درماپن دستگاهی همه کاره

درماپن با تکنیک همه چیز در یک چیز، دستگاهی است که با لایه برداری و مزوتراپی سعی در احیای پوست از داخل و خارج دارد. درماپن دستگاهی همه کاره از سوزنهای تیتانیوم و یک مینی مخزن برای ذخیره مواد ضد پیری مورد نیاز پوست تشکیل شده است.

درماپن دستگاهی همه کاره

در درماپن سوزنهایی مانند قلم به طول ۰٫۵ تا ۲٫۵ میلیمتر بسته به نیاز بیمار وجود دارند این سوزنها به منظور لایه برداری در هر ثانیه ۵۰ تا ۱۵۰ سوراخ ایجاد می کنند. تعداد سوراخها بستگی به نیاز بیمار دارد. مواد مرطوب کننده، ضد لک و ضد پیری در مخزن قرار دارند، این مواد برای افزایش اثر بخشی وارد پوست می شوند. درماپن کاربرد مزوتراپی نیز دارد که پوست را از داخل ساپورت می کند. به این ترتیب این تکنیک از سایر روشها که فقط روی منطقه قابل رؤیت پوست کار می کنند متمایز می شود. علاوه بر طول سوزن ها و تعداد مخازن ، مواد مورد استفاده نیز بسته به نیازهای بیمار فرق می کند. بعد از آن کوکتلی از مواد آماده شده و توسط درماپن در ناحیه مورد درمان نفوذ می کند.

از مزیتهای درماپن دستگاهی همه کاره

مزیت دیگر درماپن دستگاهی همه کاره این است که برای بهتر شدن عمل از محصولات خاص دارای تکنولوژی نانو است برای از بین بردن لک، کاهش چروک و کاهش حلقه های تیره و ادم و غیره . همانطور که میدانیم قوی کردن پوست با ویتامین و هیالورونیک اسید که به صورت خارجی اعمال می شود به دلیل مانع پوستی موفقیت محدودی دارد. فاکتورهای رشد، کاشت سلولهای بنیادی، ویتامینها، و سرم ها که از طریق کانالهای کوچک که توسط درماپن دستگاهی همه کاره باز شده به نقاط عمقی تر پوست می رسند میزان موفقیت دستگاه و دوام نتایج را بالاتر میبرد.

مکانیسم اثر درماپن دستگاهی همه کاره

مکانیسم اثر درماپن دستگاهی همه کاره ایجاد آسیبهای ریز و میکروسکوپی بصورت صفر و یک در سطح پوست با عمق مشخص میباشد که با توجه به تلاش ذاتی بافت در ترمیم آن حاصل افزایش گردش خون و رسیدن فاکتورهای ترمیمی و رشد به منطقه مورد نظر و تشکیل عروق خونی جدید و بهبود ساختار کلاژنهای قبلی و تشکیل کلاژن و بافت همبند جدید. این دستگاه روی اسکارها لکهایی که از طریق آفتاب و پیری روی پوست افتاده و چین وچروکها تأثیر بسیاری دارد و همچنین این دستگاه بر روی استرچ مارکها نیز مؤثر است که معمولاً  استفاده از درماپن دستگاهی همه کاره را با بکار بردن داروهای مزولایتینگ تأثیر بیشتری میگذارد. مثلاً برای لکهای آفتاب از داروهای مزولایتینگ استفاده میشود. در هنگام استفاده از این دستگاه باید به عمق نفوذ درماپن دستگاهی همه کاره توجه شود. مکانیسم این دستگاه به مقدار زیادی مشابه با لیزرهای فرکشنال است. با این تفاوت که اثرات حرارتی  و سوختگی  لیزر را ندارد. اخیراً دستگاههایی با نام RF فرکشنال سوزنی وارد بازار شده که ترکیبی از دستگاه میکرونیدل و امواج RF جوانسازی هستند که اثربخشی فوق العاده ای در جوانسازی دارند.

میکرونیدلینگ و جوان سازی پوست

یکی دیگر از تکنیک های جوانسازی از درماپن ( میکرونیدلینگ ) هست که با استفاده از یک کپ سوزنی با ۱۶ یا ۳۲ سوزن که با استفاده از یک قلم و با یک وایبریشن ثابت به پوست وارد شده موجب تحریک فیبروبلاست میشود . بیشتر استفاده درماپن دستگاهی همه کاره در جوانسازی شامل خط خنده و سیاهی های دور چشم و … استفاده میشود. درماپن دستگاهی همه کاره برای نیدلینگ عمودی پوست است که تأثیری همسان با لیزرو قابل مقایسه با پیلینگ شیمیایی دارد. سر این دستگاه شامل ۹ میکرونیدل است که برای درمان با درماپن عمق نفوذ سوزن ها بین ۰ تا ۲ میلیمتر تنظیم می شود و با سرعت ۲۵ تا ۹۰ ضربه در ثانیه استفاده می شود و در نهایت بین ۲۲۵ تا ۸۰۰ سوراخ بسیار ریز در ثانیه در سطح پوست ایجاد می شود. درماپن دستگاهی همه کاره برای تحریک پوست جهت ساخت طبیعی کلاژن استفاده می شود. درمان با این دستگاه همچنین به نفوذ و جذب مواد دارویی به پوست، لیفتینگ پوست وجوانسازی، رفع چین چروک و بهبود ظاهر کلی پوست کمک کرده، اندازه منافذ پوست را کوچک می کند. درمان برای بیماران با هر رنگ پوست می تواند استفاده گردد.   درماپن دستگاهی همه کاره

 

میکرونیدلینگ با درماپن دستگاهی همه کاره

کاربرد:۱-  درمان اسکار جوش، جراحی و سوختگی ۲-  درمان چروک و خطوط ریز پوستی ۳-  جوانسازی پوست ۴-  درمان استریا ۵-  کوچک کردن منافذ باز پوستی ۶-  درمان خطوط اطراف لب در افراد سیگاری

مراقبتهای بعد از درماپن

 • معمولاً کمی قرمزی و التهاب بعد از عمل وجود دارد که پس از ۲۴ ساعت برطرف می شود . سوزش مختصر که ۲-۴ روز برطرف می گردد.
 • تا ۲۴ ساعت ترجیحاً دوش نگیرید.
 • تا ۴۸ ساعت آرایش نکنید.
 • ۲۴ ساعت اول از پماد زینک اکساید برای کاهش التهاب و پیشگیری از تماس آفتاب استفاده کنید.
 • پس از ۲۴ ساعت استفاده از ضد آفتاب با SPF مناسب اکیدا توصیه می گردد.

بعد از انجام کار با درماپن چه حسی ایجاد می شود؟

تقریباً هیچ دردی در هنگام انجام کار احساس نخواهد شد. بنابراین نیازی به استفاده از کرم بیحسی نیست. قرمزی تقریباً پس از ۳۰ تا ۴۵ دقیقه از بین خواهد رفت. شخص می تواند از همان روزبه زندگی روزمره خود بر گردد. هر چندتوصیه می شود که از شستن صورت و استفاده از لوازم آرایش در آن روز خودداری شود. به شما توصیه میکنیم که از مواد حاوی رتیونیک اسید قوی، آلفا هیدروکسی اسید و ویتامین ث قوی تا سه روز بعد از درمان استفاده نکنید. همچنین برای کمک به بازسازی پوست استفاده از مرطوب کننده در این سه روز توصیه می شود. مهمترین چیزی که نباید نادیده گرفت، استفاده مداوم از کرم ضد آفتاب است.

چه تفاوتهایی بین درماپن دستگاهی همه کاره و روش لیزری ضد پیری وجود دارد؟

امتیازات این روش عبارتند از: در مقایسه بین هزینه و فوائد حاصل از آن این روش بسیار اقتصادی است. این روش دارای کمترین عوارض جانبی است. این روش قابل اجرا در نواحی بسیار کوچک مانند دور چشمها است در حالیکه در روش لیزری این امکان وجود ندارد. این روش برای تمام انواع پوستها انجام پذیر است.   درماپن دستگاهی همه کاره

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟