جوان سازی پوست با میکرودرم ابریژن

جوان سازی پوست با میکرودرم ابریژن

جوان سازی پوست با میکرودرم ابریژن:عدم رعایت نکات بهداشتی و مراقبت های لازم برای پوست از عواملی است که باعث پیری زودرس آن می گردد. میکرودرم ابریژن از روش های درمانی بسیار موثر در جوان سازی پوست شما می باشد.  

میکرودرم ابریژن به چه شکل عمل می کند :

جوان سازی پوست با میکرودرم ابریژن:در این روش پزشک مربوطه ، پوست بیمار را با پودر اکسید آلومینیوم ماساژ می دهد. این ماده کاملا بی ضرر است. پودر اکسید آلومینیوم دارای کریستال های ریزی است که با سائیده شدن آن روی پوست فرد، باعث ار بین بردن پوست های مرده میگردد و از این طریق پوست شخص را ترمیم می کند. همچنین روش میکرودرم ابریژن منجر به کلاژن سازی بیشتر در پوست با حریک فیبروپلاست ها می شود. این پودر به وسیله دستگاه مخصوص بر روی پوست بیمار پخش شده و روش عملکرد آن به صورتی است که دوباره این پودر جذب دستگاه می شود.

 

مدت زمان انجام میکرودرم ابریژن :

این روش به طور متوسط در حدود ۲۰ دقیقه انجام میگیرد. حتما توجه داشته باشید که به دلیل حساس بودن آن و لزوم رعایت موارد بهداشتی بهتر است در کلینیک های پزشکی و توسط پزشک ، میکرودرم ابریژن را انجام دهید.  

موارد استفاده از میکرودرم ابریژن :

 • افرادی که دارای گودی های ناشی از جای جوش هستند.
 • جوان سازی پوست از دیگر موارد استفاده از میکرودرم ابریژن است که در این حالت با استفاده از این روش چروک های سطحی و نه خیلی عمیق پوست را میتوان درمان کرد.
 • کوچک کردن و یا از بین بردن منافذ پوستی
 • درمان ترک های پوستی ؛ بسیاری از زنان در زمان حاملگی و یا حتی افرادی که کاهش وزن بالا داشته اند، دارای چروک های پوستی هستند. البته میکرودرم ابریژن ۱۰۰% این ترک ها را از بین نمی برد اما تا حدودی درمان می کند.
 • رفع لک های پوستی ؛ لک ها معمولا یا در اثر در معرض زیاد بودن پوست با نور آفتاب رخ می دهد و یا در اثر حاملگی و یا حتی بعضی لک ها مربوط به جای جوش و آکنه هستند. خوشبختانه روش میکرودرم ابریژن برای درمان انواع لک ها به خوبی عمل می کند.

 

تعداد جلسات میکرودرم ابریژن :

بسته به پوست هر بیمار تعداد جلسات متفاوت است. معمولا بین ۸ تا ۱۰ جلسه هر دو هفته و یا یک ماه یکبار صورت می گیرد.  

آیا نیاز به مراقبت های بخصوصی بعد از میکرودرم هست :

پاسخ مثبت است. بعد از میکرودرم ابریژن همانند بسیاری از روش های درمانی دیگر مثل میکرونیدلینگ ، مزوتراپی و … نیاز به رعایت یک سری از نکات است تا از بروز مشکلات پوستی جلوگیری شود.  

 • سعی کنید همیشه از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.
 • از قرار گرفتن در زیر نور مستقیم آفتاب خودداری کنید
 • توجه داشته باشید که ماساژ صورت پس از میکرودرم ابریژن ممنوع است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟