درباره عوارض خطرناک میکروبلیدینگ ابرو بیشتر بدانید

امروزه بسیاری از بانوان ابروهای خود را هاشور می کنند. که از عوارض خطرناک میکروبلیدینگ ابرو ناآگاهند. خیلی از آنان فقط برای اینکه مد جدید است و می خواهند به روز باشند، دست به این کار می زنند. به آرایشگاه میروند و با هاشور ابرو برمیگردند، تازه بعد از آن متوجه عوارض ناراحت کننده اش می شوند. عوارضی که ممکن است تا مدتها دامن آنها را بگیرد. در چنین مواقعی باید پرسید این مشکلات را به چه قیمتی به وجود آورده اید.  

درباره عوارض خطرناک میکروبلیدینگ ابرو بیشتر بدانید.

هاشور همان تاتو است که بر روی بخش هایی از ابرو انجام می شود. برای افرادی که ابرو های کم پشت دارند، و یا جای زخم و شکستگی بین ابروهایشان است، مناسب می باشد. مطمئناً تعداد افراد نیازمند به هاشور و تاتو بسیار کمتر از میزان مراجعه کنندگان به آرایشگاه ها برای این کار است. بعضی ها می گویند که مواد تاتو ضد حساسیت هستند، شاید این حرف درست باشد اما باید بدانید که واکنش بدن هر کسی به مواد خارجی متفاوت است. موقع تاتو قرمزی آنی بر روی پوست، به خاطر کاربرد سوزن و رنگ به وجود می آید.

گاهی اوقات این حساسیت باقی میماند، و تولید حساسیت و اگزما می کند، که ممکن است تا سالها نتوان آن را به طور کامل درمان کرد. بعضی از حساسیتهای ناشی از تاتو هم، بعد از چند سال تازه خودشان را نشان می دهند. آوردن گوشت اضافه بعد از تاتو کردن نیز یکی از موارد شایع است که اکثراً به همراه قرمزی و خارش می باشد. این عارضه هم مانند مورد قبلی می تواند چند سال بعد از تاتو به وجود بیاید.  

از دیگر عوارض خطرناک میکروبلیدینگ ابرو :

وقتی یک ماده خارجی وارد پوست می شود،  بدن میخواهد از خود دفاع کند و گلبولهای سفید را به سراغ آن می فرستد، در موقع هاشور هم همین اتفاق میافتد. وقتی رنگ تاتو وارد پوست می شود، بدن که از قبل فکر شما را نخوانده است، با گلبولهای بیگانه خوار به سراغ آنها میرود، و نوعی ضایعه پوستی به نام گرانولوما، در اطراف ناحیه تزریق به وجود میآید، در این عارضه گلبولهای سفید سعی می کنند، رنگ را ببلعند و از پوست محافظت کنند. از آن گذشته، عفونت پوستی بعد از تاتو بسیار رایج است. علائم آن سرخی، تورم و چرک است.

برای جلوگیری از آن حتماً مراقب استریل بودن لوازم کار باشید. به خصوص اگر در آرایشگاه ها و مکان های عمومی قصد انجام این کار را دارید، از آنها بخواهید که از سوزن یکبار مصرف استفاده کنند. اگر می توانید سوزن را خودتان تهیه کنید. حتما به این موضوع توجه کنید.

بیماری های واگیردار خطرناک، ایدز و هپاتیت B , C ، کزاز و سل، از طریق سوزن های آلوده منتقل می شوند. برای همین حتماً مکان ها و آرایشگاه های مطمئن را انتخاب کنید. لازم به یادآوری است که تاتو برای کسانی که سابقه نقص ایمنی بدن دارند، بسیار خطرناک است.  اگر سابقه نقص ایمنی بدن دارید، هاشور و تاتو  نکنید.  

روش پاک کردن تاتو ابرو :

پاک کردن بعضی از تاتوها با لیرز امکان پذیر است مخصوصاً اگر به رنگ های تیره باشد. برای پاک کردن ابرو با لیزر، حتماً به مراکز مجاز و پزشک متخصص مراجعه کنید. آرایشگرها برای این کار مهارت لازم را ندارند و اگر دوباره از رنگ استفاده کنند، تنها کاری که می کنند، این است که روی رنگ تیره قبلی، رنگ روشن می زنند.

اگر ابروها را عمقی تاتو کرده باشید. پاک کردن آنها بسیار مشکل است. رنگ تاتوهایی که به رنگ قرمز، قهوه ای، زرد، باشد و به لایه درونی پوست تزریق شده اند، قابل پاک شدن نیست، اما اگر فقط حاوی تاتو کربنی باشد، با استفاده از لیزر میتوان رنگ را پاک کرد. در صورتی که رنگ به لایه سطحی پوست تزریق شده باشد، خود به خود به تدریج کم رنگ میشود و از بین می رود.  

تبلیغات در فضای مجازی از عوارض خطرناک میکروبلیدینگ ابرو

متأسفانه تبلیغات در فضای مجازی بسیاری از مردم را به اشتباه می اندازد و باعث به خطر افتادن سلامتی آنها میشود . استفاده بدون آگاهی از وسایل آرایشی و انجام برخی از امور برای زیبایی بیشتر گاهی یکی از پرخطرترین کارهایی است که خانم ها انجام میدهند. 

میکروبلیدینگ ابرو یکی از روشهای غلطی است که با استفاده از تبلیغات جای خود را در بین مردم باز کرده است. میکروبلیدینگ ابرو ، میکروبلیدینگ که اخیراً با بهره گیری شیوه های تبلیغات حرفه ای در فضای مجازی مورد توجه و پرسش مخاطبان قرار گرفته است روشی نیست جز همان شیوه ای که مجرمان در زندان ها با آن علائم و نشانه هایی را بر پوست خود و یا سایر زندانیان حک می کردند.  

از عوارض خطرناک میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

همانگونه که از نام این عبارت پیداست روشی است که با بهره گیری از “ تیغ ” یا همان “بلید” پوست را برش داده و رنگ را به لایه های زیرین نسج پاره شده انتقال می دهند. طبیعی است به دلیل پارگی اپیدرم، رنگ به میزان بسیار بیشتر و با عمق نفوذ بالاتر به لایه های زیرین پوست انتقال می یابد و راز انتقال رنگ، در میکروبلیدینگ نیز به همین دلیل است.

اگر چه که متعاقب میکروبلیدینگ قسمت قابل توجهی از رنگ ها به همراه خون و لنف به بیرون منتقل میشود لیکن میزان ورود رنگ و غلظت آن به دلیل پارگی پوست به حدی است که تا حدود قابل توجهی پاسخ ایمنی بدن سرکوب می گردد.  

در اصل می توان این عوارض را به صورت تیتروار اینگونه بیان کرد؟

۱. محدودیت اجرا

۲. دوره ترمیم طولانی

۳. احتمال عفونت و الودگی

۴. واکنش آلرژیک

۵. پاک کردن سخت

با توجه به تمام مزایا و معایبی که دارد در نهایت شما هستید که باید با توجه به نیاز خود بهترین تصمیم را بگیرید و اگر تصمیم به این کار گرفتید سعی کنید بهترین متخصص را انتخاب کنید تا در محیطی تمیز و بهداشتی و با تجربه کافی این کار را برای شما انجام دهد.

آیا میکروبلیدینگ مزایایی هم دارد ؟

همچنین یکی از مزایایی که برای میکروبلیدینگ عنوان می گردد ایجاد هاشورهای نامنظم و غیر یکنواخت است که نهایتاً طرح طبیعی تری را به روی چهره ایجاد خواهد نمود لیکن علت آن به دلیل عدم کنترل عمق نفوذ توسط کاربر “تیغ” یا همان “بلید” می باشد و ناگفته پیداست که عدم کنترل عمق نفوذ رنگ و میزان تخریب پوست چه خطرات و مشکلات جبران ناپذیری را در آینده برای فرد به دنبال خواهد داشت.

تصور کنید اگر یک پزشک جراح قرار بود سطح پوست مریضی را برای انجام یک پروسیجر درمانی با ابزارهای جراحی پزشکی برش دهد در این شرایط چه مقدماتی قبل از عمل جراحی و چه اقداماتی حین عمل و البته در اتاق عمل جراحی می بایست انجام دهد. جالب است که با میکروبلیدینگ کلیه این اقدامات بدون رعایت هیچ گونه ، اصول ایمنی و بهداشتی در محیط غیر استریل صورت می پذیرد!  

 

عوارض خطرناک میکروبلیدینگ ابرو

 

علاوه بر تخریب پوست در میکروبلیدینگ اسکارهای ناشی از ایجاد زخم و پارگی اپیدرم ، نهایتاً ایجاد بافت فیبروزه از پیامدهای جاری و رایج میکروبلیدینگ به شمار میروند. علاوه بر آن خطرات جبران ناپذیر انتقال عفونت و بیماری های واگیر، را نیز به لیست خطرات انکار ناپذیر آن باید افزود.

باید توجه داشت که میکروبلیدینگ روشی علمی و مبتنی بر شواهد، نیست به همین دلیل در مقالات و کتب مرجع علوم پزشکی و درماتولوژی پذیرفته شده نیست. بنابراین سرانجام کار و فعالیت خود را به اصول غیر علمی گره نزنید.  

آیا انجام دادن میکروبلیدینگ صحیح است ؟

در ایران نیز این روش به دلیل غیر علمی بودن و خطرات جبران ناپذیر آن مورد تأیید نیست، بنابراین عملی که مورد تأیید مراجع رسمی و قانونی کشور نباشد، آن هم در حوزه بهداشت و سلامت مردم خطایی بزرگ و جرم محسوب می گردد، طبعاً عواقب قانونی و مجازات برای آن در نظر گرفته شده است.

به نظر می رسد که اخیراً انحرافی که تحت عنوان میکروبلیدینگ با سوء استفاده از تنوع طلبی، علاقه افراد به ارتقاء کیفیت ایجاد شده تنها به دنبال منافع مادی و سودجویی به هر قیمت، حتی از بین بردن و به تهدید انداختن سلامت مردم است.  

منع استفاده و انجام میکروبلیدینگ ابرو در چه مواردی است؟

۱. در دوران بارداری و شیردهی

۲. آفتاب سوختگی

۳. دیابت

۴. اختلالات هورمونی

۵. بیماری های سخت مانند سرطان

۶. علائم و داشتن بیماری پوستی

عوارض خطرناک میکروبلیدینگ ابرو

 

نکاتی که باید قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو انجام دهید؟

۱. از نوشیدنی های کافئن دار در آن روز پرهیز کنید.

۲. قبل از انجام آن ابروهایتان را سایه یا مداد نکشید.

۳. سه روز قبل از آن برنزه نکنید.

۴. دو روز قبل از انجام آن وکس نکنید و ابرو بر ندارید.

۵. از یک ماه قبل بوتاکس نکنید و مصرف ویتامین آ را قطع کنید.

۶. ویتامین ای مصرف کنید.

۷. در آن روز ورزش نکنید.

البته جامعه و حافظه تاریخی عموم مردم شواهد و مثال های فراوانی از این گونه انحرافات، را نظیر لاغری در یک ساعت و یک جلسه، افزایش قد و… را به خاطر دارند. در این میان همگان خصوصاً قشر فرهیخته مسئولیت دارند که با کسب اطلاعات صحیح ، علمی اقشار جامعه را نسبت به این خطر بزرگ و بلقوه آگاه سازند.

باید توجه داشت عوارض خطرناک میکروبلیدینگ ابرو به عنوان یک روش پر خطر و ناگوار پس از آن، اساساً هیچ ارتباطی به میکروپیگمنتیشن که روشی پذیرفته شده در کتب و مقالات مرجع علوم پزشکی است ندارد.  

شما می توانید برای خرید تجهیزات میکروبلیدینگ ابرو و صورت به سایت تاتو مرکزی مراجعه نمایید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟