تقویت پیاز مو با روش مزوتراپی

هنگامی که موها شروع به ریزش می کنند، با مراجعه پزشک متخصص پوست و مو باید علت دقیق ریزش مو مشخص گردد و سپس درمان مؤثر تجویز گردد، از اینرو در این مقاله تقویت پیاز مو با روش مزوتراپی پوست سر ، به عنوان روشی مؤثر جهت معالجه ریزش موها مورد بررسی قرار گرفته شده است. ریزش مو در افراد مختلف علل متفاوتی دارد که از آن جمله می‌توان به چند مورد زیر اشاره کرد: استرس، عدم تغذیه صحیح، عدم خواب کافی، عدم جذب ویتامین‌های مورد نیاز، عدم رعایت بهداشت، عدم تعادل هورمونی و آسیب دیدن ساقه مو بر اثر عواملی مانند کشیدن مو‌ها.

تقویت پیاز مو با روش مزوتراپی

مزوتراپی پوست سر

در رابطه با مزوتراپی پوست سر میتوان عنوان نمود که مزوتراپی در واقع یک روش درمانی جایگزین است که برای درمان ریزش مو با الگوهای مردانه و زنانه به کار می‌رود که اثربخشی این روش از طریق تنظیم مقدار فاکتورهای رشد مو نظیر، پروتئین‌ها و ویتامین‌ها در پوست سر بیمارانی است که دچار ریزش مو شده‌اند و استرس و نگرانی شدیدی برای آنها به دنبال ایجاد این عارضه برای آنها شکل گرفته است. تقویت پیاز مو با روش مزوتراپی به عنوان راه حلی برای درمان ریزش مو ، امروزه به عنوان یکی از سریع‌ترین راهکارها درمان از طریق بازیابی تعادل هورمونی و غلبه بر تأثیر منفی هورمون دی‌هیدرو تستوسترون (DHT) بر ریزش موی سر شناخته میشود که موجب توقف ریزش موها و رشد مجدد موها به نحوی چشمگیری خواهد شد .

مزوتراپی مو

با تزریق مادۀ مزوتراپی که ترکیبی از داروها ، ویتامین ها ، مواد تقویت کننده و عناصر غذایی می باشد ، فولیکول های مو که در واقع همان پیاز مو نامیده می شوند ، به طور مؤثری مواد مغذی و مورد نیاز رشد خود را دریافت خواهند کرد. تقویت پیاز مو با روش مزوتراپی به کمک سوزن های ظریف توسط پزشک متخصص طی ۳۰ الی ۴۰ دقیقه، در عمق یک میلیمتری پوست سر که محل قرارگیری فولیکول های مو می باشد با دقت بالایی تزریق می گردد. به دلیل تأمین کلیه مواد مورد نیاز مورد به مقدار لازم در محل دقیق فولیکول های مو، میتوان به طور قابل قبولی ریزش موها را متوقف و رشد مجدد موها را میسر ساخت ، همچنین این مادۀ بسیار مقوی و مغزی برای درمان بیماری مختلف مو کارایی دارد .

تقویت پیاز مو با روش مزوتراپی

مزوتراپی یک روش درمانی جدید می‌باشد. در این روش دارو در قسمت های مختلف پوست تزریق می‌شود. در واقع دارو به بجای اینکه از راه دهان خورده شود، مستقیماً به داخل پوست تزریق می‌شود. تزریق های متعدد توسط دستگاه مزوتراپی در فواصل منظم در پوست صورت می گیرد. با تقویت پیاز مو با روش مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید. در مزوتراپی با تزریق انواع مواد تقویت‌ کننده رشد مو به ویژه ویتامین‌های گروه c و b، ماینو‌کسیدیل، جینسینگ، دارو‌هایی که باعث افزایش جریان خون می‌شوند و نیز هورمون (فقط در آقایان) تلاش می‌شود ریزش مو‌ها برطرف ‌شود و سپس موهای جدید برویند. در این روش به هیچ عنوان از کورتون استفاده نمی‌شود. در تقویت پیاز مو با روش مزوتراپی از هر دو محرک فیزیکی (مکانیکی) و شیمیایی استفاده می‌شود. بسته به مشکل مورد درمان، دوزهای کوچکی از داروهای مختلف به نواحی معینی از پوست سر تزریق می‌شوند. این دوزها مثل یک گلوله دارویی عمل می‌کنند که مستقیماً به ناحیه مورد نظر از بدن انتقال داده می‌شود.   تقویت پیاز مو با روش مزوتراپی

 

روش مکانیکی در تقویت پیاز مو با روش مزوتراپی

سوزن یک سوراخ ریز در پوست ایجاد می‌کند که محرک یک فرآیند التیام است. پوست در واکنش به این آسیب کلاژن و الاستین تولید می‌کند، که دو عنصر کلیدی تشکیل دهنده ساختمان پوست هستند. از آنجا که این تزریقات باعث هیچگونه آسیب واقعی به کلاژن یا حذف آن نمی‌شوند، کلاژن‌ جدید به کلاژن موجود اضافه می‌شود.

روش شیمیایی برای تقویت پیاز مو با روش مزوتراپی

ترکیبات فعال تزریق شده اندام‌های مورد نظر را تحریک می‌کنند. برای مثال، اگر گردش خون ضعیف باشد، از یک ماده گشاد کنند عروق (مثل کومارین) استفاده می‌شود، در صورت وجود التهاب بیش از حد، از یک داروی ضدالتهاب (مثل سیلیکون ارگانیک) استفاده می‌شود. کیفیت ماده مورد استفاده و تأثیر ترکیب آن در درمان مورد نظر، از مهمترین موارد در این روش هستند. نکته جالب این است، که می‌توان ترکیب آمینو اسیدها، مواد معدنی، ویتامین‌ها، کوآنزیم‌ها و اسیدهای نوکلئیک تزریق شده را کاملاً مطابق با نیازها و ترجیحات بیمار اصلاح کرد. به علاوه، این روش بی‌خطر و بدون درد بوده و بدون هرگونه نیاز به تزریق بی‌حسی موضعی یا حتی تعویض لباس بیمار، انجام می‌شود.

اثر مزوتراپی در تقویت پیاز مو با روش مزوتراپی

 • برای درمان ریزش مو از داروهای طراحی شده برای تقویت و تحریک رشد مو استفاده می شود. مقادیر بسیار کوچکی از این محصول، در همه جای پوست سر و در پیاز مو ها تزریق می شوند.
 • این عمل به افزایش گردش خون در پوست سر منجر شده و فولیکول موها را دوباره زنده می کند، بدین ترتیب ریشه  موها تقویت شده و باعث رشد مو های ضخیم و پر پشت تری خواهد شد.
 • درمان شامل تزریقات کوچک و متعددی در پوست سر می باشد. پس از انجام درمان، از شما خواسته می شود که سر خود را ماساژ دهید.
 • اسفناج، کشمش و حبوبات زیاد مصرف کنید. اینها سرشار از آهن هستند و به گردش خون در پوست سر شما کمک می کنند که می تواند رشد مو های شما را سریعتر کند.

میزان تزریق و ترکیبات برای تقویت پیاز مو با روش مزوتراپی

میزان تزریق و ترکیبات مزوتراپی برای هر بیمار بر اساس وضعیت سلامت عمومی بیمار و نوع عارضه ای که سبب ریزش موها شده است ، تعیین و توسط پزشک متخصص تزریق خواهد شد.

عملکرد مزوتراپی در تقویت پیاز مو با روش مزوتراپی

با تزریق مزوتراپی به پوست سر و در ناحیه پیاز مو، رشد موها افزایش خواهد یافت و فولیکول هایی که در فاز خواب هستند، رشد خواهند کرد لذا با فعال شدن فاز رشد موها، موها درخشنده و انعطاف پذیر خواهند شد.

تعداد جلسات مورد نیاز

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان عوارض مو  در هر بیمار ، بسته به شدت ریزش مو و نتایج مورد انتظار تعیین خواهد شد که به طور متوسط با  ۱۰ الی ۱۲ جلسه ، آن هم با فاصله یک هفته صورت می پذیرند.

ماندگاری آثار در تقویت پیاز مو با روش مزوتراپی

نتایج اولیه تزریق مزوتراپی پس از ۴ ماه از اتمام جلسات درمانی شروع می شود که ماندگاری طولانی مدت و مداوم خواهد داشت که جهت حفظ نتایج حاصل مزوتراپی مو باید در دراز مدت از آن به طور مداوم ( سالی ۱  الی دو بار ) استفاده کرد .

اثر بخشی دستگاه‌های کربوکسی‌تراپی و مزوتراپی مورد تأیید وزارت بهداشت نیست

مدیر گروه بیوالکتریک اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، گفت: هیچ مستندی دال بر ایمنی و اثربخشی دستگاه‌های کربوکسی‌تراپی و مزوتراپی وجود ندارد و ریسک‌های تزریق دی اکسید کربن در بدن شناخته شده نیست.

 اثربخشی دستگاه‌های کربوکسی‌تراپی و مزوتراپی که با کاربرد تزریق دی اکسیدکربن و داروها زیر پوست جهت کلاژن سازی، جوان سازی، لیفتینگ و رفع چین وچروک و رفع گودی چشم شناخته می‌شوند، مورد تأیید اداره کل تجهیزات پزشکی نیست. وی افزود: با توجه به مقالات معتبر موجود، تزریق دی اکسید کربن ممکن است موجب ایجاد حباب‌های گازی در رگ‌های خونی شود که بسیار خطرناک بوده و ممکن است باعث کوری شود. هیچ مستندی دال بر ایمنی و اثربخشی این دستگاه‌ها وجود ندارد و ریسک‌های تزریق دی اکسید کربن در بدن شناخته شده نیست.

  تقویت پیاز مو با روش مزوتراپی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟