با مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید

ریزش مو در خانم ها و آقایان به دلایل مختلفی ایجاد می شود. نداشتن تغذیه مناسب، استرس، بی خوابی، رعایت نکردن بهداشت، نبود تعادل هورمونی در بدن یا آسیب دیدن ساقه مو برخی از این دلایل هستند. دلیل ریزش موها هر چه باشد، می توان برای جلوگیری از آن به دنبال راه حل گشت. یکی از روش هایی که شاید شما هم درباره آن چیزهایی شنیده باشید، مزوتراپی مو است. اما آیا واقعاً می توانید با مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید ؟  

با مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید !

  مزوتراپی از روش های درمانی نسبتاً جدید برای رفع مشکلات پوست و مو است و می توانید با مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید . شاید کمتر درمانی باشد که از آن بتوان هم برای موها و هم برای پوست بهره مند شد. اساس کار در مزوتراپی با تزریق مواد مورد نیاز به قسمتی است که باید درمان در آن صورت بگیرد. در واقع، به جای مصرف دارو به صورت خوراکی، آن را مستقیم به پوست بدن یا سر تزریق می کنند. این ترزیق ها در فاصله های معین و به طور منظم می توانند مشکلات پوست و مو را بر طرف کنند. مکانیسمی که در این روش درمانی به کار می رود، تزریق مواد تقویت کننده و تأمین ویتامین های مورد نیاز بدن است. در این درمان تلاش می شود ویتامین هایی نظیر گروه c و b، ماینو‌کسیدیل و عصاره گیاهانی مانند جینسینگ برای کمک به فرآیند رشد موها و جلوگیری از ریزش آنها به پوست وارد شوند. در آقایان برخی از هورمون ها نیز به بدن ترزیق می شود، اما به هیچ عنوان کورتونی به بدن وارد نمی شود. داروها و موادی که تزریق می شوند، در دوز خیلی پایین هستند و مانند یک گلوله تنها بخش مورد نظر را هدف می گیرند.   با مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید با مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید – برای قطع ریزش مو در این درمان از داروهایی استفاده می شود که برای تقویت مو مفید هستند و شروع به تحریک رشد مو می کنند.  

آیا مزوتراپی با درد همراه است؟

  با مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید ، بدون این که دردی را متحمل شوید. اما ممکن است برخی آستانه درد کمتری داشته باشند و نیاز باشد برای درد مختصری که از ایجاد سوراخ به وسیله سوزن ها در پوست حاصل می شود، مجبور به استفاده از بی حسی شوند. با توجه به نتایج شگفت انگیزی که این درمان دارد، افرادی که سال ها است از ریزش شدید موهای خود رنج می برند، درد کمی را که این روش درمان ممکن است به همراه داشته باشد، به جان می خرند. نتایج تحقیقات نشان داده است که کسی تا به حال از درد در زمان مزوتراپی شکایت چندانی نداشته است.   مقاله ای مرتبط :  درباره درمان با مزوتراپی برای ریزش مو   

استفاده از محرک فیزیکی و شیمیایی در مزوتراپی

  در مزوتراپی درمان با استفاده از محرک فیزیکی و شیمیایی صورت می گیرد و با استفاده از این دو می شود با مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید . سوراخی که سوزن در پوست ایجاد می کند یک محرک فیزیکی است. زیرا بعد از ایجاد زخم، واکنش پوست در قبال آن ساخت کلاژن و الاستین برای ترمیم پوست است. وجود این دو عنصر در پوست بسیار اهمیت دارد. موادی که به بدن تزریق می شوند مانند یک محرک شیمیایی در پوست عمل خواهند کرد. این مواد با توجه به مشکلی که وجود دارد انتخاب می شوند. به عنوان مثال، در صورتی که گردش خون ضعیف باشد، از ماده ای مثل کومارین برای باز کردن عروق استفاده می شود. وقتی التهاب بیش از اندازه باشد، دارویی مانند سیلیکون ارگانیک می تواند التهاب را برطرف کند. مهم ترین مسئله در این نوع درمان، کیفیت ماده مورد استفاده و تأثیر ترکیب آن در درمان است. در این روش درمان می توان ترکیب اسیدهای آمینه، مواد معدنی، ویتامین ها، کوآنزیم ها و اسیدهای نوکلییک را طبق نیاز بدن بیمار در نظر گرفت.   با مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید با مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید – برای قطع ریزش مو در این درمان از داروهایی استفاده می شود که برای تقویت مو مفید هستند و شروع به تحریک رشد مو می کنند.

چطور می توانید با مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید ؟

  چطور می شود با مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید ؟ برای قطع ریزش مو در این درمان از داروهایی استفاده می شود که برای تقویت مو مفید هستند و شروع به تحریک رشد مو می کنند. با تزریق مواد لازم در پوست گردش خون در پوست سر افزایش می یابد و فولیکول ها در موها دوباره زنده می شوند. با این کار ریشه موها تقویت می شود و موها ضخیم تر و پرتر از قبل خواهند شد. تزریق محلول های مزوتراپی با دوز پایین و در مقدار بسیار کم صورت می گیرد و بعد از آن پوست سر برای جذب بهتر مواد باید ماساژ داده شود.   با خواندن مطلبی درباره تاتو با روش انجام آن و مزایا و معایب آن نیز آشنا شوید.  

نتایج درمان با مزوتراپی

 • پیشگیری از ریزش شدید موها، مهم ترین نتیجه ای است که از مزوتراپی انتظار می رود.
 • تقویت رشد و پر پشت شدن موها نیز از نتایج این درمان هستند.
 • با تحریک فولیکول های مو چرخه رشد موها دوباره فعال می شود.
 • در برخی افراد بازیابی موهای ریخته شده نیز اتفاق می افتد.

 

تعداد جلسات لازم برای درمان ریزش مو با مزوتراپی

  نیاز موها به فولیکول ها مدام است و هرگز قطع نمی شود. اگر مشکل ریزش موها با یک دوره درمان مزوتراپی حل نشود و عاملی که مانع جریان خون و تغذیه طبیعی فولیکول های مو می شود همچنان باقی مانده باشد، خون رسانی و تقویت موها دوباره باید از سر گرفته شود. تعداد جلسات مزوتراپی برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و با توجه به شرایط بدنی بیمار تعیین می شود. تشخیص تعداد جلسات مورد نیاز و میزان تزریق در هر بار به تشخیص متخصص بعد از معاینات لازم بستگی دارد.   با مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید با مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید – برای قطع ریزش مو در این درمان از داروهایی استفاده می شود که برای تقویت مو مفید هستند و شروع به تحریک رشد مو می کنند.   

از چه زمان نتایج مزوتراپی قابل مشاهده خواهد بود؟

  درست که می توانید با مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید ، اما اولین نشانه های بهبود حدود چهار ماه پس از پایان جلسات درمانی مشاهده خواهد شد. این نتایج ممکن است ماندگار باشند، اما توصیه می شود برای حفظ ماندگاری آن تزریق و درمان ادامه پیدا کند. ۸ تا ۱۲ جلسه بهترین نتایج از درمان با مزوتراپی را برای افراد به ارمغان خواهد آورد. مزوتراپی زمانی نتایج فوق العاده ای دارد که دوره درمان طولانی مدت شود و تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه پیدا کند. این که فاصله درمان ها باید چقدر باشد توسط متخصص مشخص می شود، اما به طور معمول در هفته یک بار می توان محلول های مزوتراپی را در سر تزریق کرد.  

مزایای مزوتراپی

 • مزوتراپی روشی بدون خطر و کاملاً ایمن است.
 • حساسیت و آلرژی به محلول های مزوتراپی دیده نشده است.
 • در بیشتر موارد به استفاده از بی حسی نیاز نخواهد بود.
 • دوره بهبودی بسیار سریع است.
 • تزریق با درد و ناراحتی همراه نیست.
 • موهای آسیب دیده بعد از تزریق شروع به ترمیم می کنند.
 • از پیری زودرس موها پیشگیری خواهد شد.
 • رشد موها تحریک می شود.
 • علاوه بر ریزش موها، مشکلاتی مانند چرب شدن و شوره نیز درمان می شوند.
 • بعد از تزریق به مراقبت خاصی نیاز نیست.
 • محدودیت سنی برای این کار وجود ندارد.

افرادی که دچار ریزش سکه ای مو هستند می توانند از فواید این درمان بهره ببرند. نه تنها می توانید با مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید ، بلکه کم پشتی موها نیز درمان می شود. شاید بتوان مهم ترین مزیت مزوتراپی را به صرفه بودن آن از نظر اقتصادی دانست. افرادی که دچار ریزش مو هستند، ممکن است تا پیش از آشنا شدن با درمان مزوتراپی برای درمان های دیگر اقدام کرده و هزینه های گزاف و بی نتیجه ای بر آنها تحمیل شده باشد. مزوتراپی در مقایسه با درمان های دیگر کم هزینه تر و با نتایج بیشتری برای بیمار همراه است که ماندگاری خواهند داشت.   مطلب کوکتل مزوتراپی چیست را نیز مطالعه نمایید.   با مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید با مزوتراپی ریزش مو را قطع کنید – برای قطع ریزش مو در این درمان از داروهایی استفاده می شود که برای تقویت مو مفید هستند و شروع به تحریک رشد مو می کنند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟