تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت

میکرونیدلینگ از دو کلمه میکرو به معنای کوچک و نیدلینگ به معنای سوزن تشکیل شده است. به طور ساده میکرونیدلینک ایجاد حفره های کوچک در سطح پوست است که توسط یک وسیله مخصوص انجام می گیرد. زخمی که در اثر نفوذ سوزن ها در پوست ایجاد می شود، موجب نشان دادن واکنش و در نهایت ساخت کلاژن و الاستین در پوست و بازسازی آن خواهد شد. تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت با توجه به کارایی آن در مراحل مختلف و به شکل های متفاوت است.  

تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت چگونه است؟

  تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت چگونه است و چطور اتفاق می افتد؟ باید بدانید که پوست از سه لایه اصلی به نام های اپیدرم، درم و زیر پوست تشکیل شده است. اپیدرم در واقع لایه سلولی سطحی، درم بافت هم بند عمیق و زیر پوست نیز بافت زیر جلدی است. با میکرونیدلینگ روی بخش درم پوست نفوذ می شود و از همین جاست که بازسازی و جوانسازی پوست آغاز می شود. وقتی سن بالا می رود، پوست الاستین و هیالورونیک کمتری تولید می کند. کلاژن تولید شده در پوست تجزیه شده و از بین می رود. این روش در درمان و بازسازی سلولی بسیار مؤثر است و در ضمن نظم عارضه های پوستی را اصلاح می کند. این شیوه جوانسازی به نتایج فوری و پیشرفته ای منجر می شود. در اولین جلسه افراد می توانند به خوبی نتیجه درمان را مشاهده کنند. مسئله جالب درباره تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت این است که از قدرت و توانایی ذاتی بدن برای بهبود پوست استفاده می شود. در واقع، به طور عمد به پوست آسیب وارد می شود تا پوست برای درمان و جبران آن شروع به فعالیت کند و همین روند موجب درمان بسیاری از نواقصی می شود که در پوست صورت وجود دارد.   مسئله جالب درباره تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت این است که از قدرت و توانایی ذاتی بدن برای بهبود پوست استفاده می شود.

تأثیرات میکرونیدلینگ

  تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت به شکل های زیر قابل مشاهده است:

 • بازگشت جوانی، استحکام و طراوت دوباره به پوست صورت
 • به حداقل رساندن ظاهر اشکال مختلف زخم ها در صورت
 • کاهش آکنه و جای زخم ها
 • تحریک بازسازی بافت پوست
 • کاهش ظاهر خطوط ریز و چین و چروک های معمولی روی صورت
 • کوچک کردن منافذ باز روی پوست
 • بهبود ظاهر ترک های پوستی
 • درمان موضعی پوست صورت بدون نیاز به نفوذ به لایه های عمیق پوست و لایه برداری گسترده

 

مراحل تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت

  جزئیات تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت شامل مراحل زیر است.  

۱- لخته شدن

اولین مرحله از تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت مرحله لخته شدن است. این مرحله با التیام زخم بعد از آسیب های وارده توسط میکرو و با تشکیل لخته آغاز می شود تا مانع از خونریزی و بستن زخم و مراقبت از آن شود. لخته شدن با حمله سلول ایمنی ادامه می یابد که راه حل بدن برای حفاظت از زخم و پیشگیری از عفونت است.  

۲- التهابی

دومین مرحله از تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت مرحله التهابی است که در آن ماکروفاژها و دیگر سلول های فاگوسیتیک باکتری ها را می کشند، بافت آسیب دیده را از بین می برند و موجب آزاد شدن هورمون رشد می شوند. هورمون رشد فیبروبلاست ها، سلول های اپیتلیال و اندوتیال را به تقسیم ترغیب می کند.  

۳- تکثیر

سومین مرحله از تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت مرحله تکثیر است. در این مرحله بافت ترمیمی جوانه نارس شامل فیبروبلاست های فعال گوشتالو هستند که با سرعت شروع به ساخت کلاژن نوع ۳ می کنند. به این ترتیب، نقصی که به وسیله زخم باز ایجاد شده است را پر می کنند. بافت ترمیمی جوانه شبیه به یک موج از مرز آسیب به طرف مرکز جریان می یابد. فیبروبلاست ها کلاژن کمتری می سازند و ظاهر دوک مانندتر می شود و آغاز به تولید کلاژن نوع ۲ قوی تر می کنند.  

۴- رسیده شدن

چهارمین مرحله از تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت مرحله رسیده شدن است. کلاژن نوع ۳ با نوع ۱ جایگزین می شود. کلاژنی که نظم نداشت، شبکه ای می شود و همراه خطوط فشار هم تراز است. این مرحله طولانی است و تا یک سال و حتی بیشتر ممکن است ادامه یابد.   مطلب ارائه شده برای اطلاعات تکمیلی شما دوستان جهت تاتو آورده شده است.     تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت مسئله جالب درباره تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت این است که از قدرت و توانایی ذاتی بدن برای بهبود پوست استفاده می شود.    

مهم ترین تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت

مهم ترین تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت عبارتند از:

 • در میکرونیدلینگ کیفیت و بافت پوست در طی همان جلسه اول بهبود می یابد و قابل مشاهده است. وقتی پوست شروع به خونریزی می کند حتی در حد جزئی، حدود یک تا یک و نیم ساعت طول می کشد و فرد متوجه بهتر شدن کیفیت پوست خود خواهد شد. ساخت کلاژن و الاستین با شروع بهبودی پوست آغاز می شود.
 • این روش موجب کاهش علائم جوش و زخم در پوست صورت می شود. در زمان ترمیم پوست با میکرونیدلینگ، در بافت آسیب دیده همه چیز به هم می چسبد، ولی این چسب در زیر پوست قدرت زیادی دارد و می تواند پوست را کش بیاورد و روی پوست علائم جوش های گوشتی و زخم به وجود آورد. میکرونیدلینگ موجب می شود که چسبندگی و تراکم بافتی از هم باز و سطح پوست آزاد شود.
 • کاهش جوش های سر سیاه از مهم ترین تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت است. در این روش ایجاد زخم های کنترل شده و ضربات سوزن موجب آزاد شدن و از میان رفتن جوش های سر سیاه در تمام مراحل می شود. پس از این روش به دلیل تأثیر بهبودی و تشکیل عروق خونی جدید، ۳ تا ۴ هفته طول می کشد که منافذ کوچک تر شوند.
 • از بین بردن آکنه نیز از دیگر تأثیرات این روش درمانی است. میکرونیدلینگ موجب کاهش تولید چربی طبیعی پوست می شود و پوست را خشک می کند و به این ترتیب به درمان آکنه کمک خواهد شد.

 

از موارد دیگر تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت

 

 • با این روش می توان لایه برداری روی پوست صورت انجام داد. هر روشی که به مختل شدن اپیدرم منجر شود لایه لایه شدن پوست را به دنبال خواهد داشت. لایه برداری با از بین بردن لایه بالایی اپیدرم اتفاق می افتد که سلول های مرده پوست در آن تجمع می یابند. وقتی این سلول ها برداشته شوند، جای آنها سلول های تازه پدید می آید.
 • روش میکرونیدلینگ با از بین بردن خطوط و چین و چروک ها موجب جوان تر شدن و شادابی پوست می شود. تعداد زیاد حفره های کوچکی که به وسیله سوزن های ریز در پوست ایجاد می شود، موجب آزاد شدن عوامل رشدی می شود که برای اصلاح و ترمیم این آسیب ها نیاز است. علاوه بر تحریک کلاژن در پوست، ریز آسیب ها موجب می شوند که رگ های خونی کوچکی تشکیل شوند که در پی آن عرضه اکسیژن و مواد مغذی به لایه درم پوست اتفاق می افتد.
 • کاهش تجمع بیش از حد رنگدانه های پوستی از موارد تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت است. این روش بر رنگ پوست مؤثر است و می تواند تجمع رنگدانه ها را کاهش دهد. تجمع رنگدانه ها موجب تغییرات جزئی می شود که ممکن است به التهاب، جوش، جوش سر سیاه یا سر سفید منجر شود.

 

مهمترین مشکلات پوستی چیست ؟

مشکلاتی که در پوست صورت پدیدار می شوند، تنوع زیادی دارند و در سطوح مختلفی بروز می کنند. درمان به روش میکرونیدلینگ در صورت همراه شدن با روش های درمانی دیگر در صورت لزوم ممکن است مؤثرتر واقع شود. تشخیص استفاده از روش های درمانی بهتر است به عهده متخصص گذاشته شود. ممکن است یک شیوه درمانی روی یک پوست نتایج بهتری را به دنبال داشته باشد، اما یک روی پوست نتایج درخشانی را نشان ندهد.   با انجام میکرونیدلینگ بر زیبایی صورت و همچنین با میکرونیدلینگ پیشانی نیز مؤثر است. تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت مسئله جالب درباره تأثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی صورت این است که از قدرت و توانایی ذاتی بدن برای بهبود پوست استفاده می شود.  

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فروشگاه بر اساس گروه