تحریک کلاژن سازی و ترمیم پوست با درماپن

یک تکنولوژی که ثابت شده نتایج فوق‌العاده‌ای به همراه دارد میکرونیدلینگ پوست با درماپن است. روش تحریک کلاژن سازی و ترمیم پوست با درماپن تولید کلاژن به منظور سفت کردن ولیفت پوست عمل می‌کند. این امر موجب کاهش چین و چروک، به حداقل رسیدن ترک‌های پوستی و انواع مختلف جای زخم می‌گردد. میکرونیدلینگ آسیب جزئی به پوست و در عمق لایه درم می‌رساند. آسیب ناشی از صدمات میکرو موجب واکنش سیستم ایمنی بدن و ترمیم پوست و در نتیجه کاهش چین و چروک یا جای زخم‌ها می‌شود.

تحریک کلاژن سازی و ترمیم پوست با درماپن

میکرونیدلینگ یک عمل زیبایی با حداقل میزان تهاجم است که برای درمان مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش که به درمان تحریک کلاژن سازی  نیز معروف است با القای تولید و تحریک کلاژن سازی و ترمیم پوست با درماپن به رفع و یا کاهش شدت مشکلات پوستی مانند جای جوش و آکنه صورت و ترک‌های پوستی کمک می‌کند. روش تحریک کلاژن سازی و ترمیم پوست با درماپن همچنین در برخی روش‌های ضدپیری خاص مانند جراحی پلک چشم و لک‌های ناشی از مواجهه با نور خورشید مورد استفاده قرار می‌گیرد. میکرونیدلینگ علیرغم نقشی که در رشد موها دارد در درمان ریزش مو مؤثر نیست. اگر دچار مشکلات پوستی هستید که به درمانهای خانگی یا سایر درمانها مانند لایه‌برداری صورت جواب نمی‌دهند و از وضعیت جسمی خوبی برخوردار می‌باشید کاندید خوبی برای انجام میکرونیدلینگ محسوب می‌شوید. استفاده از روش تحریک کلاژن سازی و ترمیم پوست با درماپن می‌تواند گام نهایی پیش از اقدام به هر نوع عمل زیبایی برای رفع مشکلات پوستی مانند پیری و سایر موارد باشد. درباره میکرونیدلینگ مطالعه کنید و با پزشک متخصص پوست صحبت کنید تا ببینید آیا این روش گزینه مناسبی برای پوست شما هست یا خیر.

مزایای تحریک کلاژن سازی و ترمیم پوست با درماپن

 • دقت: دقت درماپن اثر درمان بر بافت اطراف ناحیه تحت درمان را نسبت به سیستم اولیه به حداقل می‌رساند.
 • سرعت و طول قابل تنظیم: سوزن‌های استریل و یک بار مصرف درماپن برای نواحی مختلف صورت قابل تنظیم می‌باشند.
 • دوره بهبودی بسیار کم
 • آسیب کمتر به پوست: درماپن بسته به ناحیه تحت درمان با سرعت قابل تنظیم تا حداکثر ۱۰۰ بار در ثانیه و به عمق بین ۲۵/۰ تا ۵/۲ میلی‌متر به پوست نفوذ می‌کند. سوزن‌های درماپن بصورت عمودی وارد پوست می‌شوند و در نتیجه آسیب به پوست، درد و دوره بهبودی به حداقل می‌رسد.
 • بی‌خطر برای تمام انواع پوست
 • نتایج سریع و قابل مشاهده برای برطرف کردن جای زخم و خطوط ریز
 • کاهش قابل ملاحظه چین و چروک عمیق

تحریک کلاژن سازی و ترمیم پوست با درماپن

 

نواحی از بدن که می‌توانند با میکرونیدلینگ تحت درمان قرار گیرند

میکرونیدلینگ بیش از همه روی صورت و به منظور رفع مشکلات پوستی و تحریک کلاژن سازی و ترمیم پوست با درماپن که در زیر به آن اشاره می‌شود انجام می‌شود:

 • جای جوش و آکنه
 • خطوط ریز صورت و چین و چروک
 • منافذ بزرگ پوستی
 • سایر انواع اسکار
 • کاهش خاصیت کشسانی پوست
 • تونیسیته غیریکنواخت پوست

آماده شدن برای میکرونیدلینگ

برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن تحریک کلاژن سازی و ترمیم پوست با درماپن قبل از انجام میکرونیدلینگ با پزشک خود راجع به کارهایی که می‌توانید پیش از اقدام به این کار انجام دهید صحبت کنید. ممکن است نیاز باشد  پیش از اقدام به درمان مصرف داروهای خاصی مانند ایبوپروفن، داروهایی که برای درمان آکنه مورد استفاده قرار می‌گیرند یا مصرف موضعی داروهای رتینوئیدی را قطع کنید. انجام چنین کارهایی خطر بروز اثرات جانبی را کاهش می‌دهد.

میکرونیدلینگ و تحریک کلاژن سازی و ترمیم پوست با درماپن

در طول میکرونیدلینگ، و تحریک کلاژن سازی و ترمیم پوست با درماپن پزشک با یک ابزار خودکارمانند خراش‌های کوچکی زیر پوست ایجاد می‌کند. این خراش‌ها آنقدر کوچک‌اند که پس از اتمام کار دیده نمی‌شوند. پزشک دستگاه میکرونیدلینگ را به صورت یکنواخت روی پوست حرکت می‌دهد و به این ترتیب پوست دوباره جوان  می‌شود و شکلی یکنواخت و یکدست به خود می‌گیرد. پیش از شروع، پزشک با استفاده از یک بیحسی موضعی محل را بیحس می‌کند. بیحسی حدود یک ساعت پیش از اقدام به میکرونیدلینگ انجام می‌شود. خود فرآیند میکرونیدلینگ تقریبا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. سپس پزشک ممکن است از یک سرم مخصوص یا داروی آرامبخش روی موضع استفاده کند. در مجموع روند از شروع تا پایان ممکن است چند ساعت طول بکشد.

پس از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ مانند جراحی پلاستیک تهاجمی نیست و به همین دلیل زمان ریکاوری آن کم است. بیشتر افراد به زمان استراحت بسیار کمی نیاز دارند. ممکن است در چند ساعت اول پس از انجام میکرونیدلینگ پوست حساس و دچار قرمزی شود که این کاملاً طبیعی است و پاسخی است به آسیب‌های کوچکی که بوسیله سوزن به پوست وارد شده است. اگر مشکل خاصی ندارید می‌توانید بلافاصله پس از پایان کار به محل تحصیل یا سر کار خود برگردید. برخی افراد در طی چند روز اول سعی می‌کنند قرمزی محل را با استفاده از میکاپ بپوشانند. با انجام این تکنیک پوست فرد نسبت به نور خورشید حساس‌تر می‌شود بنابراین حتماً باید ضدآفتاب استفاده شود. پس از میکرونیدلینگ پوست به سرعت شروع به ساخت بافت جدید می‌کند. در تئوری فرد می‌تواند نتیجه کار را در عرض چند هفته ببیند. برای حفظ نتیجه درمان نیاز به چندین جلسه درمانی و احتمالا درمان‌های مکمل دیگر وجود دارد.  پزشک بر اساس اهداف فرد بهترین برنامه درمانی را پیشنهاد خواهد داد.

مقایسه میکرونیدلینگ با رولرهای(غلتک) خانگی

میکرونیدلینگ تحریک کلاژن سازی و ترمیم پوست با درماپن یک کار حرفه‌ای است که تنها در مطب پزشک انجام می‌شود. برخی افراد برای صرفه‌جویی اقتصادی اقدام به استفاده از رولرهای خانگی می‌کنند. استفاده از این رولرها اگرچه درد کمتری دارد ولی در مقایسه با میکرونیدلینگ کارایی کافی را ندارد چرا که خراش‌هایی که ایجاد می‌کند قدرت کافی برای تحریک پوست و جوانسازی مجدد آن را ندارد و متعاقباً نتایجی مشابهی نیز ایجاد نمی‌کند.   تحریک کلاژن سازی و ترمیم پوست با درماپن

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟