تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ

در میان روش‌های درمانی زیادی که امروزه برای مراقبت، ترمیم و جوانسازی پوست انجام می شود مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ که توسط متخصص زیبایی انجام می‌شوند، از بهترین روش‌های درمانی و جوانسازی پوست محسوب می‌شوند. با وجود تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در روش ولی هر دو به ترمیم بافت‌های پوست کمک می‌کنند.  

تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در معنی و چگونگی انجام آن‌ها

  تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ این است که کلمه مزونیدلینگ از ترکیب دو کلمه مزو و نیدلینگ تشکیل شده است که واژه مزو به معنی یکی از آن سه لایه‌ای است که در جنین جوانه می‌زنند و معنای نیدلینگ وارد کردن سوزن در پوست می‌باشد. مزونیدلینگ به کمک دستگاهی که مزوگان یا درماپن نام دارد انجام می شود به طوری که محلول تقویتی را با سوزن به لایه‌های سطحی پوست وارد می‌کند. تأثیر محلولی که با روش مزونیدلینگ به پوست انتقال می‌یابد بسیار زیاد است؛ زیرا هنگامی که در میان سلول‌های مشابه منافذی ایجاد می شود که میکرومتری هستند نه تنها باعث چندین برابر شدن جذب دارو شده بلکه سلول‌های مخربی که آسیب دیده‌اند را به سلول‌های جوان تبدیل می‌کند. در روش مزونیدلینگ، محلول‌های مزوتراپی که به لایه‌های پوست وارد می‌شوند سلول‌های تازه و جوان را جایگزین سلول‌های تخریب شده و پیر می‌کنند. با توجه به اینکه روش مزونیدلینگ کاربردهای متنوعی دارد هنگام استفاده از آن محلول‌های تقویتی مختلفی نیز به کار می‌روند. برای مثال، اگر روش مزونیدلینگ برای برطرف کردن لکه‌های پوستی انجام شود از محلول‌هایی که از بین برنده لکه و خاصیت روشن‌کنندگی دارند استفاده می شود. ولی اگر از روش مزونیدلینگ مو برای رفع ریزش مو انجام شود از محلول‌هایی استفاده می شود که مو را تقویت می‌کنند. تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در معنی و چگونگی انجام آن‌ها تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ این است که کلمه مزونیدلینگ از ترکیب دو کلمه مزو و نیدلینگ تشکیل شده است که واژه مزو به معنی یکی از آن سه لایه‌ای است  

تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در ایجاد تأثیر

  تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در تأثیرگذاری تا حدودی قابل ملاحظه می‌باشد.

مزونیدلینگ:

۱٫ از آنجایی که در روش مزونیدلینگ محلول‌های مزوتراپی به راحتی وارد پوست می‌شوند، به کمک این روش جای جوش و لک بر روی پوست از بین می‌رود. ۲٫ سوراخ‌های زیادی که براثر روش مزونیدلینگ بر روی پوست ایجاد شدند باعث می شود که کرم‌ها و ویتامین‌هایی که موضعی هستند بهتر جذب شوند. ۳٫ وارد شدن محلول‌های مزوتراپی در پوست جریان خون را در قسمت‌های مختلف پوست افزایش داده و باعث انعطاف‌پذیری و کشسانی پوست می شود.

میکرونیدلینگ:

۱٫ روش میکرونیدلینگ باعث تحریک کردن ایجاد کلاژن سازی در پوست می شود. ۲٫ پوست را سفت می‌کند. ۳٫ به جذب داروهایی که به صورت موضعی بر روی پوست اعمال می‌شوند کمک می‌کند. ۴٫ چین و چروک اطراف دهان و چشم که پنجه کلاغی هستند را از بین می‌برد. ۵٫ ترک‌های پوستی ایجاد شده بر اثر بارداری را بهبود می‌بخشد. ۶٫ جای جوش و لک را از بین می‌برد.  

تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در روش درمان

  اگرچه تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در روش درمانی دیده می شود ولی هر دو روش تقریباً تأثیر مشابهی را بر روی پوست می‌گذارند. در روش مزونیدلینگ مواد مختلفی مانند ویتامین‌ها و محلول‌های تقویتی به طور مکرر برای جوانسازی پوست تزریق می شود. ولی در روش میکرونیدلینگ از وسیله‌ای که درماپن نام دارد برای بهبود و درمان پوست استفاده می شود. در این روش سوزن‌های بسیار ریزی به عمق پوست وارد می‌شوند و زخم‌های کوچکی را روی پوست ایجاد می‌کنند و این زخم‌ها باعث می شود که بدن واکنش دهد و پس از آن همان قسمت زخم شده را ترمیم و بازسازی می‌کند و در طول این جریان پوست شروع به تولید کلاژن می‌کند.  

دلیل تفاوت میکرونیدلینگ با مزونیدلینگ

  تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ این است که میکرونیدلینگ آسیب‌های کوچکی بر روی پوست ایجاد می‌کند. این آسیب‌ها که بر اثر دستگاه ایجاد می‌شوند گردش خون را در قسمت‌های مختلف پوست افزایش می‌دهند، به طوری که کلاژن‌های قدیمی را بهبود داده و کلاژن‌های جدید را تولید می‌کند. با وجود این تفاوت هر دو روش درمانی از سوزن‌های بسیار ریزی استفاده می‌کنند که به لایه‌های پوست نفوذ می‌کنند و باعث جوانسازی و ترمیم بافت‌های پوست می‌شوند.   مطلب کاملی درباره تاتو برای شما عزیزان آورده ایم.دلیل تفاوت میکرونیدلینگ با مزونیدلینگ تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ این است که کلمه مزونیدلینگ از ترکیب دو کلمه مزو و نیدلینگ تشکیل شده است که واژه مزو به معنی یکی از آن سه لایه‌ای است  

تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در موارد منع استفاده

  در مواردی که نباید از روش مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ برای درمان پوست استفاده شود، تفاوت‌هایی وجود دارد.

مزونیدلینگ:

۱) کسانی که به محلول‌های مزوتراپی حساسیت دارند. ۲) افرادی که سیستم ایمنی بدن آن‌ها به دلیل مصرف دارو و بیماری ضعیف می‌باشد. ۳) پوست کسانی که عفونت دارد و بهبود پوست را به تأخیر می‌اندازد. ۴) مصرف داروهایی مانند وارفارین که خاصیت انعقادی خون را دارند و باعث خونریزی می‌شوند. ۵) پوست‌هایی که دارای عفونت‌های پوستی مانند تب‌خال هستند. ۶) تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در منع مصرف نیز مشهود است.  

موارد منع استفاده از میکرونیدلینگ عبارت‌اند از:

  ۱ افرادی که به کلوئید مبتلا بوده‌اند. ۲ پوست افرادی که دارای زخم‌های بزرگی است. ۳ کسانی که بهبود زخم آن‌ها به کندی صورت می‌گیرد. ۴ آن‌هایی که سه ماه قبل از اقدام به میکرونیدلینگ اکوتان مصرف کرده‌اند. ۵ یک سال قبل از میکرونیدلینگ از درمان های اشعه دار استفاده کرده‌اند. ۶ پوست‌هایی که به عفونت ها و بیماری‌های پوستی دچار شده‌اند. ۷ افرادی که در دوران بارداری یا شیردهی هستند. ۸ پوست کسانی که دارای زخم، بریدگی یا خراش است.  

تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در کاربرد

 

 در مزونیدلینگ:

۱) جوانسازی پوست‌هایی که دچار پیری زودرس شده‌اند. ۲) پوست‌هایی که دارای آفتاب سوختگی هستند را درمان می‌کند. ۳) ترک‌های پوستی که براثر چاقی، لاغری و یا بارداری ایجاد شده‌اند را برطرف می‌کند. ۴) لکه‌های پیری را برطرف می‌کند. ۵) پوست‌های خشک را ترمیم و بازسازی می‌کند.  

در میکرونیدلینگ:

۱) پوست‌هایی که جای زخم، جوش جدید و یا قدیمی بر روی آن به صورت کم یا زیاد است. ۲) پوست‌هایی که دارای ترک‌های پوستی یا استریا هستند. ۳) پوست‌هایی که شل، نرم هستند یا دچار افتادگی شده‌اند. ۴) پوست‌هایی که دارای خطوط ریز و چین و چروک هستند.تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در کاربرد تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ این است که کلمه مزونیدلینگ از ترکیب دو کلمه مزو و نیدلینگ تشکیل شده است که واژه مزو به معنی یکی از آن سه لایه‌ای است

تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در عوارض

 

مزونیدلینگ:

۱) یکی از عوارض مزونیدلینگ بر روی پوست این است که قسمتی که تحت درمان بوده دچار قرمزی و تورم می شود. ۲) تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در این است که پوست پس از مزونیدلینگ به مدت ۷ الی ۱۰ روز کمی تیره و پوسته پوسته می شود. ۳) ممکن است مزونیدلینگ در افرادی که به مواد فلزی آلرژی دارند ایجاد حساسیت کند. ۴) کسانی که جوش‌های وخیمی دارند، مزونیدلینگ ممکن است جوش‌ها را پاره کند در این صورت پزشک برای ادامه درمان تصمیم خواهد گرفت. ۵) ایجاد کهیر، جوش و یا احساس خارش یا سوزش در قسمتی که تحت درمان بوده است.  

میکرونیدلینگ:

۱) بر روی پوست قرمزی ایجاد می شود و این قرمزی مانند قرمزی است که پوست به علت نور آفتاب دچار سوختگی شده است. این قرمزی عارضه جدی نخواهد بود و به علت عمل سوزن زدن بر روی پوست می‌باشد. این قرمزی پس از چند ساعت از بین خواهد رفت. بعضی از قرمزی‌ها به علت ضخامت سوزن ممکن است پس از یک روز بهبود پیدا کند. ۲) در میکرونیدلینگ قسمتی از پوست که درمان بر روی آن اعمال می شود، دچار سفتی می شود و این به دلیل تماس سوزن است که پوست را کلاژن سازی می‌کند و این سفتی طبیعی بوده و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست. این سفتی با توجه به پوست بیمار و میزان ضخامت سوزنی که برای درمان او انتخاب می شود متفاوت است، سفتی پس از چند ساعت برطرف می شود. ۳) بعضی از عوارض ممکن است برای بیمار خطرناک باشند بنابراین، توصیه می شود افرادی که دارای بیماری‌های پوستی هستند نباید از میکرونیدلینگ استفاده کنند.   مقاله ای مرتبط : پلاسما جت بهتر است یا میکرونیدلینگ  

تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در مراقبت

  مراقبت‌های پس از روش‌های درمانی مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ تقریباً یکسان می‌باشد و می‌توان گفت تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در مراقبت وجود ندارد. ۱) بیمار باید حداقل به مدت ۲۴ ساعت از انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین دوری کند. ۲) باید از ماساژ و مالیدن محل درمان و هر چیزی که باعث تحریک آن می شود، پرهیز شود. ۳) بیمار به هیچ وجه نباید با آب داغ دوش بگیرد و در آبی که دارای کلر می‌باشد شنا نکند. ۴) کسانی که از روش مزونیدلینگ برای درمان ریزش مو استفاده می‌کنند نباید از رنگ مو یا سشوار استفاده کنند. ۵) پس از درمان باید از محصولاتی استفاده کنند که مینرال هستند. ۶) کسانی که از روش مزونیدلینگ برای درمان پوست خود استفاده می‌کنند باید از برنزه کردن خودداری کنند. ۷) پس از درمان نباید از محصولات گلیکولیک اسید و رتینول استفاده شود.   تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در مراقبت تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ این است که کلمه مزونیدلینگ از ترکیب دو کلمه مزو و نیدلینگ تشکیل شده است که واژه مزو به معنی یکی از آن سه لایه‌ای است

تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در توصیه‌های بعد از درمان

  توصیه‌های بعد از درمان مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ با یکدیگر تفاوتی ندارند.

  • پوست بیمار پس از گذشت سه الی ۵ روز بهبود می‌یابد و به راحتی می‌تواند فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهد.
  • بیمار باید پس از انجام مزونیدلینگ محصولات مراقبت از پوست طبق تجویز پزشک استفاده کند.
  • برای رسیدن به نتیجه دلخواه جلسات مزونیدلینگ باید به‌طور منظم انجام شود، تعداد جلسات معمولاً ۶ جلسه با فاصله‌های چهار هفته یکبار انجام می‌شوند.
  • انجام مزونیدلینگ در ماه‌های سرد سال به دلیل کم بودن آفتاب مؤثرتر خواهد بود و همچنین عوارضی مانند قرمزی و التهاب کمتر می شود که این باعث می شود بیمار زودتر به نتیجه دلخواه برسد.

 

تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ برای انتخاب روش درمان

  برای بسیاری از افراد این سؤال پیش می‌آید که تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در روش درمانی چیست؟ و یا کدام یک از این دو بر روی پوست مؤثرتر است یا میکرونیدلینگ؟ در پاسخ باید گفت که هردو روش برای جوانسازی پوست به کار می‌رود، ولی برای اینکه این روش‌ها در جوانسازی نتایج بهتری داشته را داشته باشند بیمار باید قبل از هر چیزی به یک متخصص زیبایی مراجعه کند. پزشک در طی چند جلسه مشاوره و پس از بررسی کامل و دقیق وضعیت پوست بیمار، با توجه به میزان چین‌وچروک و همچنین میزان شلی و افتادگی پوست بهترین روش درمانی را به بیمار تجویز می‌کند.   و مقاله پایانی که برای شما دوستان آورده ایم با عنوان میکرونیدلینگ برای چروک صورت را نیز مطالعه نمایید. تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ برای انتخاب روش درمان تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ این است که کلمه مزونیدلینگ از ترکیب دو کلمه مزو و نیدلینگ تشکیل شده است که واژه مزو به معنی یکی از آن سه لایه‌ای است 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    فروشگاه بر اساس گروه