تفاوت درم ابریژن و میکرودرم چیست؟

وقتی که نگران مشکلات زیبایی، جای جوش یا چین و چروک‌های روی صورت خود هستید، سؤالات بسیاری در مورد انواع روش‌های قابل اجرا که می‌تواند این جوش‌ها را برطرف کرده و باعث لطافت پوست شما شود برای شما پیش می‌آید. میکرودرم ابریژن و درم ابریژن به نظر مشابه هم هستند ولی می‌توانند نتایجی کاملاً متفاوت داشته باشند. دانستن معنای هر کدام، چگونگی انجام آنها، دوران نقاهت و بهبودی و نتایج منتظره به شما کمک می‌کند تا روشی که مناسب شرایط شما است را انتخاب کنید. در نتیجه شما باید فرق درم ابریژن و میکرودرم را بدانید.

فرق درم ابریژن و میکرودرم در چیست ؟

درم ابریژن چیست؟

درم ابریژن توسط آسیب کنترل‌شده‌ای که به پوست وارد می‌کند، تغییرات قابل توجهی در پوست صورتتان به وجود می‌آورد. این روش درمان برای حالت‌های به خصوصی از اسکارها و جوان سازی پوست کاربرد دارد. در درم ابریژن پزشک با استفاده از یک دستگاه با سر سنباده مانند، لایه‌های بیرونی پوست که دچار آسیب دیدگی هستند را برداشته و لایه‌های زیرین را نمایان می‌کند. این کار حتماً باید توسط متخصص پوست یا متخصص جراحی پلاستیک انجام شود. درم ابریژن بیشتر برای افرادی با پوست روشن مناسب است، چرا که در اثر برداشتن لایه‌های پوست، در افرادی با رنگدانه‌ های پوست تیره ممکن است آثار تیرگی زیاد و یا زخم به وجود بیاید. بعد از انجام درم ابریژن، در پوستتان احساس خراشیدگی خواهید کرد. ممکن است پزشکتان با صلاحدید خود برایتان داروهای مسکن یا آرام بخش تجویز کند. عموماً پس از ۱۰ روز بهبودی حاصل می‌شود. در این حالت پوستتان تقریباً به رنگ صورتی در می‌آید که پس از ۶ تا ۸ هفته، رنگ پوست عادی می‌شود و پس از آن می‌توانید دوباره از لوازم آرایشی استفاده کنید. عموماً دو هفته بعد از درم ابریژن می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید. اما زمانی که رنگ صورتی پوست از بین رفت، ۳ تا ۴ هفته از قرار گرفتن زیر نور آفتاب اجتناب کرده و پوستتان را به خوبی در روز بپوشانید.

میکرودرم چیست؟

فرق درم ابریژن و میکرودرم : در میکرودرم توسط دستگاهی، پودرهای کریستال‌مانندی روی سطح پوست ساییده شده و به این طریق سلول‌های مرده از پوست جدا می‌شوند. این روش بسیار سطحی تر از درم ابریژن بوده و تنها لایه رویی پوست مورد معالجه قرار می‌گیرد. میکرودرم را می‌توانید روی هر جنس پوست و هر نوع رنگ پوستی انجام دهید و هیچ گونه زخمی بر روی پوستتان ایجاد نمی‌شود. اما اگر مشکلات عمیق پوستی مانند زخم‌ و چین و چروک دارید، میکرودرم برایتان کارساز نخواهد بود. پس از انجام میکرودرم تا حداکثر ۲۴ ساعت پوستتان کمی صورتی رنگ شده و احساس کشیدگی در صورتتان خواهید داشت. پس حتماً از کرم مرطوب کننده استفاده کنید و تا ۲۴ ساعت از لوازم آرایشی دوری کنید.    

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    فروشگاه بر اساس گروه