ترکیب رنگ تاتو در میکروپیگمنتیشن و میکرونبلیدینگ

  ترکیب رنگ تاتو در کار هاشور ابرو بسیار مهم است. بهتر است که تا جایی که امکان دارد تاتوکاران عزیز وارد مقوله ترکیب رنگ تاتو نشوند چرا که بسیار کار دقیق و حساسی است. حال توضیحاتی در مورد رنگ ها و دسته بندی آن ها و همچنین ترکیب رنگ تاتو در میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ داده شده است که به انتخاب رنگ مورد نظر شما و ترکیب کردن رنگ های تاتو کمک می کند.

 

ترکیب رنگ تاتو در میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ

   

تاتوی صورت شامل سه بخش تاتوی ابرو، تاتوی چشم، تاتوی لب می شود. رنگ های مورد استفاده در هر کدام از این بخش ها با هم متفاوت است. همچنین ترکیباتی که برای هر کدام از آن ها باید استفاده کرد نیز متفاوت است.

 

 

رنگ هایی که برای ترکیب رنگ تاتو در میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ استفاده می شود شامل پنج بخش می شود.

  

۱٫ رنگ های مناسب برای تاتوی ابرو

۲٫ رنگ های مناسب برای تاتوی چشم

۳٫ رنگ های مناسب برای تاتوی لب

۴٫ رنگ های واریاسیون

۵٫ رنگ های اسکین سازی در کل رنگ هایی که برای تاتو استفاده می شود در دو حالت مورد بررسی قرار می گیرد برند مورد استفاده و تناژ مورد استفاده، که در بخش های زیر مورد بررسی قرار می گیرند.

 

 

رنگ هایی که برای ترکیب رنگ تاتو در میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ استفاده می شود شامل پنج بخش می شود.

 

ترکیب رنگ تاتو در میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ

 

۱- رنگ های مناسب برای تاتوی ابرو:

می توان گفت که تاتومرکزی یکی از معتبرترین شرکت هاییست که واردکننده انواع برند با کیفیت و اصل می باشد. برندهایی نظیر کالرتاچ، چیک، وردفیمس، کی پی، بیوتاچ برای ابرو مناسب هستند و ماندگاری و ثبات فوق العاده ای دارند. در مورد تناژ مورد استفاده این نکته باید قابل توجه قرار گیرد که انتخاب تناژ مناسب برای هر مشتری بسیار مهم است. طیف های رنگی برای تاتوی ابرو از عسلی روشن تا قهوه ای تیره می باشد که هر کدام از آن ها با توجه به رنگ پوست و سلیقه مشتری انتخاب می شود.

 

نکته قابل توجه برای انجام تاتو ابرو: 

این نکته باید قابل توجه پیگمنترهای عزیز قرار بگیرد که برای تاتوی ابرو به روش میکروبلیدینگ حتی الامکان باید از طیف های قهوه ای تیره و رنگ های جامد استفاده کرد، تا ماندگاری کار بالا برود که یکی از برندهایی که در این زمینه، محصول تولید می کند کمپانی چیک است، که رنگ جامد مخصوص میکروبلیدینگ آن کیفیت بسیار بالایی دارد. تناژ مورد استفاده در تاتوی ابرو همیشه تنها یک رنگ نیست، بلکه می تواند ترکیبی از رنگ های تاتو باشد.

  

که به زبان ساده و مختصر می توان گفت ترکیب رنگ تاتو در میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ این گونه اند:

 

– در ابروهایی که از قبل تناژ قرمزی دارند باید از رنگی استفاده شود که تناژ زیتونی دارد. حال این رنگ می تواند یک قهوه ای باشد که تناژ زیتونی در پیگمنت آن وجود دارد، یا می تواند ترکیب قهوه ای با رنگ واریاسیون زیتونی باشد که خود پیگمنتر آن را ترکیب می کند.

– در ابروهایی که از قبل تناژ دودی دارند باید از رنگی استفاده شود که تناژ قرمزی یا نارنجی دارد. حال این رنگ می تواند یک قهوه ای باشد که تناژ نارنجی در پیگمنت آن وجود دارد، یا می تواند ترکیب قهوه ای با رنگ واریاسیون نارنجی باشد که خود پیگمنتر آن را ترکیب می کند.

– در ابروهایی که برای بار اول قرار است تاتو شوند باید از رنگی استفاده شود که نه تناژ قرمزی دارند نه تناژ زیتونی. که معمولاً از قهوه ای شکلاتی یا کمی تیره تر یا کمی روشن تر با توجه به رنگ پوست و سلیقه استفاده می کنند.

 

۲-  رنگ های مناسب برای تاتوی چشم

رنگ هایی که برای تاتوی چشم مناسب هستند معمولاً از برند اینتنز با نام های فرمولا ۲۳ و زوپر و بیوتاچ و پیور هستند. که ماندگاری بسیار بالایی دارند.

 

نکاتی که باید در استفاده از این برند برای خط چشم رعایت کرد:

 

چون این رنگ رقیق است باید آن را ده تا پانزده دقیقه قبل از استفاده داخل تشتک ریخته تا کمی غلیظ شود در هنگام تاتو با این رنگ حرکت دست باید بسیار سریع باشد، فشار دست هم کاملاً کنترل شود که اگر زیاد باشد باعث پخش رنگ می شود. جذب این رنگ بر روی پوست به قدری است که گاها فقط یکبار رفت و برگشت سوزن کافیست که رنگ پذیری تمام شود.

 

رنگ های مناسب برای تاتوی چشم

 

۳-  رنگ های مناسب برای تاتوی لب

رنگ هایی که برای تاتوی لب مورد توجه پیگمنتران عزیز است از کمپانی هایی نظیر: وردفیمس، اینتنز، چیک است. تناژهای مورد استفاده برای این کار معمولاً قرمز تیره، قرمز اناری، هلویی، کالباسی، قرمز بنفش، و همچنین ترکیبی از یک یا دو رنگ می تواند باشد.

توجه: اگر رنگ لب مشتری به کبودی می زد برای از بین بردن کبودی در رنگ انتخابی حتماً باید نارنجی ترکیب کرد. 

 

۴-  رنگ های واریاسیون

رنگ های واریاسیون در ترکیب رنگ تاتو در میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ

شامل: زیتونی، خردلی، نارنجی می باشند.

 • .زیتونی برای ترکیب با رنگ های قهوه ای استفاده می شود در صورتیکه ابروی مورد نظر از قبل قرمزی داشته باشد
 • .خردلی برای خنثی سازی و روشن کردن رنگ ابرو استفاده می شود
 • نارنجی برای ترکیب با رنگ های قهوه ای استفاده می شود در صورتیکه ابروی مورد نظر از قبل دودی داشته باشد. نارنجی هم چنین برای روشن کردن و خوشرنگ تر کردن رنگ های لب نیز استفاده می شود.

در رنگ های مشکی برای خط چشم نیز معمولاً یک قطره نارنجی ترکیب می شود اما تجربه نشان داده است که برای جلوگیری از دودی یا سرمه ای شدن خط چشم قهوه ای تیره بسیار مناسب تر است.

 

 

۵-  رنگ های اسکین سازی اسکین سازی به کاور کردن محل تاتو با استفاده از رنگ هایی مشابه رنگ پوست می گویند.

 

کاموها یکی از پرکاربردترین رنگ های پوست هستند که کمپانی هایی نظیر بیوتاچ و کالرتاچ و آمیا آن را تولید می کنند. که طیف های رنگی آن کامو ۳۳ ، کامو ۴۳ ، کامو ۵۳ می باشد. این رنگدانه ها بعد از القا به زیر پوست به رنگ رنگدانه پوست مشتری بدل خواهد شد. و هرگز سفیدی زیر پوست باقی نخواهد گذاشت. بهتر است از این رنگدانه ها در جلسه ۲ بعد از ریمو کردن استفاده شود.

 

ترکیب رنگ تاتو در میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ

 

  رنگ های تاتو از نظر جنس پیگمنت نیز به سه دسته تقسیم میشوند که برای ترکیب رنگ تاتو در میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ باید هر رنگ را با هم جنس خودش ترکیب کرد :

 

۱-  رنگ های پایه آب:

رنگ های پایه آب دارای ماندگاری بالا، و دوام خوبی میباشند دستگاه های تاتو کارتریجی پیچی که کاشت رنگ پایین تری (حدود ۵۳ درصد) دارند. مناسب تر برای این رنگ ها میباشند. چون هم ظرافت کارکرد، وهم بدون لرزش بوده. لذا مشتری های که دستگاه پیچی میخرند بهتر است از رنگ های بر پایه آب بخرند که دچار ریزش رنگ تاتو نشوند مثل رنگ های اینتزو وردفیمس، سولید، اترنال، لی، چیک و…

نکته مهم:

کسانی که از رنگ های بر پایه آب استفاده میکنند درست است که ماندگاری بالا دارند ولی باید پای تغیر تناژ تاتوی مشتری بایستند. مثلا قهوه یی به دودی یا قرمزشدید میرود.

  

۲-  رنگ های بر پایه روغن، الکل، و آب:

این رنگ ها دارای رنگ دانه بسیار طبیعی وشفاف و پیگمنت های زنده مات نیستند و فوق العاده پرطرفدار می باشد. درصد جذب رنگ روی پوست مشتری در این رنگ ها ۵۵ درصد رنگ های بر پایه آب می باشند. و به علت عدم تغیر تناژرنگی بسیار پرطرفدار میباشد. دستگاه های کارتریج دار تی و دستگاه تاتو سوزن سرپلاکی بسیار مناسب برای کارکردن با این رنگ  هاست ( کالرتاچ ـ کی پی ـ امرکن تاتو- اشنایدر و غیره ).

 

 ۳-  رنگ های پایه روغن :

رنگ های بر پایه روغن رنگ های هستند که پخش رنگ کمتر و غلظت بالاتری را دارا هستند. مثل رنگ ( پیورو بیوتاچ و جگوار و… ) این رنگ ها گیرایی کمتری روی پوست داشته و کدر یا مات میشوند و کم طرفدار می باشند. ولی رنگ مشکی برای خط چشم بر پایه روغن بسیار رنگ مناسبی برای خط چشم است.

 

رنگ های پایه روغن

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟