با ما تماس بگیرید

09129614010

انجام مزوتراپی تخصص می‌‌خواهد

تمام روش‌های درمانی دارای عوارض جانبی هستند. تخصص در مزوتراپی بسیار حائز اهمیت است زیرا شایع‌ترین عارضه برای مزوتراپی، عارضه حساسیت نسبت به داروی مورد استفاده است به‌طور كلی عوارض ناشی از مزوتراپی به 2‌ دسته كوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می‌شوند.

برخی عوارض بعد از مدت كوتاهی برطرف می‌شود و معمولاً پایدارنیستند و خطری جدی محسوب نمی‌شود. عفونت در صورتی به وجود می‌آید كه تزریق در محیطی كاملاً استریل و با ابزار صحیح و ضدعفونی شده انجام نگیرد.

از دیگر عوارض می‌توان به ایجاد اسكار ( گوشت اضافه یا جای زخم )‌ مادام‌العمر در افرادی كه استعداد تشكیل گوشت اضافه دارند، اشاره كرد.
ولی به طور كلی عوارض عمومی مزوتراپی نادر است، چون اساس درمان استفاده از دوزهای كم داروست.

 

 

تخصص در مزوتراپی :

كسی كه عمل مزوتراپی را انجام می‌دهد حتماً باید پزشك یا تخصص در مزوتراپی داشته باشد و باید دوره خاص و تخصص این عمل را گذرانده باشد. اخیراً مشاهده شده كه افراد غیر متخصص در این رشته وارد شده‌اند و به دلیل نداشتن اطلاعات كافی باعث بروز مشكلات بسیاری برای مراجعان خود شده‌اند.
و همچنین داروهایی كه در مزوتراپی مصرف می‌شود باید داروهایی باشد كه مورد تأیید وزارت بهداشت بوده و استاندارد باشد و پزشك حتماً باید به تاریخ انقضای آنها توجه كند.

بیماران بعد از عمل مزوتراپی باید مواردی را رعایت كنند از آن جمله فرد بعد از عمل مزوتراپی تا 24 ساعت از شنا كردن
بپرهیزد و چنانچه مزوتراپی در ناحیه صورت انجام شده حتماً باید از ضد آفتاب مناسب استفاده كند.

با مشاهده هر گونه عارضه‌ای باید به پزشك خود مراجعه كند كه شایع‌ترین عوارض پس از مزوتراپی واكنش‌های آلرژیك و حساسیتی است. پزشكانی كه از این شیوه درمانی استفاده می‌كنند حتماً باید پاسخ و واكنش به درمان
را در بیمار بررسی كنند و چنانچه فردی نتیجه مطلوب را از مزوتراپی نگیرد، نباید درمان را ادامه دهد.

 

با ما تماس بگیرید

09129614010

افکار خود را به اشتراک گذارید