دلایل دیر رنگ گرفتن در انواع تاتو

برای اینکه ثابت شود که تاتو رنگ نگرفته باید دو الی سه هفته بعد از انجام کار صبر کرد تا رنگ تاتو در پوست تثبیت شود چرا که چند روز پس از تاتو یا هاشور پوست شروع به بازسازی میکند رنگ نگرفتن هاشور و تاتو این طور به نظر میرسد که رنگ نگرفتن هاشور و تاتو کمرنگ و در بعضی موارد بدون رنگ است. شاید عمده ترین دلیل در روش میکروپیگمنتیشن، تکنیک  و تجربه پیگمنتر و رنگ مورد استفاده و چرب کردن بلافاصله بعد از تاتو به دفعات زیاد  باشد که البته بیشتر مشکلات از بابت رنگ های تقلبی موجود در بازار ایران است. به دلیل اینکه  کشور ما تحریم است، برند های معتبر آرایشی در ایران نمایندگی ندارند لذا هیچگونه کنترلی روی این مواد نیست و در بهترین حالت از شرکت هایی که تحت لیسانس برندها در چین فعالیت دارند تهیه میشود که باز هم مورد تأیید نبوده و مشکل ساز خواهند شد.  

رنگ نگرفتن هاشور و تاتو دو نوعه :

۱.در نوع اول پوست مشتری رنگ نمیگیره چه در ابروی راست چه در ابروی چپ و چه در چشم …. علت رنگ نگرفتن این پوستها : یا داخلیهبیماری های قلبی، اختلالات هورمونی، ناراحتی های اعصاب، مصرف قرص، دوران پریودی، دوران شیردهی و….. یک سری علتهای بیرونیه مثل :  جنس پوست – رنگ پوست – رنگ تاتو – مراقبت میزان قرار گرفتن در برابر نور خورشید آفتاب گرفتن – استخر رفتن زیاد – مصرف کرم ها و محصولات لایه بردار – و… یک سری عوامل هم مربوط به تاتو کاره :  فشار دست کم – فشار دست زیاد – روشن بودن رنگ تاتو – دفعات زدن کم – مصرف بی حسی زیاد – بیرون بودن زیاد سوزن   ۲.دسته دوم کسانی هستن ک یک ابروشون یا یک چشمشون رنگ نمیگیره، این رنگ نگرفتن هاشور و تاتو هم علتهای مختلفی داره، اول لازمه ساختمان پوست رو بشناسیم : پوست از لایه های مختلفی تشکیل شده که اگه بخوام با زبان ساده بگم .۱.لایه سطحی پوست که ما با چشم میبینیم. ۲.لایه میانی پوست ( بافت زنده  )که کاشت رنگ باید در آن انجام شود و این لایه حاوی مقداری آب هست. ۳.لایه بافت چربی ( که وقتی سوزن وارد این لایه بشه خونابه ( خون خیلی رقیق به همراه آب ) خارج میشه. ۴.لایه ای که شامل رگهای خونی و سلولهای عصبی هستند. که وقتی سوزن وارد این لایه بشه خونریزی خواهیم داشت و این لایه قسمت ممنوعه ماه هست و به هیچ وجه نباید سوزن به این لایه بخوره.      

ادامه رنگ نگرفتن هاشور و تاتو :

علتهای رنگ نگرفتن هاشور و تاتو در کسانی که یه ابروشون رنگ میگیره یه ابروشون رنگ نمیگیره: ۱. وقتی سوزن وارد لایه میانی و بافت چربی میشه و خونابه یا آب میان بافتی پوست به سطح پوست میرسه و ما داریم کار میکنیم، وقتی پوست مشتری رنگ نمیگیره ما همون رنگ نمیگیره ما همون سوزن رو وارد تشتک میکنیم. درواقع خونابه و آب میان بافتی رو وارد رنگ درون تشتک میکنیم و اون رنگ توانایی خودشو برای نفوذ به لایه های پایینی از دست میده . پس برای جلوگیری از این مشکل حتماً قبل از اینکه سوزنتونو داخل تشتک بزنین اونو با پنبه تمیز کنید ( قسمت سوزن دستگاه رو به حالت اریب روی پنبه مرطوب بگیرید تا رنگ داخل سر پلاک یا کارتریج کاملاً خالی بشه )  

رنگ نگرفتن هاشور و تاتو

۲.کند شدن سوزن حین کار به علتهای مثل : سفت و ضخیم بودن پوست مشتری –  برخورد سوزن به ته تشتک رنگ –  مدت زمان کار زیاد با سوزن و… سوزن کند میشود و اگر نوک سوزن رو زیر ذره بین بزاریم حالت کج و کوله پیدا کرده . وقتی سوزن به این حالت میرسه دیگه نمیتونه خوب روزنه ایجاد کنه و کاشت رنگ رو انجام بده .و باید سوزنمون رو عوض کنیم ۳. استرس، فکر و خیال ، مصرف قرصهای اعصاب، ناراحتی قلبی اگر مشتری شما یکی از موارد فوق رو دارا هست ممکنه قسمتی از پوستش به خاطر حمله های عصبی به طور موقت فلج شده باشه و در اون قسمت رنگ پذیری صورت نگیره برای این افراد وقتی پوستشون رنگ نمیگیره باید حدود یک ربع الی نیم ساعت بهشون استراحت بدیم مشتری یک لیوان آب خنک  بنوشه و با چشمان بسته دراز بکشه، و بعد ادامه کارمون رو شروع میکنیم . ۴.دلیل چهارم که مهمترین و اصلی ترین دلیل رنگ نگرفتن در افرادی هست ک یه سمت صورتشون رنگ پذیری پایین تری داره . در خانمها نیمکره سمت چپ مغز فعالیت خیلی بیشتری داره نسبت به نمیکرۀ راست، به دلیل فعالیت خیلی زیاد نمیکره چپ بدن دیرتر رنگ پذیری در این قسمت نسبت به قسمت دیگه خیلی پایین تره که متأسفانه چاره ای نداره، جز دعوت به آرامش و ریلکسیشن مشتری.  

چند نکته  مهم در آرایش دائم ابرو :

●حین کار پوست یکدست کشیده شود و فشار کار یکدست باشدتا کاشت رنگدانه بطور یکدست انجام شود. فشار زیاد دست باعث ورم و آسیب دیدن پوست شده و فشار کم منجر به عدم رنگ پذیری و در نهایت ریزش رنگ شدید میشود . همچنین رعایت زاویه دست مناسب در رنگ پذیری و ظرافت و زیبایی خطوط هاشور بسیار مؤثر میباشد. ●  در قسمت ارک( کمان ابرو ) پوست نازک تر است. ●  خون ریزی در کار نشانه کاشت غلط و در نتیجه پس رفته رنگ از پوست است. ●  در پوستهای چرب کاشت رنگ سخت انجام میشود، برای نتیجه بهتر از کوک زدن استفاده شود و حرکت دست و سرعت دستگاه کمتر باشد. نکته مهم :   اسکراب  ( لایه برداری )  برای پوست های چرب قبل از تاتو کمک شایانی در رنگ پذیری می نماید.  

اسکراب چه تاثیری در رنگ پذیری پوست دارد؟

●  هرچه رنگ انتخابی به رنگ پوست نزدیکتر باشد کار از دوام کمتری برخوردار خواهد بود. ●  مکث رنگ باعث ثبات بیشتر رنگ در محل میشود ●  سمت چپ معمولاً دردناک تر است. ●  بهتر است دو ابرو همزمان کار شود. ●  ابروهای ما خواهرند، دوقلو نیستند.   نکته ای که شاید بسیار باید مورد توجه قرار بگیرد انتخاب صحیح سوزن برای انجام کار هست که بسته به موقعیت و  عملیات انتخابی تعیین میشود. به عنوان مثال ما برای خط لب از سوزن های تک سر ، سه سر گرد و پنج سر گرد میتوانیم استفاده کنیم اما به نظر شما کدام مناسبتر است و در عمل نتیجه بهتری به دنبال خواهد داشت پیشنهاد ما این است که از تک سر به هیچ عنوان نبایست در این کار استفاده کرد به دلیل حساسیت و نازکی لایه اپیدرم      پوست لب  استفاده از ۳ یا ۵ سر نتیجه به مراتب بهتری را در پی خواهد داشت.    

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟