تحریک پوست با میکرونیدلینگ

در این مقاله تحریک پوست با میکرونیدلینگ و روش‌های جوان‌سازی پوست صورت را با این روش نوین بیشتر مطالعه خواهید کرد که چگونه در زمانی محدود صاحب صورتی زیبا و صاف و جوان خواهید شد.

میکرونیدلینگ این روزها یکی از مهم‌ترین شاخص‌های زیبایی، جوان سازی و مهم‌تر از همه پاک‌سازی پوست به حساب می‌آید. این روزها دیگر کمتر کسی است که دغدغه‌ای برای پوست صورت داشته باشد؛ زیرا با قدرت گرفتن فرایند میکرونیدلینگ در سالن‌های آرایشی اغلب خانم‌ها وقت خود را در آن می‌گذرانند تا با پرداخت هزینه‌ای ناچیز پوستی زیبا، جوان و عاری از هرگونه لکی داشته باشند.

 

تحریک پوست با میکرونیدلینگ

 

میکرونیدلینگ توسط دستگاه پیشرفته‌ای در آرایشگاه‌های زنانه برای از بین بردن ذرات لک، چربی، جوش و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهم‌ترین مزیت و کارایی که در روش میکرونیدلینگ مشاهده می شود این است که به وسیله درماپن برای جلوگیری از بیماری‌های پوستی و یا از بین بردن آن‌ها تأثیر متقابلاً مثبتی خواهد گذاشت. سوزن‌هایی که در دستگاه درماپن میکرونیدلینگ موجود است سبب خراش‌هایی سطحی بر روی پوست می شود که همین خراش‌ها عاملی برای تحریک پوست با میکرونیدلینگ خواهند بود.

تحریک پوست با میکرونیدلینگ موجب علت‌های بسیاری در این فرایند می شود که همین امر موجب زیاد شدن طرفداران این روش در سالن‌های آرایشی و یا مراکز پزشکی شده است. کلاژن و الاستین دو محرکه قوی را در سطح پوست به وجود می‌آورند که پوست را در این عمل بسیار تحریک پذیر خواهند کرد. این تحریکات سبب واژ رفتن پوست و واکنش نشان دادن در برابر میکرونیدلینگ می‌کند که شما به خوبی پس از طی چند مرحله تفاوت پوست صورت خود را در قبل و بعد احساس خواهید کرد.

 

تحریک پوست با میکرونیدلینگ

 

تعریف گسترده از میکرونیدلینگ

 

همان‌طور که گفته شد؛ با انجام این عمل بر روی پوست کلاژن‌ها باعث تخریب زیرساخت‌های مختل پوست شده و بافت‌های جدیدتر را به وجود می‌آورند به همین عملیات تحریک پوست با میکرونیدلینگ گفته می شود. اغلب پوست‌های مخرب که با منافذ باز همراه است و بسیار در برابر عوامل طبیعی تحریک پذیر هستند از طریق میکرونیدلینگ می‌توان به راحتی تمامی تخریب‌ها را پوشش داد. اغلب افراد کهن‌سال که پیشانی آن‌ها با چروک‌های ممتد و یا افتادگی پلک‌ها همراه است می‌توانند از این طریق زیبایی مجدد خود را به دست آورند.

اغلب گفته شده که میکرونیدلینگ برای از بین رفتن موهای زائد نیز مؤثر است و یا از جلوگیری ریزش‌ها مفید خواهد بود که با نظریه و تشخیص جمع کثیری از پزشکان با تکذیب مواجه شده است. درماپن با سوزن‌هایی که در داخل پوست نفوذ می‌کند تحریک پوست با میکرونیدلینگ را به همراه دارد. اگر در صورتی که درمان‌های خانگی و یا درمان‌های مکمل جواب مثبتی نگرفته‌اید می‌توانید از این روش نوین با توجه به تمامی اصول و رعایت جوانب درمان و جواب قطعی بگیرید. جراحی‌های پوستی آخرین موردی است که خانم‌های جوان و یا افرادی که خیلی راغب به زیباتر نشان دادن پوست خود هستند به سراغش می‌روند. به همین دلیل میکرونیدلینگ می‌تواند یکی از گزینه‌های برتر جوان‌سازی پوست به حساب بیاید.

 

مطلب جامعی درباره تاتو را نیز مطالعه نمایید.

 

تحریک پوست با میکرونیدلینگ در چه محدوده‌ای از بدن صورت می‌گیرد؟

 

صورت یکی از مهم‌ترین علت‌های تحریک پوست با میکرونیدلینگ است؛ و اغلب افراد مختلف برای زیبایی صورت خود به مراکز پزشکی مراجعه می‌کنند تا مشکلات پوستی خود را برطرف کنند. موارد بسیار زیادی وجود دارد که موجب می شود تا شما عدم رضایت را از پوست صورت خود داشته باشید که در ادامه عبارت‌اند از:

 • آکنه‌های پوستی
 • چروک‌ها و لکه‌های کهن‌سالی
 • خورشید گرفتگی پوست صورت
 • انحنای بزرگ پوستی (حفره‌ها و منافذ)
 • اسکارها
 • چربی‌های زیاد پوستی
 • جوش‌ها
 • لکه‌های جوش
 • لک‌های سر سیاه
 • زخم‌های ناشی از سوختگی
 •  لکه‌های به جا مانده از خراش‌های سطحی

این عوامل را می‌توان از مهم‌ترین موارد آسیب‌های پوستی دانست که تا حدودی از ارزش‌های زیبایی صورت کم می‌کند به همین دلیل افراد بیشتر به موجب میکرونیدلینگ صورت مراجعه خواهند کرد.

تحریک پوست با میکرونیدلینگ بر روی صورت تأثیرات بسیار مثبتی داشته و گام موفقی در این زمینه است که موجب شده تا امروزه علاوه بر صورت در قسمت‌های دیگر بدن نیز این فرایند را انجام دهند. تحریک پوست با میکرونیدلینگ به وسیله فیلرها این امکان را فراهم می‌آورد تا افراد پس از لاغری چشمگیر و یا پس از زایمان که ترک‌های سطحی و عمیقی بر روی پوست می‌ماند را کاملاً محو و از بین ببرند. تمام قسمت‌های مختلف بدن امکان مواجه شدن با اسکارهای مختلف است که میکرونیدلینگ به راحتی تمامی این موجبات را پوشش می‌دهد تا شما پوستی شفاف و جوان داشته باشید. مؤثر بودن میکرونیدلینگ این تضمین را به وجود آورده تا شما قبل از هرگونه اقدامی در این زمینه با خیالی آسوده خود را به درمان میکرونیدلینگ بسپارید.

 

عوارض استفاده از درمان پوستی با میکرونیدلینگ

 

هیچ یک از روش‌های زیباسازی صورت و یا پاک‌سازی عاری از خطر و یا آسیب نیست. به همین منوال می‌توان خطرات جانبی و سطحی را برای میکرونیدلینگ نیز در نظر گرفت. تنها عاملی که پس از فرایند تحریک پوست با میکرونیدلینگ بر روی صورت و یا دیگر نقاط بدن ایجاد می شود التهابات پوستی است که اثرات قرمز رنگی را در برخی افراد از خود به جا خواهد گذاشت.

قرمزی پوست چندان مهم نمی‌باشد زیرا طی ۲ الی ۳ روز از بین خواهد رفت؛ اما لازم به ذکر است بدانید که در صورت مواجه شدن با مواردی همچون کبودی‌های شدید، زخم‌های سطحی که بر روی پوست ایجاد می شود اگر خونریزی مداوم داشته باشند و یا عفونت‌های پوستی، زخم‌های عمیق و… در صورتی که پس از چند روز این موارد را مشاهده کردید حتماً با پزشک خود در ارتباط باشید.

 

عوارض استفاده از درمان پوستی با میکرونیدلینگ

 

افرادی که باید از انجام میکرونیدلینگ خودداری کنند

 

میکرونیدلینگ برای تمامی افراد و یا در سنین مختلف مناسب نیست بلکه برای برخی خانم‌ها با محدودیت‌هایی همراه است که حتماً باید در صورت وجود هریک از موارد زیر از انجام آن به شدت خودداری کند موارد مهمی همچون:

 • دوران بارداری از ماه اول تا ماه آخر
 • در صورت دارا بودن بیماری‌هایی مانند اگزما و پسوریازیس (تمامی بیماری‌های پوستی)
 • جراحت‌های باز پوستی و یا جای بخیه، تازه بودن جای عمل جراحی
 •  انجام رادیوتراپی
 • افراد زیر ۶ سال
 • اسکارهای سخت پوستی در افراد مختلف به خصوص کودکان

این ۶ مورد از جدی‌ترین مواردی هستند که با انجام میکرونیدلینگ و تحریک پوست با میکرونیدلینگ ممکن است خطرات جبران‌ناپذیری را به وجود بیاورد. پس بهتر است برای سلامتی بیشتر خود وقت و زمان دیگری را برای انجام میکرونیدلینگ و جوان‌سازی پوست در نظر بگیرید تا هیچ خطر و عوارضی را همراه نداشته باشد.

 

مقاله مرتبط : میکرونیدلینگ برای چروک صورت 

 

مواردی که قبل از انجام میکرونیدلینگ باید به آن توجه شود

 

این فرایند صرفاً تحریک پوست با میکرونیدلینگ است و هیچ‌گونه عوارض و یا آسیبی را با خود به همراه نخواهد داشت. الزاماً در برخی موارد استفاده بعضی از داروها، مواد شیمیایی و یا انواع پمادها ممکن است قبل از میکرونیدلینگ پوست را به چالش‌های کاملاً سطحی بکشد که توصیه و تأکید بر این است قبل از انجام این کار مشاوره پزشک را به خوبی گوش فرا گیرید.

ایبوپروفن دارویی است که پزشکان همواره توصیه می‌کنند یک الی دو هفته قبل از انجام جوان‌سازی پوست مصرف نکنید و یا برخی افراد برای از بین بردن آکنه و جوش‌های صورت خود داروهای و پمادهای بسیاری را مصرف می‌کنند که بهتر است تمام آن‌ها یک هفته قبل از انجام میکرونیدلینگ استفاده نشوند. بعضی از پمادها نیز هستند که سازگاری چندانی با درمان درماپن ندارند به همین جهت بهتر است با دکتر خود مشورت کنید تا در صورت نیاز و دستور پزشک آن را استفاده و یا قطع نمایید. در نظر گرفتن تمامی احتمالات قبل از این فرایند بسیار مؤثر و تأثیرگذار خواهد بود پس در جلسه مشاوره‌ای تمام نکات ضروری و غیرضروری را به پزشک خود اطلاع دهید.

 

فرایندهای پس از انجام میکرونیدلینگ

 

با تصورات غلط بسیاری از خانم‌ها که این فرایند را نوعی عمل جراحی سخت می‌دانند باید اشاره کرد که این روش در مدت زمان کم طی چند جلسه توسط پزشک انجام خواهد شد که تنها چند خراش کوچک و جزعی را برایتان از خودش باقی می‌گذارد که به سرعت نیز از بین خواهد رفت. نگرانی از جانب دوران درمان نداشته باشید، زیرا با تحریک پوست با میکرونیدلینگ کلاژن‌ها به سرعت از خود واکنش نشان می‌دهند و چندان پوستتان را با چالش‌های عمیقی مواجه نمی‌کند؛

 

فرایندهای پس از انجام میکرونیدلینگ

 

اما نکاتی که باید پس از میکرونیدلینگ به دقت به آن‌ها توجه داشت عبارت‌اند از:

 

 • پمادها و کرم‌های مخصوصی که به دستور پزشک تجویز می شود را پس از هر جلسه ضمن تحریک پوست با میکرونیدلینگ استفاده شود تا در صورت وجود اثرات قرمزی بر روی پوست سریعاً برطرف شود.
 • ضد آفتاب را حتماً در دستور کار خود قرار دهید به خصوص در فصل تابستان به دلیل گرما و تابش مستقیم نور خوشید بدون استفاده از کرم ضد آفتاب از منزل خارج نشوید؛ و یا مستقیماً در برابر نور خورشید قرار نگیرید.
 • بسیاری از مراجعه کننده‌ها پس از انجام میکرونیدلینگ می‌خواهند تحریک پوست با میکرونیدلینگ را سریعاً مشاهده نمایند. زمانی که این کار انجام می شود کلاژن‌ها سریعاً در مدت زمان محدودی (۶ الی ۷ روزه) بافت‌های جوان پوست را کم‌کم به وجود می‌آورند و شما پس از ۱۰ روز تأثیر آن را به خوبی بر روی پوستتان مشاهده می‌کنید.
 • میکرونیدلینگ تنها با یک جلسه امکان پذیر نخواهد بود در واقع در جلسه اول تنها قدمی کوچک برای جوان‌سازی پوست است و شما برای دیدن نتیجه دلخواه و نهایی باید به توصیه دکتر گوش فرا دهید تا در جلساتی که برایتان با توجه به مشکلات پوستتان در نظر گرفته عمل کنید.
 • بعد از این اقدام اگر آسیب‌ها و موانع پوستی شما شدت زیادی داشته باشد امکان اینکه پزشک برایتان درمان مکمل از روش‌های دیگر را نیز در نظر خواهد گرفت تا سریع‌تر پاک‌سازی پوستتان را تکمیل کند.

این موارد را هر شخص باید پس از تحریک پوست با میکرونیدلینگ در نظر بگیرد و آن‌ها را رعایت کند. تا پس از مراقبت‌های پوستی از یک صورت صاف و یک دست برخوردار باشد.

 

هزینه میکرونیدلینگ

 

در ابتدا لازم است بدانید که روش‌های جوان‌سازی و پاک‌سازی به دلیل انجام زیبایی پوست صورت می‌گیرد، به همین دلیل در مراکز پزشکی و درمانی بیمه هیچ یک از هزینه‌های مربوطه را تقبل نخواهد کرد و تمامی هزینه‌ها از حداقل تا حداکثر بر عهده خودتان خواهد بود. پوست افراد مختلف با یکدیگر بسیار متفاوت است بنابراین هزینه‌ها نیز متمایز هستند.

قبل از اقدام به انجام هرگونه پاک‌سازی توسط میکرونیدلینگ به شما مشاوره داده می شود و تمامی هزینه‌های لازم در خصوص پوستتان به صورت تقریبی و جلسه‌هایی که برای این کار باید در مراکز بهداشتی و پزشکی حضور داشته باشید تخمین زده می شود تا در صورت تمایل اقدام به انجام این کار نمایید. مقدار هزینه‌ای که برای این کار در نظر گرفته می شود در مقابل با مزیت‌ها و شادابی که به شما داده می شود ناچیز و بسیار مقرون به صرفه است؛ زیرا شما با این کار در طی چند جلسه از پاکی و جوانی پوست خود رضایت کامل را کسب می‌کنید.

 

نکته مهم

 اگر جزو افرادی هستید که سابقه تب‌خال بر روی صورتتان دارید، به گفته پزشکان این مورد با تحریک پوست با میکرونیدلینگ مجدداً سر باز می‌زند. تب‌خال ممکن است در بینی و یا کناره‌های لب (بالا و پایین) رخ دهد. پس بعد از میکرونیدلینگ سریعاً با این مورد مواجه شدید جای هیچ‌گونه ترس و نگرانی نخواهد بود و بعد از چند روز از بین خواهد رفت.

 

در پایان مقاله ای درباره تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ را نیز مطالعه نمایید.

 

 هزینه میکرونیدلینگ

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟