دستگاه تاتو صورت

تاتو کردن در صورت با بدن متفاوت است و به همین دلیل دستگاه تاتو صورت با بدن فرق دارد. این دستگاه میکروپیگمنتیشن نام دارد که تفاوت مهم آن با دستگاه های قدیمی ایمن بودن و بهداشت پروسه پیگمنتیشن است. به دلیل تماس مستقیم سوزن دستگاه تاتو با پوست احتمال انتقال بیماری ها وجود دارد که عدم انتقال بیماری در زمان تاتو کردن به نوع دستگاه وابسته است.  

ویژگی های دستگاه تاتو صورت

 • مهم ترین نکته درباره دستگاه تاتو صورت یا میکروپیگمنتیشن قابلیت نصب کارتریج یک بار مصرف روی آن است. اما در دستگاه های قدیمی تنها امکان تعویض سوزن وجود داشت.
 • دستگاه میکروپیگمنتیشن به محفظه ای ایمن برای جلوگیری از بازگشت خون و لنف به درون هندپیس مجهز است. به این ترتیب، در دستگاه های قدیمی که امکان تعویض کارتریج وجود ندارد، حتی با عوض کرن سوزن نیز همچنان خون و لنف نفر قبلی در بدنه دستگاه باقی مانده و با پوست نفر بعدی تماس پیدا می کند.
 • تاتو کردن با دستگاه های غیر ایمن و قدیمی ممکن است با درد و خونریزی همراه باشد، در صورتی که با دستگاه میکروپیگمنتیشن به علت حرکات محاسبه دشه سوزن در پوست، از تخریب بافت پوست جلوگیری می شود. دستگاه تاتو صورت به لایه های عمیق پوست نفوذ نمی کند و رنگ تاتو را تنها در لایه میان درم و اپیدرم وارد می کند.
 • یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های میکروپیگمنتیشن را می توان نبود لرزش در آن در زمان کار دانست. در صورتی که دستگاه لرزش زیاد داشته باشد، تاتوکار کنترل کمتری روی آن خواهد داشت و کارش دشوارتر می شود و ممکن است نتیجه کار تمیز نباشد.
 • کم بودن صدای دستگاه نیز از دیگر مشخصات آن است که موجب می شود هم فرد متقاضی تاتو و هم تاتوکار هر دو آرامش بیشتری داشته باشند.
 • تاتو کردن به ویژه روی صورت بسیار کار ظریفی است و به مهارت تاتوکار نیاز دارد. برای دست یافتن به نتیجه مطلوب، ارگانومیک بودن و سبک بودن هندپیس دستگاه در زمان کار اهمیت دارد. همچنین، بی سیم بودن دستگاه آزادی عمل بیشتری به تاتوکار می دهد.

  تاتو کردن در صورت با بدن متفاوت است و به همین دلیل دستگاه تاتو صورت با بدن فرق دارد. 

آیا دستگاه های هوشمند تاتو صورت کارایی بیشتری دارند؟

به طور معمول دستگاه های هوشمند که دارای تنظیمات پیش فرض هستند کارایی بیشتری از بقیه دستگاه ها دارند. این ویژگی به تاتوکار کمک می کند که از آن بتواند برای قسمت های مختلف صورت و برای انواع پوست با سرعت و قدرت متفاوت استفاده کند. همچنین، دستگاه میکروپیگمنتیشنی که علاوه بر برق با باطری نیز می تواند کار کند، این امکان را برای تاتوکار ایجاد می کند در صورت نبود برق نیز کار از پیش برود.  

میکروپیگمنتیشن ابرو

دستگاه تاتو صورت یا میکروپیگمنتیشن برای تاتوی ابرو کاربرد دارد. علاوه بر آن می توان نقایصی مانند کم پشتی ابروها را نیز با این دستگاه رفع کرد یا فرم و حالت آن را تغییر داد تا زیباتر شود. امکان هماهنگ کردن شکل ابروها با هم و همچنین اصلاح رنگ آنها نیز وجود دارد.   دستگاه تاتو صورت تاتو کردن در صورت با بدن متفاوت است و به همین دلیل دستگاه تاتو صورت با بدن فرق دارد.  

میکروپیگمنتیشن چشم

از دستگاه تاتو صورت برای تاتو کردن خط چشم و همچنین افزایش تراکم مژه ها می توان استفاده کرد. در واقع، نوعی آرایش دائمی در چشم ها به وجود آورد. مشکل افتادگی چشم نیز با این روش قابل اصلاح است.  

میکروپیگمنتیشن لب

از این دستگاه می توان برای انجام کارهایی روی لب مثل درست کردن حالت لب ها، تقویت رنگ لب، ایجاد خط لب به طور دائم و افزایش حجم لب استفاده کرد. برای موارد درمانی مانند اصلاح لب شکری بعد از مراحل جراحی و ایجاد تقارن در لب ها که ممکن است در اثر تصادف یا حادثه ای دچار مشکل شده باشند و بر طرف کردن چروک های بالای لب می توان از این دستگاه استفاده کرد.  دستگاه تاتو صورت تاتو کردن در صورت با بدن متفاوت است و به همین دلیل دستگاه تاتو صورت با بدن فرق دارد.

نکات قابل توجه در تاتو صورت

 • امکان حذف رنگ بعد از استفاده از دستگاه تاتو صورت وجود ندارد. در واقع، تاتو به این شکل به صورت دائمی است. در جلسات ترمیم می توان رنگ ها را اصلاح کرد. برای از بین بردن کامل آن نیز باید از روش های ریموو کردن مانند لیرز استفاده کرد.
 • تاتو کردن در صورت هم دردناک است، به همین دلیل از بی حسی موضعی استفاده می شود تا درد آن قابل تحمل شود.
 • تاتوکار عامل مهم یک میکروپیگمنتیشن موفق و ایمن است. یک فرد ماهر و آموزش دیده که برای سلامتی افراد اهمیت قائل است و از دستگاه های با کیفیت و لوازم یک بار مصرف استفاده می کند، برای فرد متقاضی تاتو بهترین نتیجه را خواهد داشت.
 • انتخاب رنگ مناسب در تاتو صورت بسیار مهم است. برای اطمینان از نداشتن حساسیت به رنگ ها باید روی پوست تست شوند.

 

انتخاب دستگاه تاتو صورت یا میکروپیگمنتیشن

در میان مارک های بسیار دستگاه تاتو صورت که در بازار موجود است، انتخاب دستگاه مناسب کار ساده ای نیست. بیشتر دستگاه ها از نظر شکل ظاهر با هم تفاوت زیادی ندارند. در کل، از نظر ظاهری این دستگاه ها شامل یک قلم یا هندپیس هستند و در برخی مدل ها مانیتور نیز دارند. دستگاه قلمی تنها دارای یک هندپیس است که به طور مستقیم به برق وصل می شود. دستگاه های مانیتوردار دارای یک پایه یا صفحه نمایش مجزا برای تنظیماتی مانند سرعت و قدرت دستگاه هستند. بعضی از دستگاه ها هوشمند هستند و تنظیمات پیش فرض برای کارهای مختلف دارند. نحوه اتصال کارتریج به دستگاه نیز نکته مهم دیگری در انتخاب دستگاه تاتو صورت است. یک فرد حرفه ای بهترین دستگاه با کیفیت خوب را برای کار خود انتخاب می کند.  دستگاه تاتو صورت تاتو کردن در صورت با بدن متفاوت است و به همین دلیل دستگاه تاتو صورت با بدن فرق دارد.

دستگاه تاتو صورت یا میکروپیگمنتیشن سه کاره

این دستگاه تاتو صورت نسبت به دیگر دستگاه ها از دقت و تمرکز بیشتری برخوردار است. همچنین، نداشتن لرزش و تنظیم سرعت به شکل دیجیتال از دیگر مشخصات آن محسوب می شود. از این دستگاه برای میکروپیگمنتیشن، میکروبلیدینگ و مزوتراپی استفاده می شود. در دستگاه تاتو سه کاره قابلیت تنظیم سوزن های گوناگون برای انواع تاتو وجود دارد و تنظیم تنوع سوزن ها موجب آسان تر شدن ایجاد سایه در تاتو خواهد شد. برای بخش های مختلف مانند لب و ابرو می توان از تنظیمات پیش فرش دستگاه بهره برد. کارتریج آن به شکل پیچی است و در صورت درست جا رفتن در زمان کار باز نمی شود. در ضمن، یک بار مصرف است و برای هر فرد قابل تعویض است.  دستگاه تاتو صورت تاتو کردن در صورت با بدن متفاوت است و به همین دلیل دستگاه تاتو صورت با بدن فرق دارد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فروشگاه بر اساس گروه