درمان زخمهای جوش با میکرونیدلینگ

درمان زخمهای جوش صورت همیشه یک مسأله مهم برای ما میباشد. درمان زخمهای جوش با میکرونیدلینگ یا روش تولید کلاژن زیرپوستی یک پروسه درمان عالی برای جای زخم‌های جوش صورت است. در این مقاله اثرات درمانی این روش روی تغییرات محل زخم جوش صورت ۱۰ نفر در عرض ۳ ماه بررسی شده است. لایه‌ اپیدرم و ارزیابی کمی مقدار الاستین ، تروپوالاستین‌های جدید سنتز شده، کلاژن‌های نوع ۳ ،۱ و ۷ و کلاژن‌های جدید برای همه نمونه‌ها بررسی شده است.

آزمایش‌های انجام شده نشان می‌دهد که این زخمها توسط روش میکرونیدلینگ بهبود درمانی خوبی داشته است. همچنین این روش ریسک بسیار پایینی دارد و زمان ریکاوری پوست بیماران را به حداقل می‌رساند.

درمان زخمهای جوش با میکرونیدلینگ

در روش درمان زخمهای جوش با میکرونیدلینگ ، با شکستن پیوندهای کلاژن وابسته به زخم‌ها توسط سوزن‌های دستگاه در لایه سطحی درم، کلاژن‌های جدید در زیر لایه اپیدرم ایجاد می‌شود. این روش در زیبایی پوست و صورت مانند از بین بردن لک‌ها، چین و چروک و منافذ بزرگ صورت نیز استفاده می‌شود. در این دستگاه به طور معمول از سه وسیله ( سوزن، دستگاه تاتو و رولر ) استفاده می‌شود.

سوزن‌های این دستگاه‌ها از جنس استیل می‌باشد. در نوع رولی سوزن‌ها تا عمق ۳ میلیمتری در پوست نفوذ می‌کنند و برای کارهای با تأثیر بیشتر استفاده می‌شود.

درمان زخمهای جوش با میکرونیدلینگ روی ۱۰ فرد در رنج سنی ۱۹ تا ۳۲ سال با نوع پوستی ۳ و ۴ و انواع مختلف آکنه بررسی شده است. در این روش ۳ مرحله درمان در زمان اولیه، یک ماه بعد (۲ جلسه) و سه ماه بعد (۶ جلسه) انجام می‌شود. در این مراحل اریتما (قرمزی پوست)، ورم و لک‌های پوست برای بیماران بررسی شده است.

ابتدا صورت با محلول نمک و بتادین شسته می‌شود. سپس توسط یک کرم بی حسی موضعی (۲٫۵% لیدوکائین و ۲٫۵% پریلوکائین) سطح مورد نظر را به مدت ۶۰ دقیقه برای درمان آماده می‌کند. ابتدا توسط رولر با سوزن‌هایی به طول ۱٫۵ میلی متر در جهت‌های مختلف با کمترین فشار، درمان انجام می‌شود. پس از درمان زخمهای جوش با میکرونیدلینگ توصیه می‌شود که به مدت ۲۴ ساعت از قرص آنتی بیوتیک و کرم مرطوب کننده و تا سی روز از کرم‌های ضد آفتاب برای جلوگیری از اثرات نور خورشید استفاده شود.

میکرونیدلینگ روشی برای رفع چروک های ظریف پوست صورت

تحریک مکانیکال باعث ایجاد التهاب ضعیف و متوسط در لایه ادم پوست شده و با تحریک روندهای ترمیم پوست توسط سیستم ایمنی بدن باعث تحریک کلاژن سازی و ترمیم کلاژن و الاستین پوست می شود. از روش درمان زخمهای جوش با میکرونیدلینگ تنها برای بهبود چین و چروکهای ظریف صورت استفاده می شود و چروکهای حرکتی و چینهای عمیق کمتر تحت تأثیر این شیوه قرار می گیرند.

درمان زخمهای جوش با میکرونیدلینگ

استفاده از روش میکرونیدلینگ را برای ترمیم اسکارهای زخم ، اسکارهای جوش بسیار مؤثر دانست و گفت: درمان زخمهای جوش با میکرونیدلینگ با بازسازی کلاژنهای پوست باعث ترمیم اسکارها می شود و در روزهای اول پس از انجام میکرونیدلینگ بیشتر مشهود است که این حالت به واسطه ایجاد ادم در اثر تحریک نیدلها در پوست است و با فروکش کردن ادم تأثیر واقعی این روش مشخص می شود. از روش درمان زخمهای جوش با میکرونیدلینگ میتوان در ترمیم ترکهای پوستی که در اثر بارداری یا افزایش وزن و یا مصرف بعضی از داروها مانند کورتونها ایجاد می شود (استرچ مارک) استفاده نمود که از طریق تحریک کلاژن سازی باعث بهبود ( نه محو کامل) این ضایعات می شود .   درمان زخمهای جوش با میکرونیدلینگ

 

درمان زخمهای جوش با میکرونیدلینگ

درمان زخمهای جوش با میکرونیدلینگ روشی است که در آن پوست توسط سوزن های ریزی سوراخ می شود و منجر به خونریزی در پوست می شود توجه به نکاتی را بسیار ضروری دانست و گفت: این کار باید توسط پزشک آموزش دیده و با وسایل یکبار مصرف انجام شود چون استفاده از نیدلهای غیر استاندارد و بصورت چند بار مصرف(حتی برای یک بیمار) می تواند باعث انتقال عفونتهای پوستی و داخلی گردد. انجام این روش در مکان های غیر استاندارد و توسط افراد بدون تجربه کافی می تواند باعث ایجاد عوارضی مانند لکه های قهوه ای در پوست گردد. متأسفانه با معرفی هر روش درمانی بعضی شرکت های تولید کننده وسایل پزشکی و همچنین بعضی از افراد سوجو با تبلیغات زیاد و غیر واقعی یک روش درمانی را بسیار مؤثر جلوه می دهند و با عکسهای قبل و بعد از عمل غیر واقعی بیماران را ترغیب به انجام این روش می نمایند و چه بسیار بیمارانی که با این روش ها تنها هزینه ای صرف کرده اند و سودی نبرده اند و این اتفاقات نه تنها برای میکرونیدلینگ ، بلکه برای ( HIFU هیفو ) و لیزر هم افتاده است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟