درمان با مزوتراپی برای ریزش مو

همیشه دغدغه افراد بخصوص در بین جوانان ریزش مو می‌باشد و این ریزش مو در بین آقایان و خانمها مشترک می‌باشد البته حدود ۸۵٪ این افراد را آقایان تشکیل میدهند. اغلب بخاطر عوامل اصلی مانند آب و هوا ، ژنتیک و ارث، گاهی اوقات بر اثر استرس، مشکلات روحی و یا حتی بعضی از بیماری‌ها و در این خصوص یک‌سری عوامل فیزیکی مانند صاف کننده‌های الکتریکی ( اتو مو و سشوار ) بعضی از حالت دهنده ها و مواد دکلره و رنگ های شیمیایی و در برخی موارد نیز مشاهده گردیده استفاده از برس‌های مختلف ( پیچی و خشن و یا گرد ) و حتی بستن مو و جمع کردن ناصحیح مو می‌تواند موجب ریزش مو گردد. درمان با مزوتراپی برای ریزش مو بسیار جوابگوی این افراد می باشد. عوامل دیگری نیز مانند شرایط جوی ( آفتاب، آب شور می تواند باعث ضعیف شدن مو شود ). علت اصلی ضعیف شدن موها اغلب ژنتیکی است و در بعضی مواقع دلیل هورمونی دارد. عواملی مانند زایمان، تغذیه نادرست، استرس، عفونت هایی که در پوست سر ایجاد می‌شود و یا استفاده از بعضی داروها همگی باعث می‌شوند که موها سست و ضعیف شده در نتیجه شروع به ریزش کنند.

 

درمان با مزوتراپی برای ریزش مو  

درمان با مزوتراپی برای ریزش مو

شاید بیشتر افراد ندانند که واحد شمارش موی سر گرافت نامیده می‌شود نه تار مو، هر گرافت از چند تار مو تشکیل شده که از ریشه به هم ارتباط دارند. درمان با مزوتراپی برای ریزش مو  باعث می‌شود که دغدغه این افراد نسبت به موهای خود کمتر شود. مزوتراپی مو یک روش درمانی است که از طریق تزریق داروها، ویتامین‌ها و عناصر غذایی به داخل پوست سر عمل می کند و به چند روش مختلف قابل اجرا است. داروهای تزریقی در روش مزوتراپی به وسیله یک سوزن کوچک در عمق یک میلی‌متری پوست سر (محل وجود فولیکول‌های مو) قرار داده می‌شود. مزوتراپی نه تنها به توقف روند ریزش موها کمک می‌کند، بلکه موجب رشد مجدد موهایی که فولیکول‌های آنها زنده ولی در حالت “خواب” به سر می‌برد، می‌شود. هر چقدر استفاده از روش درمانی مزوتراپی مو را زودتر شروع کنید، شانس باقی ماندن موها و توقف ریزش آنها بیشتر خواهد بود.

نتیجه درمان با مزوتراپی برای ریزش مو کدام است؟

مهم‌ترین آثار و نتایجی که عمل مزوتراپی برای یک شخص می‌تواند داشته باشد، شامل موارد زیر است:

 1. افزایش حجم، پُرپشت شدن و تقویت رشد موها.
 2. جلوگیری از ریزش شدید و سریع موها.
 3. تحریک فولیکول‌های مو جهت ورود به فاز فعال (آناژن) در چرخه رشد خود.
 4. تقویت موها و بازیابی موهایی که قبلاً ریخته است.

از علت‌های اصلی و درمان با مزوتراپی برای ریزش مو

 • عدم تعادل هورمون در فولیکول مو و اطراف آن.
 • کمبود مواد مغذی مناسب.
 • کاهش گردش خون.

 

درمان با مزوتراپی برای ریزش مو

 علت اصلی ضعیف شدن موها چیست؟

موهای ضعیف غالباً مویی سست، نازک و پژمرده است . دو شاخه شدن انتهای موها، خشکی بسیار زیاد و یا چربی زیاد موها نیز نشانه ای از داشتن موی ضعیف است.

درمان با مزوتراپی برای ریزش مو چه فوایدی دارد؟

برخی از مهم‌ترین مزایای مزوتراپی عبارت است از:

 • روشی کاملاً ایمن و بی‌خطر است.
 • عوارض جانبی از قبیل آلرژی و حساسیت‌های دارویی به دنبال ندارد.
 • نیازی به استفاده از بی‌حسی یا بیهوشی ندارد.
 • دوره بهبودی پس از عمل بسیار سریع است.
 • عملی کاملاً بدون درد و ناراحتی است.

درمان با مزوتراپی برای ریزش مو چه معایبی دارد ؟

مزوتراپی یک روش درمانی بسیار مفید است و هیچ عوارض جانبی جدی به دنبال ندارد، تنها چند عارضه جانبی کوچک به دنبال دارد که در ادامه به آنها اشاره شده است.

 • احساس سوزش خفیف که در طول درمان و پس از آن کاملاً طبیعی است.
 • تورم خفیف و قرمزی که پس از درمان رخ می دهد و در عرض چند روز بهبود می یابد.
 • مواد شیمیایی تزریق شده ممکن است موجب واکنش آلرژیک شود.
 • ممکن است در محل تزریق، عفونت رخ دهد.
 • در موارد خیلی نادر، ممکن است توده هایی در زیر پوست ایجاد شود.
 • التهاب و بر افروختگی نیز ممکن است در بافت پوست رخ دهد، که البته چنین مشکلی نیز بسیار نادر است.

  درمان با مزوتراپی برای ریزش مو  

  چند توصیه درباره درمان با مزوتراپی برای ریزش مو و ابرو

*   هنگام تزریق باید مو‌ها تمیز باشند. *   تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق از حمام رفتن خودداری شود. *   ناحیه تزریق (جز ابرو‌ها، چون ماساژ باعث ریزش ابرو می‌شود) به ‌طور مرتب ماساژ داده شود تا دارو‌ها پخش شوند. *   تا پایان دوره درمان از سشوار، رنگ، فر و هر عمل شیمیایی روی موها خودداری شود. *   اگر‌ چه فولیکول‌های مو در زیر پوست سر، مواد مغذی تزریق‌شده را به ساقه مو‌ها نیز می‌رسانند اما هرگز استفاده از لوسیون و شامپو‌های تقویت‌کننده مو را فراموش نکنید.

کربوکسی تراپی مو چیست؟

کربوکسی تراپی که به عنوان درمان دی اکسیدکربن نیز شناخته شده است، یک نوع مزوتراپی مدرن است که در آن از گاز CO2 به جای کیت‌های مزوتراپی استفاده می‌شود. در این شیوه از سوزن های خیلی ریز و ظریف برای تزریق کردن گاز CO2 در بعضی از نواحی، در زیر پوست استفاده می شود. عملکرد این گاز بی خطر بر مبنای اعلام خطر به بدن در کمبود اکسیژن در موضع تزریق است. به این ترتیب، درصد میزان اکسیژن رسانی در بافت مورد نظر بیشتر می شود و از طریق تحریک فیبروبلاست ها، میکروجریان ها بهبود می یابند.

پی آر پی (PRP) مو چیست ؟

پی آر پی (PRP) مخفف عبارت پلاسمای غنی از پلاکت است، ماده ای که فرآیند رشد و التیام بافت های بدن را التیام می بخشد. پلاسما یکی از ترکیبات خون و حاوی فاکتورها یا پروتئین هایی است که به لخته شدن خون کمک می کنند. پروتئین هایی در پلاسما هستند که رشد سلول ها را تقویت می کنند.   درمان با مزوتراپی برای ریزش مو  

تعداد جلسات برای درمان با مزوتراپی برای ریزش مو

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان با مزوتراپی برای ریزش مو در هر بیمار، بسته به شدت ریزش مو و نتایج مورد انتظار تعیین خواهد شد که به طور متوسط با  ۱۰ الی ۱۲ جلسه، آن هم با فاصله یک هفته صورت می پذیرند .

ماندگاری آثار درمان با مزوتراپی برای ریزش مو

نتایج اولیه تزریق مزوتراپی پس از ۴ ماه از اتمام جلسات درمانی شروع می شود که ماندگاری طولانی مدت و مداوم خواهد داشت که جهت حفظ نتایج حاصل مزوتراپی مو باید در دراز مدت از آن به طور مداوم ( سالی ۱  الی ۲ بار ) استفاده کرد .  

افرادی که نباید درمان با مزوتراپی برای ریزش مو انجام دهند :

 • خانم های باردار.
 • بیماران قلبی ـ عروقی.
 • افرادی که دارای بیماری نوروپاتی هستند.
 • افرادی که دچار سرطان های پیشرفته هستند.
 • کسانی که دارای سوابق آلرژی و حساسیت به داروهای خاص هستند.
 • افرادی که در حال استفاده از داروهای ضد انعقاد هستند، زیرا در این افراد احتمال ایجاد هماتوم و خونریزی زیاد است.
 • افراد دیابتی بخصوص آنهایی که دیابت کنترل نشده دارند، زیرا سطح ایمنی این افراد پایین است و ممکن است دچار عفونت های شدید شوند.
 • اشخاصی که دچار بیماری پسوزیاریس هستند. در زمینه انجام مزوتراپی باید حتماً این مورد را در نظر گرفت.

 

درمان با مزوتراپی برای ریزش مو

 

نکته مهم در مورد درمان با مزوتراپی برای ریزش مو :

برای انجام مزوتراپی و تقویت پیاز مو به این نکته توجه کنید کسی که عمل مزوتراپی را انجام می دهد، حتماً باید پزشک باشد و باید دوره خاص و تخصص این عمل را گذرانده باشد. اخیراً مشاهده شده که افراد غیرمتخصص در این رشته وارد شده اند و به دلیل نداشتن اطلاعات کافی باعث بروز مشکلات بسیاری برای مراجعان خود شده اند و همچنین داروهایی که در درمان با مزوتراپی برای ریزش مو مصرف می شود باید داروهایی باشد که مورد تأیید وزارت بهداشت بوده و استاندارد باشد و پزشک حتماً باید به تاریخ انقضای آنها توجه کند.

 آیا درمان با مزوتراپی برای ریزش مو درد دارد؟

مزوتراپی در درمان ریزش مو یک عمل کاملاً بدون درد است. با این حال ممکن است ناراحتی مختصری را به خاطر سوراخ‌ های ریزی که در پوست سر ایجاد می‌شود، احساس کنید. به خاطر داشته باشید که در حدود ۹۰ تا ۹۲ درصد از بیمارانی که از آلوپسیا یا ریزش مو رنج می‌برده‌اند، توانسته‌اند با استفاده از مزوتراپی به نتایج فوق‌العاده‌ای دست پیدا کنند و هیچ یک از این بیماران از درد و ناراحتی در زمان انجام این عمل شکایتی نداشته‌اند.   درمان با مزوتراپی برای ریزش مو

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟