تاتو چیست ؟

سالیان سال است که تاتو در بین قشر خاصی از مردم با فرهنگ و اعتقادات متفاوت مرسوم بوده است. در تاریخچه تاتو برخی از فرهنگ ها معتقد به این موضوع بوده اند که داشتن تاتو روی بدن نشانگر توانا بودن آن شخص در آن زمینه است.

تاریخچه تاتو :

در یونان اما از تاتو برای استفاده جاسوسی و رد و بدل اطلاعات بین جاسوسان استفاده می شده است. در ژاپن نیز افراد با جایگاه های اجتماعی متفاوت، توسط تاتو از هم متمایز می شدند. جدا از تاتو روی بدن، نوع دیگری از تاتو در بین خصوصا خانم ها، رواج دارد و آن هم تاتو ابرو، خط چشم و خط لب است. بسیاری از خانم ها و گروهی از مردان برای تغییر در چهره خود به تاتو ابرو، خط چشم و خط لب روی می آورند. نکته مهم در اینجا ، تغییر عقیده و نظر افراد بعد از مدتی در مورد طرح تاتو و رنگ تاتو منتخب برای خود است.   تاتو طرحی است که با استفاده از سوزن های ظریف و یا همان  دستگاه تاتو، بعد از بی حسی تاتو، رنگ را به داخل پوست وارد میکنند. این طرح ها هم به صورت موقت و هم به صورت دائم روی بدن قرار میگیرند که در نوع موقت آن رنگ تاتو توسط سوزن به داخل پوست تزریق نشده و فقط طرح مورد نظر روی سطح خارجی پوست هک می شود. در این صورت رنگ تاتو بعد از مدتی از روی پوست پاک می شود. و نیازی به دستگاه ریمورتاتو برای پاک کردن آن نیست.       روش های متعددی برای ریموو کردن تاتو از نقاط مختلف بدن وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم .

ریموو کردن تاتو :

همانطور که در تاریخچه تاتو هم گفته شد، اگر تاتو به صورت موقت با استفاده از رنگ تاتوهای معمولی انجام شده باشد، نیازی به دستگاه ریموور تاتو نیست. اما اگر تاتو دائمی باشد، روش هایی وجود دارد که متأسفانه به صورت قطع و کامل تاتو را از بین نمی برد ولی تا حد نسبتاً زیادی رنگ تاتو را کم رنگ میکند.

 • یکی از روشها لایه برداری پوست است. به این صورت که شما می بایستی در ابتدا پوست را خیلی سرد کنید تا اندازه ای که بی حس شود. بعد از آن با استفاده از ابزارهای مخصوص ریموور تاتو لایه های پوست را که رنگ تاتو روی آن است را کنده تا تاتو از بین رود. بعد از انجام این کار جای زخم روی پوست باقی خواهد ماند.
 • روش دیگر جراحی پوست است که در این روش پوست را می شکافند برای خارج کردن رنگ تاتو البته با این کار هم جای زخم بعد از جراحی باقی خواهد ماند.
 • روش دیگر که نسبتاً راحتتر است، لیزر پوست میباشد. اما به دفعات زیادی برای از بین رفتن رنگ تاتو نیاز هست که هزینه زیادی را هم به دنبال دارد. در نهایت هم امکان باقی ماندن جزئی تاتو وجود دارد.

   

 

مضرات تاتو

قبل و بعد از تاتو کردن خطرات جدی وجود دارد که می بایستی حتماً این موارد مد نظر قرار گیرد.

 1. حساسیت های پوستی مخصوصاً به رنگ تاتو ( رنگ قرمز بیش از همه رنگها )
 2. انتقال بیماری های خونی به دلیل استفاده از ابزار آلوده
 3. بیماری های جدی پوستی
 4. عفونت های پوستی بعد از انجام تاتو

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فروشگاه بر اساس گروه