درمان چاقی با روش مزوتراپی

درمان چاقی با روش مزوتراپی

درمان چاقی با روش مزوتراپی:افراد روش‌های مختلفی را برای کاهش وزن به کار می‌بندند اما غالباً اکثر این روش‌ها برای دست‌یابی به نتایج مطلوب، موثر واقع نیستند. حتی اگر افراد مقدار اندکی وزن کم کنند، بدن معمولاً به شکل و فرم مورد نظر در نمی‌آید. چربی‌های موضعی بزرگ‌ترین مشکل و مانع برای لاغری هستند.  

مزوتراپی چگونه باعث لاغری می‌شود؟

مزوتراپی یک روش غیرجراحی فوق‌العاده برای درمان سلولیت‌ها و لاغری موضعی است. در این روش از تزریق دوزهای بسیار اندک داروهای مزوتراپیکه اثر ضد سلولیتی و چربی سوزی دارند استفاده می‌شود. با تزریق این مواد در مزودرم (لایه میانی پوست)، ترمیم پوست تحریک شده، سلول‌های چربی آب شده و بافت همبند که باعث ایجاد سلولیت هستند تخریب می‌شوند.   مزوتراپی    

کاربردها :

مزوتراپی لاغری موضعی را می‌توان در هر قسمت از بدن به طور مؤثر به کار برد. به هر حال، این فرایند بیشتر برای کاهش سلولیت‌ها روی ران‌ها و ساق‌ها، شکم، پهلوها و چانه انجام می‌شود و همچنین این روش به جوانسازی پوست صورت، گردن و دست‌ها نیز کمک می‌کند. تزریق‌های مزوتراپی برای لاغری موضعی اطراف شکم و پهلوها و رفع غبغبو اصلاح ناهمواری‌های باقیمانده پس از لیپوساکشن بسیار مؤثر است.  

فرایند درمان :

در این روش با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز، برخی مواد در بافت چربی زیرجلدی در ناحیه تحت درمان تزریق می‌شود. ترکیب مواد تزریقی به ترکیب تهیه شده توسط پزشک بستگی دارد که این ترکیب شامل عصاره‌های گیاهی، ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنزیم‌ها، مواد مغذی، هورمون‌ها و داروهایی نظیر گشادکننده‌های عروق، داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی، آگونیست‌های گیرنده بتا و آنتی‌بیوتیک‌ها می‌شود.  

آیا مزوتراپی لاغری با درد همراه است؟

از آنجا که مقادیر کمی از دارو به وسیله سوزن‌های ریز در این فرایند تزریق می‌شوند، انجام آن با درد همراه نیست. بیشتر متقاضیان بیان داشته‌اند که در هنگام انجام این فرایند احساس سوزن سوزنی شدن داشته‌اند. معمولاً انجام این روش ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.   چه موقع نتایج حاصل از مزوتراپی لاغری مشهود می‌شود؟ چربی‌های لیپولیز شده و مواد زائد ناشی از سلولیت‌ها از طریق کبد و کلیه‌ها دفع می‌شوند. پس از چند هفته نتایج مشخص و ملموس می‌شود. پس از ۲ تا ۴ هفته بیماران نتایج تغییر شکل در قسمت درمان شده بدن را مشاهده کرده و خواهند دید که ناهمواری‌ها و فرورفتگی‌ها بهبود می‌یابند.   برای دست‌یابی به نتایج مطلوب چند جلسه درمانی نیاز است؟ مزوتراپی برای درمانسلولیت یا لاغری موضعی و رفع چربی‌های موضعی شامل کاهش وزن زمانی مؤثر است که در چندین جلسه انجام شود. فرایند درمان شامل ۶ تا ۱۰ جلسه می‌شود که به سایز ناحیه تحت درمان و اهداف درمانی بیمار بستگی دارد. در برخی موارد مزوتراپی ممکن است به ۳ تا ۱۵ جلسه درمانی با فواصل دو هفته‌ای نیاز باشد.   عوارض جانبی از آنجا که مزوتراپی برای لاغری مستقیماً روی ناحیه تحت درمان انجام می‌شود، تصور بر این است که عوارض جانبی آن کاهش یافته و محدود می‌شود. برخی از عوارض جانبی ناشی از انجام فرایند مزوتراپی عبارتند از: واکنش‌های سریع و کند آلرژیک به محلول‌ها و داروهای مزوتراپی لسیتین باعث تورم و التهاب می‌شود. عفونت‌های پوستی پیگمنتاسیون (رنگ گرفتن پوست) در ناحیه تزریق کبودی در محل تزریق ایجاد زخم اسکار در ناحیه تزریق   منبع:سپیدکلینیک

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟