انواع بی حسی تاتو

بی حسی تاتو حاوی لیدوکائین است که سریعاً عمل کرده و دوام خوبی دارد. اگر بدنبال حداکثر کارایی انواع بی حسی تاتو هستید آن را مستقیماً به ناحیه پوستی که می خواهید تاتو کنید بزنید.  

انواع بی حسی تاتو

ژل بی حسی

ژل ها موادی ژله مانند هستند که قبل از تاتو در بی حس کردن پوست موثر هستند. از آنجایی که این ژل در اعماق پوست نفوذ کند می بایست یک ساعت قبل از تاتو استفاده شود. نکته جالب راجع به ژل ها اینست که بدون تکرار ۲ ساعت کار می کند. ژل ها : مثل زایلا ژل ، با رنگ ترکیب نمی شود. حلال نیست ، استریل و بی ضرر ، مناسب ابرو لب و خط چشم است.

 

انواع بی حسی تاتو

   

کرم از انواع بی حسی تاتو می باشد :

کرم ها مواد نیمه جامدی هستند و همانند ژل ها کار می کند. بعد از استفاده روی پوست فوراً جلوی درد را گرفته و مانع رسیدن گیرنده های درد می شود. استفاده از کرم بی حسی رهی مناسب برای تاتوی بدون درد است. کرم ها : مثل تیکتی ایکس ، گلدتایم، زایلاپی … بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه تایم اثر باید از کاور نایلونی استفاده کرد ، خاصیت رنگبری ندارند و فقط قبل از باز شدن سلول های پوستی استفاده می شود.

 

انواع بی حسی تاتو

 

بی حسی قطره ای

قطره ای : بی حسی قطره ای سرعت اثر بالا ۵ دقیقه قبل از شروع کار با دستگاه خاموش ۲ الی ۳ قطره از پوست را خراش داده و پوست را آغشته میکنیم . مثل بی حسی های قطره ای یخی، مناسب برای قسمتهای مخاطی این نوع بی حسی بسیار قوی است و همین طور خاصیت رنگ‌بری ندارد.

 

انواع بی حسی تاتو

انواع بی حسی تاتو اسپری تری دی  ۳D 80ML

این محصول کاملاً مختص انجام تاتو بدن و ابرو و لب می باشد و در مصارف دیگر کاربرد ندارد. روش مصرف : با توجه به اینکه انجام عمل تاتو با درد موضعی همراه است. تاتو کاران عزیز معمولاً قبل شروع تاتو و یا در حین انجام تاتو از بیحسی‌های مختلفی استفاده میکنند.

میتوان گفت بیحسی تاتو به دو روش مختلف مورد استفاده قرار می گیرد :

۱- به این روش که باید برای بی حس شدن سطح پوست را با سوزن تاتو باز کرد ( یعنی سوراخ ایجاد کرد ) تا بی حسی به زیر پوست نفوذ کند و پوست بی حس شود. پس در زمان شروع کار اول سطح پوست را با سوزن یک سر و یا دوسر سوراخ کرده و بعد بی حسی را روی پوست اسپری میکنیم تا سطح پوست کاملاً به بی حسی آغشته شود. و مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کرده و شروع به انجام تاتو میکنیم از بی حسی ۳D میتوانید به دفعات حین انجام تاتو استفاده کنید. ۲- بی حسی هایی که قبل شروع کار تاتو به روش زیر استفاده میشود: با کمی آب موضعی که میخواهید تاتو انجام دهید را خیس کرده سپس مقداری از بی حسی را که معمولا در این نوع به صورت پمادی است را روی همان مکان بصورت یک لایه نازک قرار می دهیم.سپس با یک تکه نایلون تمیز و ترجیحا نایلون فریزری نازک سطح پوست را پوشاننده و مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه ( با توجه به ضخامت و نوع پوست فرد ) صبر میکنیم. بعد نایلون را برداشته و به راحتی و بدون درد شروع به انجام تاتو میکنیم.  

پماد ضد درد از انواع بی حسی تاتو

پمادها شبیه کرم ها هستند اما این نوع بی حسی بیشتر در حین مراقبت های بعد تاتو استفاده می شود. این پماد ناحیه مورد اثر را از عفونت دور و به درمان کمک می کند. پمادهای بی حسی نباید با غشاء مخاطی تماس پیدا کند.   انواع بی حسی تاتو  

اسپری بی حسی موضعی تاتو

مایع اسپری درصد بالایی در بیحسی دارند . ( لیدوکائین ۱۰% قویترین بیحسی محلول است اما با رنگ ترکیب می شود و رنگ پذیری را پایین می آورد) برای چشم مناسب نیست گاهی به طور خالص یا مرطوب با آب مقطر بعنوان ریمور استفاده می شود. درصورت داشتن ناراحتی سیستم اعصاب مرکزی ، قلبی و عروقی ، کلیوی ، کبدی و سابقه حساسیت پوستی احتیاط شود.تایم اثر آن ۱الی۵ دقیقه و مدت اثر آن ۱۰ الی ۱۵ دقیقه است. اسپری ها با لیدوکائین های میان قطرات و بخارهای ریز بی حس می کنند. اسپری بی حسی بمحض تماس با پوست عمل می کند و همانند ژل ها ۲ ساعت بی حس نگه می دارد.  

تأثیر انواع بی حسی تاتو در رنگ پذیری تاتو و هاشور

– استفاده از اسپری لیدوکایین باعت کم شدن رنگ پذیری و ریزش رنگ پس از آن میشود، حتی حین کار هم استفاده نشود. –  برای بی حسی از پماد هایی استفاده شود که درصد لیدوکایین کمتری ( ۴% ) داشته باشد و با سلافن به طور کامل کاور شود. –  برای ابرو نیم ساعت و چشم ۴۵ دقیقه ( البته بسته به نوع بی حسی مورد استفاده این زمان متغیر میباشد ) –  قبل از بی حسی موضع یا اطراف آن تیغ زده شود تا بهتر اثر کند. – بی حسی حین کار بخصوص برای چشم استفاده نشود باعث رنگ بری میشود. – هرچه موضع بیحس تر رنگ پذیری کمتر  

انواع بی حسی تاتو

– اگر مشتری آلرژی داشت ۶ ساعت قبل از تاتو ستیریزین بخورد و بعد از تاتو چند روز ادامه دهد . –  هنگام تاتو خط چشم چند بار قطره آب مقطر چشمی یا اشک مصنوعی در چشم میریزیم تا هرچه رنگ در چشم رفته شسته شود و بیرون بیاید وگرنه چشم آسیب میبیند –  اگر فرد پس از تاتو خیلی زخم و خونریزی داشت ۲ یا ۳ بار تتراسایکلین بعد پماد چشمی A و اگر کمتر بود یکی دو بار جنتامایسین بعد ویتامین A –  هرچه آنتی بیوتیک بیشتر رنگ بری بیشتر. –  اگر فرد از آسپرین استفاده میکند رنگ پذیری کمتر میشود.     انواع بی حسی تاتو

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    فروشگاه بر اساس گروه