تاریخچه تاتو

تاتو به زمان های خیلی دور بر می گردد و از همان زمان ها مردم با وسایل ابتدایی و ساده بر روی بدن خود طرح و مدل هایی را درست می کردند و حتی در بعضی از مناطق این تاتوها نشانگر موضوعی خاص بوده است.

 

تاریخچه تاتو

 

کلمه تاتو از “TA-TU” است که متشکل از عبارت “TA-ATOUAS”  “TA”نقاشی و “ATOUAS” عمل تاتو کردن که به دوران ماقبل تاریخ بازمیگردد، یک شکل از دکوراسیون دائمی است که راهی برای بیان فردیت و هویت فرد است و اخیرا یک فرم آرایش دائمی برای زنان است. در اقیانوس آرام، خال کوبی با استفاده از یک “غلاف” یا دندان متشکل از سوزن یا نکات استخوان انجام می شود. ان بر روی پوست قرار داده می شد و مثل نوعی از شلاق زدن بود و در ژاپن، یک سری از چوب با پرتو سوزن استفاده می شود. خال کوبی یک فرم خلاق و بسیار شخصی است و آن تمام فرهنگ ها را با ظرافت های فوق العاده پیچیده ای نشان می دهد.

 

اختراع دستگاه تاتو

 

ثبت اختراع یک دستگاه تاتو الکتریکی، که معمولا به این نام  شناخته می شود، در سال ۱۸۹۱ در ایالات متحده آمریکا توسط یک هنرمند خال کوبی SAMUEL O’REILLY ثبت شد. اصل عمل یک دستگاه تاتو حرکت رو به عقب و جلو است واین مورد را می توان به یک ماشین دوخت که فعال سازی آن نیز از طریق یک پدال است  مقایسه کرد. تاتو باید تحت شرایط خاص و شرایط بهداشتی انجام شود: یک خال کوبی باعث خستگی پوستی می شود و نباید به آرامی انجام شود. یک دستگاه تاتو را بگیرید خوب است، اما تاتو ساز را باید به درستی انتخاب کنید!

 

انواع دستگاه تاتو

 

 • چرخشی

پرتو سوزن بر روی محور چرخش نصب شده است. این دستگاه تاتو بی صداتر است،امکان تنظیم سرعت و قدرت وجود ندارد. به این دلیل است که عمدتا توسط آرایشگران برای آرایش دائمی استفاده می شود.

 

 • ارتعاشی

پرتو سوزن روی یک شفت سفر که بالا و پایین می رود، نصب می شود و تنظیمات متفاوتی دارد که هنرمندان می توانند آن را با نیازهای خود سازگار سازند: سرعت اجرا، نقاشی، سایه، پر کردن …

 

لزوم استفاده از مواد یک بار مصرف

 

استفاده از تجهیزات یک بار مصرف بهترین پیشگیری است به دلیل اینکه به بسیاری از عفونت ها دچار نشویم.

مانند: سوزن، کپسول جوهر، دستکش، حوله کاغذی، کیسه های پلاستیکی و فیلم، تیغه.

 

هنرمند خال کوبی معمولاً از چند دستگاه تاتو استفاده می کند

 

 • ردیاب: قدرتمند و سریع است
 • سایه: نرمتر و کندتر
 • دستگاه پر کردن: قوی تر (+ سوزن برای آموزش) و سرعت متغیر

  در نهایت، تاتو یک آفتاب پرست واقعی است، آن دائما در حال تغییر و بازی در حال حاضر قاره است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟