انواع سوزن فیبروز ابرو

فیبروز ابرو (phibrows) یک روش نوین برای انجام هاشور و سایه ابرو است. پایه اصلی متد فیبروز، ایجاد یک هاشور یا سایه ابرو بر پایه هماهنگی ابروها با شکل کلی صورت است به طوریکه بیشترین هماهنگی و زیبایی را بقیه اجزاء صورت داشته باشد و در عین حال ظاهر هاشورها کاملاً شبیه به ابروهایی واقعی باشد. انواع سوزن فیبروز ابرو برای زدن هاشور مورد استفاده قرار میگیرد. برای انجام سایه و هاشور ابرو بر اساس متد فیبروز از قلم دستی میکروبیلدینگ استفاده می شود. سوزن های استفاده شده در این قلم یکبار مصرف هستند و بعد از هر بار استفاده تعویض می شوند ( البته بعضی از قلم ها کلاً یکبار مصرف هستند و بعد از هر بار استفاده تعویض می شوند ) که این امر از نظر بهداشتی بسیار اهمیت دارد.   انواع سوزن فیبروز ابرو  

انواع سوزن فیبروز ابرو

انواع سوزن فیبروز ابرو (میکروبلیدینگ) برای اجرای تکنیک میکروبلیدینگ استفاده می شود. میکروبلیدینگ تکنیکی است برای اجرای هاشورهای بسیار ظریف و نچرال. نچرال یعنی درست شبیه تار موهای طبیعی ابرو. این تکنیک برای نخستین بار توسط آکادمی فیبرزو ارائه شد. در این تکنیک، از یک قلم غیربرقی (قلم میکروبلیدینگ فیبروز رنگهای جامد یا ژله ای و سوزن  فیبروز (میکروبلیدینگ) استفاده می شود. انواع سوزن فیبروز ابرو از تعدادی سوزن بسیار ظریف در کنار هم تشکیل شده اند و شبیه تیغ هستند.

دو شکل کلی انواع سوزن فیبروز ابرو (میکروبلیدینگ) موجود در بازار:

 • سوزن فیبروز مدل یو (U)
 • سوزن فیبروز مدل اسلوپ یا مورب یا کج

هر تاتوکاری با توجه به مهارت و سلیقه اش از یک یا هر دو سوزن استفاده می کند. انواع سوزن فیبروز ابرو (میکروبلیدینگ) مدل U بویژه برای نیم هلال زدن تار موهای تاج ابرو کاربرد بیشتری دارند. به علاوه، اندازه این سوزن ها نیز متفاوت می باشد.

انواع سوزن فیبروز ابرو

انواع سوزن فیبروز ابرو ۱۲ سر، ۱۴ سر، ۱۵ سر، ۱۶ سر و ۱۸ سر  در بازار موجود هستند. هر دو مدل یو و اسلوپ در انواع سرها وجود دارند. اختلاف این ها در تعداد سوزن های ریز کنار هم است. هر کدام کاربرد خاص خودشان را دارند. معمولاً با توجه به جنس و ضخامت پوست کاربرد این سوزن ها متفاوت است. بطوریکه هر چه پوست مشتری نازک تر باشد از سوزن فیبروز (میکروبلیدینگ) با تعداد سر کمتر استفاده می شود. بر عکس، هر چه پوست مشتری ضخیم تر باشد، از سوزن فیبروز (میکروبلیدینگ) با تعداد سر بیشتر استفاده می شود. برندهای مختلفی انواع سوزن فیبروز ابرو را تولید می کنند. برخی همچون فیبروز گرانقیمت هستند. برخی معمولی و قیمت متوسط می باشد. علت اختلاف قیمت بخاطر اختلاف در ظرافت سوزن هاست. هر چه چیدمان و ظرافت سوزن بیشتر باشد گران تر می باشد.

 

انواع سوزن فیبروز ابرو

 

سوزن شیدینگ:

سوزن شیدینگ، سوزن دیگری است که در تکنیک میکروبلیدینگ و فیبروز استفاده می شود. این سوزن برای سایه زنی نچرال بین تارهای طراحی شده کاربرد دارد. برخی از قلم های میکروبلیدینگ، مثل قلم فیبروز دوکاره هستند. و میتوان سوزنهای شیدینگ را نیز سر قلم قرار داد و سایه زنی انجام داد. میکروبلیدینگ و شیدینگ ابرو در کنار هم می توانند برای حالت آمبره – سایه روشن – (روشن به تیره) کردن ابرو، مثلاً روشن تر بودن قسمت تاج ابروی تیره تر بودن بدنه و دم آن، استفاده شوند. سوزن بلیدینگ برای کارهای بلیدینگ ابرو مناسب است انواع سوزن فیبروز ابرو برای قلم های بلید استفاده می شوند و این قلم ها فقط برای انجام بلید ابرو کاربرد دارند. راحتی در تعویض انواع سوزن فیبروز ابرو یکی از مزیت این سوزن ها می باشد. یکی از مهم ترین و ضروری ترین لوازم و وسایل تاتو، سوزن دستگاه می باشد و کند نبودن و سالم بودن آن می تواند در راحت و بدون دغدغه کار کردن تأثیر گذار باشد.   انواع سوزن فیبروز ابرو  

هاشور ابرو به روش فیبروز چیست ؟

فیبروز ابرو یک تکنیک جدید می باشد که در آن ابرو ها را بصورت دستی هاشور می زنند در واقع همان روش میکروبلدینگ است ولی با تکنیک جدیدتر. همان طور که گفته شد روش فیبروز ابرو یکی از جدیدترین تکنیک های آرایشی امروزه می باشد، روش فیبروز ابرو طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است. فیبروز ابرو بدون نیاز به دستگاه خاصی انجام می گیرد وهاشور زدن ابروها  با کمک یک قلم و سوزن های بسیار ظریف انجام می شود البته انواع سوزن فیبروز ابرو بعد از هر بار مصرف باید دور انداخته شوند چون این سوزن ها یک بار مصرف می باشند. در فیبروز ابرو می توان ابروها را قرینه و همچنین پرپشت تر کرد این روش را می توان فقط برای قسمتی از ابرو نیز انجام داد. در روش فیبروز ابرو رنگ استفاده شده را به سطح پوست تزریق می کنند به همین علت پاک کردن آن نیز راحت تر می باشد و در صورت ناراضی بودن از مدل ابروی خود می توانید مدل ابروها را تغییر شکل دهید. اگر می خواهید ابرو هایی طبیعی داشته باشید به سراغ یک پیگمنتر حرفه ای بروید .

 

  انواع سوزن فیبروز ابرو

 

 

 قبل از انجام فیبروز ابرو به موارد زیر دقت کنید :

قرص هایی مثل آهن، قرص فشار، قرص اعصاب، ویتامین E، وارفارین، اسپیرین قبل از انجام فیبروز ابرو به هیچ عنوان مصرف نکنید. در دوران قاعدگی به علت پایین بودن رنگ پذیری پوست بهتر است انجام نشود. در دوران بارداری یک تا چهار ماه انجام نمی شود و بعد از آن با مشورت پزشک انجام می گردد. اگر آلرژی یا بیماری پوستی دارید حتماُ به پیگمنتر خود اطلاع دهید. اگر می خواهید  میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ، انجام دهید بهتر است پیگمنتر خود را در جریان تمام مشکلات و بیماری های خود قرار دهید مثل: دیابت و تیروئید.

مزایای هاشور فیبروز ابرو

 • در روش فیبروز می توانید ابروهای خود را قرینه کنید.
 • تکنیک فیبروز ابرو این امکان را به شما می دهد که تار موهای نازک و ظریف برای ابروی خود ایجاد کنید تا ظاهر ابروی شما طبیعی به نظر آید.
 • در روش فیبروز ابرو شما می توانید ابرو های خود را پهن یا بلند تر یا حتی کوتاه تر کنید به این دلیل که در فیبروز ابرو امکان تغییرابرو فراهم است و می توانید رنگ ابرو را براحتی پاک کنید.
 • در فیبروز ابرو، جوهر و در بافت ابتدایی تزریق می شود در نتیجه درد و التهاب کمتری دارد.
 • با انواع سوزن فیبروز ابرو دقت بیشتر به دلیل دستی بودن انجام این روش.
 • ابروها حالتی بسیار زیبا، طبیعی و ظریفی دارند.

معایب فیبروز ابرو

بعضی افراد بعد از انجام فیبروز ابرو دچار حساسیت می شوند این حساسیت پوستی به علت نوع مواد شیمیایی که استفاده شده است دارد. از خطرناک ترین مشکل با انجام فیبروز ابرو احتمال وجود عفونت است. یکی دیگر از عوارض فیبروز ابرو استفاده از  سوزن هایی که امکان دارد در حین کار ایجاد خونریزی کند و احتمال انتقال بیماری هایی مانند ایدز و هپاتیت وجود دارد.   انواع سوزن فیبروز ابرو  

طراحی ابرو با متد فیبروز

طراحی ابرو در روش فیبروز بر اساس فرم ابروی شخص انجام می گیرد. این طرحی دقیقاً باید متناسب با حالت صورت فرد باشد،  در روش فیبروز ابرو از تکنولوژی قرینه سازی ابرو استفاده می شود با کمک یک اپلیکیشن ابروها را قرینه طراحی می کنند. ابروی طراحی شده باید بسیار طبیعی و ظریف به نظر آید.

ماندگاری فیبروز ابرو

مدت زمان ماندگاری هاشور ابرو در روش فیبروز ابرو به عوامل مختلفی بستگی دارد البته مدت زمان ماندگاری بین ۳ تا ۶ ماه است. به نوع پوست شخص به مهارت پیگمنتر به جنس و نوع رنگی که استفاده می شود بستگی دارد.

تفاوت فیبروز ابرو با تاتو

در تاتو ابرو تزریق رنگ به قسمت عمیق پوست انجام می شد که این کار باعث می شد رنگ ابرو را بعد از مدتی نتوان پاک کرد یا اگر موفق به پاک کردن ابرو می شدیم جای آن باقی می ماند اما امروزه با روش فیبروز ابرو رنگ به قسمت کم عمق پوست تزریق می شود و پاک کردن آن راحت تر می باشد.   انواع سوزن فیبروز ابرو

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فروشگاه بر اساس گروه