درماپن چیست و چگونه کارمیکند؟

درماپن روشی امن و دقیق است که با استفاده از سوزن های استریل انجام می شود. موارد کاربردی درماپن به طور معمول در عرض ۶۰-۳۰ دقیقه بسته به درمان مورد نیاز و آناتومی بخش تحت درمان صورت می گیرد. قبل از عمل کرم بی حس کننده موضعی روی پوست بیمار مالیده می شود تا بیمار دردی را حس نکند. پس از این که پوست بی حس شد، تکنسین درماپن را به آرامی بر روی پوست حرکت می دهد که باعث ایجاد سوراخ های بسیار ریزی روی اپیدرم می شود و زخم های کوچکی در بافت زیر پوستی ایجاد می کند. این زخم ها بدن را مجبور می کند تا فاکتورهای رشد تولید کند که این فاکتورها موجب ساخته شدن کلاژن و الاستین می شوند. پوست به طور طبیعی تمایل به بهبود زخم ها، ترک های پوست و چین چروک ها دارد اما با ایجاد این زخم ها بدن تحریک به بازسازی مجدد خود می شود. اثر درماپن بر بازسازی پوست تا ماه ها ادامه دارد. این سوراخ ها بعد از یک ساعت بسته می شوند.نتیجه درمان طی یک هفته و حتی چند روز بعد از انجام آن قابل مشاهده است. با توجه به این که پوست هر ۴۵ روز خود را بازسازی می کند و اثر ناشی از تحریک درماپن سریع و شگفت آور خواهد بود.

موارد کاربردی درماپن :

 1. برخی خطوط و چروک ها
 2. اسکارهای آکنه
 3. اسکارهای ناشی از جراحی
 4. اسکارهای ناشی از سوختگی
 5. منافذ اتساع یافته
 6. خطوط چاقی و لاغری
 7. بهبود باقت کلی پوست
 8. بهبود الاستسیته کلی پوست
 9. پیگمنتاسیون پوستی

آیا انجام درماپن محدودیت خاصی بسته به نوع و جنس پوست دارد ؟

موارد کاربردی درماپن را میتوان با خیال راحت برای انواع پوست و رنگ پوست ها انجام داد. درماپن باعث ایجاد هیپرپیگمانتاسیون یا تیرگی نمی شود چون ملانوسیت ها دست نخورده می مانند. روشهای تهاجمی دیگر مانند لیزر برای پوست آسیایی یا آفریقایی آمریکایی با توجه به خطرات بالقوه تأخیر در بهبود زخم و احتمال ایجاد پیگمانتاسیون و اسکار توصیه نمیشود. در مجموع مزایای درماپن بیشتر از خطرات احتمالی آن می باشد ( به دلیل عدم آسیب به اپیدرم )

آیا درمان درماپن به پوست شما صدمه می زند یا باعث خونریزی می شود ؟

بسته به عمق و یا شدت استفاده از سوزنها در طی درمان، ممکن است خونریزی های نقطه ای داشته باشید ولی این مسأله قابل حل است. شما ممکن است قرمزی موقت پوست به مدت یک ساعت یا بیشتر، و یا احتمالاً یک روز پیدا کنید، که این مسأله بستگی به سن شما و میزان عمقی بودن درماپن دارد .

آیا می توان در دوران بارداری درماپن انجام داد ؟

درماپن در دوران بارداری و شیردهی به چند دلیل کوچک انجام نمی شود. دلیل اول این که سوزن ها جراحت های کوچکی روی پوست ایجاد می کنند که برای ترمیم آن ها بدن نیاز به کلاژن دارد و برای تولید کلاژن از ویتامین ها و مواد معدنی موجود در بدن که برای رشد جنین ضروری است استفاده می شود بنابراین پیشنهاد می شود که این کار در زمان بارداری انجام نشود. دلیل دیگر افزایش احتمال بروز عفونت است که بدین لحاظ در این دوره نباید انجام شود.

آیا درماپن عوارضی دارد؟

عوارض جانبی شامل قرمزی، سوزش، خارش، خشکی پوست معمولاً در عرض ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از انجام درماپن از بین میرود.    

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟