بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن

بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن یکی از بهترین روش‌های پاکسازی پوست در جهان است. تمام اعضای بدن انسان‌ها ممکن است در مقابل آسیب‌ها و عوامل محیطی دچار مشکل شوند، همانطور که می‌دانیم پوست از حساس‌ترین اعضای بدن است زیرا کوچک‌ترین زخم یا آسیب به پوست بسیار آزاردهنده خواهد بود. این روش برای تمام پوست‎‌ها مناسب است. بیشتر از نیمی از مردم جهان از مشکلات پوستی خود رنج می‌برند بنابراین درصدد این هستند که راهی برای درمان عارضه‌های پوستی خود پیدا کنند. راه‌های زیادی برای درمان این مشکلات در جهان عرضه شده است اما یکی از بهترین روش‌های پاکسازی پوست به خصوص لایه مرده پوست همین روش میکرودرم ابریژن است. همچنین روش میکرودرم ابریژن یکی از بی‌دردترین و سریع‌ترین روش‌های پاکسازی پوست است. بسیاری از پزشکان و متخصصان زیبایی در جهان برای بهبود لایه پوست مرده و جوان‌سازی و شفافیت پوست روش میکرودرم ابریژن را توصیه می‌کنند، بنابراین این روش را می‌توان با خیال آسوده انتخاب نمود.  

روش بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن

  میکرودرم ابریژن یک روش بسیار راحت و غیرتهاجمی است که درون دستگاه خود یک نیروی مکنده دارد و از ذرات بسیار ریز کریستالی استفاده می‌کند. در میکرودرم ابریژن لایه‌های مرده و آسیب دیده پوست برداشته شده و در عوض لایه جدیدی با سلول‌های زنده و کلاژن جدید روی پوست قرار می‌گیرد. یکی از روش‎‌هایی که طول درمان کمی دارد همین روش میکرودرم ابریژن است زیرا اگر پوست دارای چین و چروک، تغییر رنگ، خطوط ریز، زخم یا آفتاب سوختگی باشد با روش میکرودرم ابریژن این آسیب‌های پوستی به حداقل خواهد رسید. صورت، قفسه سینه، گردن و پشت بدن با روش میکرودرم ابریژن قابل درمان است و تأثیر بسزایی در روند درمان دارد. بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن یکی از بهترین روش‌های درمانی است زیرا در این روش از مواد معدنی به نام پودر اکسید استفاده می‌شود که کاملاً بی‌ضرر است، در واقع دستگاه میکرودرم ابریژن پوست صورت را با استفاده از پودر اکسید دچار سایش می‌کند و پوست دچار پوسته‌پوسته شدن می‌شود که در این مرحله لایه مرده پوست از بین رفته و کلاژن سازی شده و پوست جدیدی روی بدن یا صورت قرار می‌گیرد و این عمل پاکسازی شفاف شدن و سرحال شدن پوست را در بردارد.   بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن یکی از بهترین روش‌های درمانی است زیرا در این روش از مواد معدنی به نام پودر اکسید استفاده می‌شود که کاملاً بی‌ضرر است  

روش‌های بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن

 

 • میکرودرم ابریژن کریستالی:

در این نوع روش از میکرودرم، دستگاه ابریژن کریستال‌های مخصوص را روی پوست ماساژ می‌دهد که این عمل خراش‌های ریزی را روی صورت ایجاد می‌کند و در نتیجه لایه‌های مرده پوست از بین می‌روند و عمل شفافیت و جوانسازی پوست صورت می‌گیرد.  

 • میکرودرم ابریژن سر الماسی:

در این نوع روش درمانی مانند روش ابریژن کریستالی، یک هندپیس سر الماسی روی دستگاه میکرودرم قرار دارد که روی پوست صورت یا نقاط دیگر بدن کشیده می‌شود و عملی مانند ساکشن را روی پوست اعمال می‌کند و خراش‌ها و خطوط ریزی را روی پوست ایجاد می‌کند که این عمل مشابه میکرودرم کریستالی است و لایه‌های مرده پوست را از بین می‌برد و پوست جدیدی را کلاژن سازی می‌کند. روش میکرودرم سرالماسی برای اطراف چشم بسیار مناسب بوده و امنیت بالایی دارد و حتی در مورد پوست‌های حساس با یک ترکیب شیمیایی ترکیب می‌شود تا تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد. بعد از انجام میکرودرم ابریژن باید از یک آبرسان مناسب استفاده کرد تا پوست مرطوب بماند و محافظت شود. برای عارضه‌هایی مانند تبخال، جای جوش و زخم‌های باز بهتر است از روش‌های دیگری به جای بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن استفاده کرد.   مقاله ای با عنوان تاتو و موارد استفاده از آن را نیز برای شما دوستان آورده ایم. بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن یکی از بهترین روش‌های درمانی است زیرا در این روش از مواد معدنی به نام پودر اکسید استفاده می‌شود که کاملاً بی‌ضرر است  

مزایای بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن

  در روش بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن چه با روش کریستالی و چه روش سرالماسی می‌توان این اطمینان خاطر را داشت که روش مطمئنی است و دارای عوارض زیادی نیست مخصوصاً برای پوست‌های حساس بسیار مناسب است و ایمن است زیرا از کریستال‌های ضد حساسیت استفاده می‌شود و روی لایه‌های عمیق پوست اثری نمی‌گذارد، اما بعد از چند روز می‌توان اثر بهبود پوست مرده را روی پوست مشاهده کرد.  

دیگر مزایای استفاده از این روش عبارت‌اند از:

 

 • جوانسازی و کلاژن سازی پوست

در روش بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن لایه‌های سطحی پوست و چروک‌های پوست صورت به خوبی درمان می‌شوند اما این روش برای لایه‌های عمیق پوست و چروک‌های عمقی مناسب نیستند اما پوست بعد از چند جلسه درمان شفافیت و جوانسازی خود را به دست می‌آورد و همچنین تعداد جلسات درمان ممکن است با توجه به عارضه‌های پوستی هر فرد متفاوت باشد.  

 • لک‌های حاصل از پیری و مشکلات کبدی

لک‌های پیری ممکن است از نور آفتاب باشد و در پوست‌های روشن بیشتر دیده می‌شود و برخی از بیماری‌های کبدی دچار لک روی پوست می‌شوند که با روش میکرودرم ابریژن کاملاً از بین می‌روند.  

 • لک‌های حاصل از بارداری و زایمان

برای درمان لک‌های حاملگی و زایمان روش میکرودرم ابریژن بسیار مؤثر بوده و حتی در طول درمان می‌توان با نظر پزشک از داروهای لکه بر استفاده نمود.  

 • کوچک کردن منافذ پوست

منافذ بازی روی پوست صورت وجود دارد که ممکن است برای هر کسی خوشایند نباشند و در برخورد با دیگران فرد دچار خجالت زدگی شود با روش میکرودرم ابریژن و همچنین لیزر درمانی منافذ باز پوست از بین می‌روند.  

 • از بین بردن جوش‌های سرسیاه

روش بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن برای از بین بردن جوش‌های سرسیاه بسیار مؤثر است و همچنین به کم شدن جوش‌های غرور جوانی کمک می‌کند.  

 • چین و چروک روی گردن

روش میکرودرم ابریژن با ایجاد خراش‌های روی پوست گردن، چین‌ و چروک‌های روی آن را برطرف می‌کند و باعث صاف شدن و شفافیت آن می‌شود.  

 • درمان ترک‌های پوست

افراد چاق معمولاً بعد از کاهش وزن و افرادی که در سنین بلوغ هستند ممکن است دچار ترک‌های پوستی شوند که روش میکرودرم ابریژن باعث از بین رفتن این ترک‌ها می‌شود.  

 • روشن شدن و تغییر رنگ پوست

نقاطی در بدن مانند زیر بغل و آرنج و زانوها ممکن است دچار سیاهی شوند که روش بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن این سیاهی‌ها را برطرف نموده و باعث روشن شدن پوست می‌گردد.   بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن یکی از بهترین روش‌های درمانی است زیرا در این روش از مواد معدنی به نام پودر اکسید استفاده می‌شود که کاملاً بی‌ضرر است  

عوارض بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن

  این روش بی‌خطر است و دارای ایمنی بالاتری است و روی لایه سطحی پوست اثر می‌گذارد اما عوارض روش میکرودرم ابریژن نسبت به درم ابریژن و لیزر درمانی کمتر است اما اثرگذاری آن دو روش بیشتر است.  

عوارض بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن عبارت‌اند از:

 • خونریزی
 • خراش و ساییدگی روی پوست
 • حساسیت و آلرژی
 • سفتی و زبری پوست
 • کبودی پوست
 • قرمز شدن و تورم پوست
 • کبودی چشم به خصوص در زمان مصرف آسپرین
 • تبخال در اطراف لب
 • پاره شدن رگ‌های بسیار ریز

البته شایان ذکر است اگر سابقه ابتلا به تبخال دارید از انجام میکرودرم ابریژن در اطراف لب اجتناب کنید.   درباره میکرودرم ابریژن در دوران بارداری روی لینک ارائه شده کلیک نمایید.  

موارد منع انجام میکرودرم ابریژن

 • افرادی که در حین درمان رادیوتراپی گردن هستند.
 • افرادی که دارای زگیل یا تبخال هستند.
 • افرادی که در حین درمان یا عمل جراحی قرار دارند.
 • افرادی که در طول ۲ ماه اخیر روی صورت خود عمل جراحی انجام داده‌اند.
 • افرادی که بیماری پسوریازیس دارند.
 • افرادی که در طی ۱۲ ماه اخیر از قرص راکوتان استفاده کرده‌اند.

 

تعداد جلسات بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن

  تعداد جلسات بهبود با توجه به نظر پزشک ممکن است ۲ الی ۴ جلسه بنا به مشکل بیمار و ۴ الی ۶ جلسه برای روش جوانسازی و ۱۰ تا ۱۲ جلسه برای رفع لک و چین و چروک و شفافیت و روشن شدن پوست طول بکشد.  

نتایج حاصل از بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن

  با انجام روش بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن نتایج حاصل از پاکسازی پوست را می‌توان به خوبی مشاهده نمود اما بعد از انجام یک جلسه میکرودرم ابریژن شفافیت و جوانسازی و بهبود رنگ پوست کاملاً مشهود است و بعد از طی چند جلسه میکرودرم ابریژن شما باید پوستی صاف و نرم داشته باشید. بهبود پوست مرده در این روش عملکرد خوبی دارد و جای جوش و آکنه و چین‌وچروک‌ها به خوبی بعد از چند جلسه پاکسازی می‌شوند و لکه‌های پوستی از بین خواهند رفت، به همین دلیل بسیاری از مراجعه‌کنندگان به کلینیک‌های زیبایی بیان کرده‌اند که این روش عملکرد خوبی داشته است و در حال حاضر پوستی نرم و شفاف دارند.   بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن یکی از بهترین روش‌های درمانی است زیرا در این روش از مواد معدنی به نام پودر اکسید استفاده می‌شود که کاملاً بی‌ضرر است

مراقبت‌های بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن

  ممکن است در روش بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن برخی از افراد دارای حساسیت باشند و پوست آن‌ها نسبت به مواد شیمیایی در میکرودرم واکنش نشان دهد و دارای تورم خفیف و سرخی و قرمزی پوست شوند. از فواید میکرودرم می‌توان به این مورد اشاره کرد که عوارض جانبی کمتری دارد و طول درمان آن کوتاه‌تر است. بعد از انجام میکرودرم ابریژن می‌توان با استفاده از یک مرطوب‌کننده با SPF مناسب از پوست خود محافظت کرد و آب‌رسانی نمود تا پوست به حالت اولیه برگردد که در این صورت، می‌توان آرایش کرد و به فعالیت‌های روزمره خود رسید. بهتر است بعد از انجام میکرودرم ابریژن از فعالیت‌های سنگین پرهیز کنید و ۲۴ ساعت بعد به این امور بپردازید. بهتر است افرادی که پوست حساسی دارند و از روش میکرودرم ابریژن استفاده کرده‌اند همواره از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنند تا از پوست آن‌ها در مقابل اشعه‌های مضر فرابنفش محافظت کند. بهتر است بعد از روش بهبود پوست مرده اگر بعد از گذشت مدت طولانی دردی را احساس می‌کنید یا دچار تورم خفیف و قرمزی پوست شده‌اید حتماً با پزشک خود مشورت نمایید تا اقدامات لازم را مبذول فرماید.  

هزینه‌های روش بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن

  هزینه‌های درمانی روش بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن در مقابل با روش‌هایی مانند میکرونیدلینگ و لیزر و لیفت صورت بسیار ارزان‌تر است و پاکسازی پوست نتایج خوبی را روی پوست می‌گذارد. هزینه‌های پاکسازی و کلاژن سازی پوست ممکن است بسته به میزان وسعت پوست و همچنین تعداد جلساتی که بیمار باید برای پاکسازی مراجعه نماید و همچنین محل قرار گرفتن کلینیک زیبایی و میزان تخصص پزشک مربوطه می‌تواند متغیر باشد. البته لازم به ذکر است که حتماً در این روش به کلینیک‌های زیبایی معتبر در محل زندگی خود مراجعه نمایید تا از عوارض احتمالی این عمل در امان باشید و نتایج مطلوب را به دست آورید.  

روش بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن برای چه کسانی مؤثر است؟

  همانطور که بیان کردیم روش بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن هم تأثیر بسزایی در پوست دارد و هم از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه است؛ بنابراین بیمارانی که دارای خطوط ریز و درشت روی صورت خود هستند یا اینکه دارای چین و چروک و جوش‌ و آکنه و آفتاب سوختگی و زخم‌های کوچک هستند به راحتی می‌توانند این عارضه‌های پوستی را درمان کنند. اسپری میکروکریستال که در بازار موجود است برای عارضه‌های پوستی استفاده می‌شود و همانند میکرودرم ابریژن عمل می‌کند و بهبود پوست مرده را شامل می‌شود. این روش برای کسانی مناسب است که زخم‌های سطحی و مشکلات پوستی جزئی دارند اما برای عارضه‌های پوستی عمیق و زخم‌های بیشتر روش لیزر و لیفتینگ صورت مؤثرتر است.  

نکاتی مهم در روش بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن

  در روش بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن معمولاً محدودیت سنی وجود ندارد، اما پزشکان توصیه می‌کنند که افراد حتماً بالای ۱۲ سال و کمتر از ۶۵ سال سن داشته باشند؛ اما در سنین بالای ۷۰ سال ممکن است خراشیدگی‌های بیشتر و عمیق‌تری روی صورت ایجاد شود که طول درمان ممکن بیشتر شود؛ اما در سنین زیر ۱۲ سال در صورت وجود هرگونه عارضه پوستی باید حتماً پزشک مربوطه نظر دهد. روش میکرودرم ابریژن برای افرادی که دارای زخم‌های عمیق و آکنه شدید و دارای دیابت هستند نباید انجام شود. روش میکرودرم ابریژن برای خانم‌های باردار ممنوع است؛ و یا افرادی که به تازگی لایه برداری شیمیایی انجام دادن‌اند بهتر است ۴ هفته صبر کنند و بعد عمل میکرودرم ابریژن را انجام دهند. افراد دارای عارضه‌های پوستی شدید بهتر است از روش لایه برداری شیمیایی و لیزر و لیفتینگ صورت استفاده کنند.   مطلبی را نیز با عنوان هیدرودرم و رابطه آن با میکرودرم ابریژن  مطالعه نمایید.   بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن بهبود پوست مرده با میکرودرم ابریژن یکی از بهترین روش‌های درمانی است زیرا در این روش از مواد معدنی به نام پودر اکسید استفاده می‌شود که کاملاً بی‌ضرر است

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فروشگاه بر اساس گروه