تاتو مرکزی

09129614010
 

تاتو مرکزی

09129614010

انواع گوناگون رنگ تاتو

انواع گوناگون رنگ تاتو

تاتو به طور معمول به رنگ مشکی است، اما برای زیباتر کردن آن از رنگ های دیگری نیز استفاده می شود. رایج ترین رنگ های تاتو مشکی، سبز و قهوه ای است. اما امروزه انواع گوناگون رنگ تاتو در بازار موجود است و از رنگ های متنوعی برای تاتو با طرح های پیچیده استفاده می شود. رنگی که در دستگاه تاتو استفاده می شود باید استاندارد، بهداشتی و سازگار با پوست بدن باشد.  

ویژگی های انواع گوناگون رنگ تاتو

مهم است که انواع گوناگون رنگ تاتو مورد استفاده استاندارد و بهداشتی باشند و در ضمن با پوست بدن سازگاری داشته باشند. گاهی برای تاتو از رنگ های گیاهی استفاده می شود که ممکن است موجب شود در بدن حساسیت پوستی به وجود آید. رنگ های گیاهی بیش از رنگ های شیمیایی ایجاد حساسیت می کنند. رنگ تاتو در واقع به لایه های زیرین پوست نفوذ می کند، به همین دلیل امکان پاک کردن آن وجود ندارد. ممکن است در اثر گذر زمان رنگ تاتو تغییر کند، اما به ندرت پیش می آید که تاتو پاک شود. اگر در زمان تاتو زدن به شما درباره تاتو موقت بگویند، نباید آن را باور کنید. زیرا برای پاک کردن تاتو به ریموورهای تاتو  نیاز است. رنگ های تاتو به شکل رنگ های پایه روغن و پایه آب وجود دارند. رنگ های پایه آب برای بدن و رنگ های پایه روغن برای صورت استفاده می شوند. این رنگ ها خواص متفاوتی دارند. وقتی رنگ های پایه روغن روی دست کشیده می شوند حالت چربی دارند، اما رنگ های پایه آب با کشیدن روی پوست فوری خشک می شوند. رنگ های پایه روغن از رنگ های پایه آب غلیظ ترند. رنگ های پایه روغن را با گلیسیرین و رنگ های پایه آب را با آب مقطر رقیق می کنند. رنگ های پایه آب تغییر رنگ کمتری دارند.   تاتو به طور معمول به رنگ مشکی است، اما برای زیباتر کردن آن از رنگ های دیگری نیز استفاده می شود.   

رنگ تاتو چیست؟

انواع گوناگون رنگ تاتو محلولی از یک حامل و یک رنگ هستند. نقش حامل انتقال رنگ به محل مورد نظر است. در رنگ تاتو ممکن است گلیسیرین و آب و فندق جادویی نیز به کار رود. برای این که رنگ ها در پوست توسعه پیدا کنند، باید با سطح پوست واکنش بدهند. رنگدانه ها برای رنگ کردن به واکنش شیمیایی نیاز ندارند و به وسیله نیروهای بین مولکولی یا فیزیکی در جای خود قرار می گیرند. جوهر باید به پوست برسد تا تاتو دائمی شود. بافت زیر پوست بیرونی را اپیدرم می نامند. رنگ با استفاده از دستگاه تاتو و سوزنی که روی آن است به بدن وارد می شود. سوزن های تاتو می توانند اثرات مختلفی داشته باشند. رنگدانه هایی که رنگ تاتو وجود دارند از منابع مختلفی به دست می آیند و بیشتر ترکیبی از عناصر فلزی و ارگانیک هستند. انواع گوناگون رنگ تاتو تاتو به طور معمول به رنگ مشکی است، اما برای زیباتر کردن آن از رنگ های دیگری نیز استفاده می شود.  

انواع گوناگون رنگ تاتو کدامند؟

همان طور که گفتیم انواع گوناگون رنگ تاتو گیاهی یا شیمیایی هستند. تنوع رنگ های تاتو بسیار وسیع است و با ترکیب رنگ ها می توان رنگ های زیباتری ساخت.

  • رنگ مشکی یا آبی تیره (کربن)
  • رنگ قرمز (رنگ های گیاهی یا جیوه)
  • رنگ آبی روشن (آلومینات کبالت)
  • رنگ سبز (اکسید جیوه یا کروم)
  • رنگ زرد (سولفید کادمیوم)
  • رنگ قهوه ای (اکسید آهن یا گل اخری)

انواع گوناگون رنگ تاتو شامل رنگ های سرد و گرم می شوند که رنگ های گرم مناسب پوست سبزه و رنگ های سرد مناسب پوست سفید هستند. رنگ های روشن به تنهایی دوام زیادی ندارند و بهتر است با رنگی مثل قهوه ای ترکیب شوند. برای این که بتوان رنگ دودی را در افراد با پوست سبزه خنثی کرد، می توان از تاتو نارنجی استفاده کرد. ترکیب تاتو زرد رنگ تاتو را تثبیت و روشن تر می کند. انواع گوناگون رنگ تاتو تاتو به طور معمول به رنگ مشکی است، اما برای زیباتر کردن آن از رنگ های دیگری نیز استفاده می شود.  

ترکیبات انواع گوناگون رنگ تاتو

بیشتر رنگ های تاتو ترکیبی از رنگدانه ها در یک محلول به شکل سوسپانسیون است. این رنگدانه ها گاهی گیاهی و گاهی نیز از نمک های فلزی و مواد معدنی و آلی صنعتی هستند. رنگدانه های پلاستیکی ممکن است موجب حساسیت شوند. استفاده از رنگ های غیر استاندارد و استریل نشده نیز می تواند در پوست ایجاد حساسیت های شدید بکند. رنگ های استریل هیچ نوع رنگدانه سمی و مواد نگهدارنده مصنوعی و همچنین آمین های آروماتیک ندارند. این نوع رنگ تاتو بیشترین ایمنی و سازگاری را با پوست دارن و هیچ نوع حساسیتی ایجاد نمی کند.  

چرا انواع گوناگون رنگ تاتو رنگ نمی گیرد؟

برای تشخیص رنگ نگرفتن تاتو به دو تا سه هفته زمان نیاز است. رنگ مورد استفاده می تواند یکی از دلایل آن باشد. البته علت های دیگری نیز ممکن است موجب آن شود. در فرد دارای بیماری های قلبی، اختلالات هورمونی و ناراحتی اعصاب ممکن است تاتو رنگ نگیرد. همچنین احتمال دارد که خانم ها در دوران پریودی و دوران شیردهی نیز با این مشکل مواجه شوند. البته دلایل دیگر انواع گوناگون رنگ تاتو مانند جنس پوست، رنگ پوست، قرار گرفتن در برابر آفتاب، مصرف کرم و محصولات لایه بردار نیز می تواند در استفاده از انواع گوناگون رنگ تاتو مؤثر باشند. اگر فشار دست تاتوکار کم یا زیاد باشد و یا از رنگ های روشن استفاده کند یا به دفعات کم تاتو بزند، ممکن است موجب رنگ نگرفتن تاتو شود. مصرف بی حسی زیاد و بیرون بودن سوزن تاتو بیش از اندازه نیز بی تأثیر نیستند. استفاده زیاد از بی حسی موجب انقباض عضلانی پوست می شود و رنگ پذیری را پایین می آورد. تاتو به طور معمول به رنگ مشکی است، اما برای زیباتر کردن آن از رنگ های دیگری نیز استفاده می شود.   

از دلایل پخش شدن انواع گوناگون رنگ تاتو چیست ؟

پخش شدن انواع گوناگون رنگ تاتو نیز دلایل دیگری دارد که از آن جمله می توان به فشار دست تاتوکار اشاره کرد. البته استفاده از مقدار زیاد رنگ تاتو داخل کارتریج نیز می تواند موجب پخش شدن رنگ شود. اضافه رنگ ها باید با پنبه پاک شوند و یا رنگ داخل کارتریج خالی شود. در برخی موارد هم پیش می آید که در زمان تاتو کردن ابرو یکی از آنها خوب رنگ نمی گیرد که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از علت ها کند شدن سوزن دستگاه است که ممکن است در اثر استفاده زیاد، ضخیم بودن پوست مشتری و برخورد سوزن به ته تشتک رنگ ایجاد شود. در برخی افراد که در اثر داشتن بیماری این اتفاق می افتد، می توان با کمی تأمل و صبر دوباره برای طرف دیگر بدنشان اقدام کرد. در بعضی از افراد نیز نیمکره چپ مغز فعالیت بیشتری دارد و به همین دلیل رنگ پذیری در این بخش کمتر است.   تاتو به طور معمول به رنگ مشکی است، اما برای زیباتر کردن آن از رنگ های دیگری نیز استفاده می شود.

وبلاگ های مرتبط

رنگ تاتو مچا Meicha

تماس برای قیمت

رنگ تاتو وردفیمس worldfamous

30 میل
185,000 تومان

دتول ساده و معطر

دتول ساده و معطر از جمله لوازم تاتو می­ باشد که یک تاتو آرتیست از آن در هنگام تاتو استفاده می‌کند.
تماس برای قیمت

پد بی حسی لب

پد بی‌حسی لب علاوه برداشتن محلول‌ بی‌حسی دارای موادی هم هست که برای پوست مفیدند و موجب تقویت پوست خواهند شد.
8,000 تومان

رنگ تاتو اینتنز Intenze

رنگ اینتنز یکی از رنگهای مخصوص تاتو است که هم برای بدن استفاده می شود هم برای صورت. اینتنز در انواع رنگ های مختلف تولید شده و هر کدام از رنگ های آن کاربرد مخصوص خودش را دارد.
120,000 تومان

رنگ تاتو کی پی KP

30 میل
185,000 تومان