکروبلیدینگ بین ۳ ماه تا ۱۸ ماه می‌باشد، با این حال ماندگاری میکروبلیدینگ به عوامل متعددی بستگی دارد.

 

عوامل موثر در دوام میکروبلیدینگ

حال به عوامل موثر بر مدت ماندگاری میکروبلیدینگ می‌پردازیم:  

 1. نوع پوست صورت:

نوع پوست شما از جمله عوامل مهم و موثر بر مدت دوام میکروبلیدینگ می‌باشد. از آن جایی که چربی مترشحه از پوست به هاشور و سایه آسیب وارد می‌کند، هرچه پوست فرد چربی بیشتری داشته باشد، ماندگاری هاشور کوتاه‌تر خواهد بود؛ بنابراین، میکروبلیدینگ در پوست‌های چرب و مختلط دوام کم‌تری دارد و در پوست‌های نرمال و خشک مدت طولانی‌تری ماندگار است.  

 1. نوع رنگ ابروی مورد استفاده:

با توجه به این که تعداد متقاضیان میکروبلیدینگ، میکروپیگمنتیشن و کارهای مشابه آن روز به روز در حال افزایش است، رنگ‌های زیادی با نام‌ها و جنس‌‌های متفاوت در بازار عرضه می‌شود. جنس رنگ استفاده شده از دیگر عوامل تاثیرگذار در دوام میکروبلیدینگ است، بنابراین اگر خواستار ماندگاری طولانی‌تر میکروبلیدینگ خود می‌باشید، برای انتخاب رنگ حتماً از افراد متبحر در این زمینه مشورت بگیرید، چرا که انواع رنگ‌های تقلبی و بی‌کیفیت به اندازه انواع ‌باکیفیت آن‌ها در بازار عرضه می‌شود. از طرف دیگر، استفاده از رنگ‌های تأیید شده از سوی وزارت بهداشت که سرب کم‌تری دارند یا فاقد سرب هستند، با دوام کم‌تر هاشور همراه هستند.   مقاله ای کامل در مورد تاتو نیز برای شما خوانندگان محترم آورده ایم.  

 1. تیره یا روشن بودن رنگ انتخابی:

همان‌طور که توضیح داده شد در این روش، خراش‌هایی کم‌عمق به صورت دستی و با قلم “بلید” زیر پوست زده می‌شود، بنابراین هرچه از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید، دوام میکروبلیدینگ شما کوتاه‌تر خواهد بود و نیاز به ترمیم سریع‌تر خواهید داشت.  

 1. آب و هوای محل سکونت:

شرایط آب و هوایی محل سکونت فردی که میکروبلیدینگ انجام داده است، با مدت ماندگاری آن ارتباط دارد. در آب و هوای گرم و مرطوب، پوست تعریق بیشتری دارد و مدت ماندگاری هاشور کم‌تر است. هرچه آب و هوا سرد و خشکتر باشد، به حفظ طولانی‌تر هاشور کمک می‌کند.  

 1. مهارت در انجام میکروبلیدینگ:

کیفیت اجرای میکروبلیدینگ از عوامل مهم و تاثیرگذار در دوام میکروبلیدینگ است. از آن‌جا که در میکروبلیدینگ، هاشور یا سایه ابرو به صورت دستی زده می‌شود، مهارت فرد مجری و نحوه انجام هاشور از اهمیت قابل توجهی برخوردار است؛ بنابراین قبل از انجام آن، حتماً از نحوه اجرا و مهارت فرد اطمینان حاصل کنید.  

 1. مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ:

ماندگاری و دوام میکروبلیدینگ تا حد زیادی به نحوه مراقبت پس از انجام آن دارد. بلافاصله بعد از انجام میکروبلیدینگ، ابروها تیره‌تر به نظر می‌رسند چرا که پوست زیرین ابروها قرمز شده و رنگدانه‌های تزریق شده به داخل پوست، تیره‌تر دیده می‌شوند. چند ساعت پس از اتمام کار، با استفاده از یک پنبه یا گوش‌پاک‌کن که اندک با آب خیس کرده‌اید، رنگ‌های اضافه را به آرامی پاک کنید. تقریباً یک تا دوهفته زمان لازم است تا رنگ طبیعی رنگدانه‌ها خود را نشان دهد.   مقاله ای مرتبط:  ماندگاری میکروبلیدینگ مژه  

دوام میکروبلیدینگ

دوام میکروبلیدینگ – دوام میکروبلیدینگ بین ۳ ماه تا ۱۸ ماه می‌باشد، با این حال ماندگاری میکروبلیدینگ به عوامل متعددی بستگی دارد.

 

نکات مراقبتی برای افزایش دوام میکروبلیدینگ

مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ شامل موارد زیر است:

 • برای ۱۰ روز مراقب باشید ابروهایتان خیس نشود! تا ۱۰ روز بعد از انجام هاشور تا حدامکان ابروها را خشک نگه دارید، از جمله از ورزش‌های سنگین که موجب تعریق صورت می‌شود خودداری کنید، در صورت استحمام، ابروهای خود را از آب محافظت کنید که برای این کار می‌توانید قبل از حمام روی ابروهای خود را با کرم محافظ بپوشانید، همچنین برای افزایش دوام میکروبلیدینگ از استحمام طولانی مدت و بخار زیاد در محیط حمام که می‌تواند به رنگدانه‌ها آسیب برساند اجتناب کنید، برای شستن صورت خود از دستمال یا حوله مرطوب استفاده کنید، از شنا کردن و سونا خودداری کنید، در صورتی که اطراف ابروهایتان پوسته پوسته شد، کافی است اندکی صبر کنید تا پوسته‌ها خشک شده و خودبه‌خود بریزند.

 

 • تا چند روز بعد از میکروبلیدینگ، از بند انداختن، وکس صورت یا استفاده از موچین پرهیز کنید. همچنین در این مدت صورت و ابروهایتان دچار خارش شده و التهاب مختصری در سطح پوست و اطراف ابروها ممکن است مشاهده شود ولی شما از خاراندن و دست زدن به ابروها و برداشتن پوسته‌های اطراف آن خودداری کنید.

 

مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ

 • تا ۱۰ روز بعد آرایش نکنید! تا ۱۰ روز بعد از هاشور ابروها برای دوام میکروبلیدینگ تا حد امکان از مواد آرایشی استفاده نکنید، همچنین از کرم‌ها و لوسیون‌های سفیدکننده، روشن‌کننده، شوینده‌های صورت و سایرمواد ضدجوش و ضدپیری استفاده نکنید.

 

 • تا یک ماه بعد از انجام میکروبلیدینگ تا حد امکان در معرض نور خورشید قرار نگیرید، با این حال اگر بنا به دلایلی در معرض آفتاب قرار گرفتید، از کلاه آفتابگیر برای مراقبت از ابروهای خود استفاده کنید.

 

 • باد نخورید! سعی کنید در برابر بادهای شدید قرار نگیرید، از جمله با وسایل نقلیه روباز مانند موتورسیکلت، دوچرخه و ماشین‌های بدون سقف که باعث برخورد سریع و شدید هوا با صورت می‌شوند تردد نکنید.

 

دوام میکروبلیدینگ

دوام میکروبلیدینگ – دوام میکروبلیدینگ بین ۳ ماه تا ۱۸ ماه می‌باشد، با این حال ماندگاری میکروبلیدینگ به عوامل متعددی بستگی دارد.

 

مراقبت های دیگر بعد از میکروبلیدینگ

 

 • هفته‌های اول بعد از انجام میکروبلیدینگ، از سیگار و قلیان اجتناب کنید.

 

 • به منظور دوام میکروبلیدینگ صورت خود را در بالش فرو نبرید! تا ۱۰ روز بعد، به گونه‌ای بخوابید که صورتتان با بالش کمترین تماس را داشته باشد. تماس طولانی مدت ابروها با بالش و سایر سطوح باعث ایجاد اختلال در تثبیت رنگ ابروها می‌شود.

 

 • ادویه را کنار بگذارید! برای مدت کوتاهی بعد از میکروبلیدینگ، در غذای خود از ادویه‌ها تا حد امکان استفاده نکنید و از خوردن غذاهای تند و پر ادویه اجتناب کنید.

 

 • هشدار! بعد از انجام میکروبلیدینگ، در صورتی که واکنش‌های افزایش حساسیتی در پوست خود مشاهده کردید، حتماً سریع خود را به پزشک برسانید، علائم واکنش‌های افزایش حساسیتی شامل تورم، قرمزی، تب، بثورات خارش‌دار و… است.

 

 • براساس عواملی همچون سن، نوع پوست، واکنش بدن و سایر عوامل، مدت زمانی که طول می‌کشد تا پوست ابروها ترمیم شده و رنگدانه‌ها به رنگ طبیعی خود برسند در هر فرد متفاوت است. با این حال به طور میانگین، این فرایند حدود یک ماه تا یک ماه و نیم به طول می‌انجامد که به دنبال آن ابروها کم‌رنگ‌تر شده و به رنگ طبیعی خود می‌رسند. پس از تثبیت رنگ ابروها برای دوام میکروبلیدینگ همچنان از قرارگیری طولانی مدت در زیر نور خورشید اجتناب کنید و حتماً با مشورت متخصص زیبایی خود از ضدآفتاب بر روی ابروها استفاده کنید.

  در پایان نیز مقاله ای را در لینک ارائه شده در مورد فرق هاشور با میکروبلیدینگ آورده ایم.  

دوام میکروبلیدینگ

دوام میکروبلیدینگ – دوام میکروبلیدینگ بین ۳ ماه تا ۱۸ ماه می‌باشد، با این حال ماندگاری میکروبلیدینگ به عوامل متعددی بستگی دارد.

 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟