انتخاب دستگاه تاتو

درد تاتو مسئله ای است که خیلی از افرادی که می خواهند تاتو بکنند با آن دست و پنجه نرم می کنند. این درد برای برخی آن قدر مهم است که اصلاً از انجام آن صرف نظر می کنند. برخی نیز سعی می کنند با پرس و جو نقاطی را برای تاتو کردن انتخاب کنند که درد کمتری دارد. حال با انتخاب دستگاه تاتو جدید یا میکروپیگمنتیشن و مواد بی حسی، درد تاتو قابل تحمل خواهد بود.  

انتخاب دستگاه تاتو جدید یا میکروپیگمنتیشن سه کاره

  دستگاه تاتو که آن را با نام میکروپیگمنتیشن سه کار می شناسند، دارای قدرت بیشتری نسبت به دیگر دستگاه های تاتو است. از دیگر ویژگی های آن می توان به تمرکز، دقت بالای سوزن، نداشتن لرزش و تنظیم سرعت به شکل دیجیتال اشاره کرد که تمام آنها در کنار هم درد تاتو را کمتر می کند. کارایی این دستگاه بالا است و برای میکروپیگمنتیشن، میکروبلیدینگ و مزوتراپی از آن استفاده می شود. می توان برای سهولت کار روی آن پدال نصب کرد و همچنین، برای بخش های مختلف بدن دارای تنظیمات پیش فرض است. زیرا سرعت تاتو برای اجزای بدن مثل لب و ابرو با هم فرق دارد.   تاتو کردن و انتخاب دستگاه تاتو جدید برای برخی افراد با هر نوع دستگاه تاتو دردناک است  

ویژگی های انتخاب دستگاه تاتو جدید

 • مجهز بودن به سیستم بلوتوث
 • دارای تنظیمات هوشمند برای قسمت های مختلف بدن
 • دارای دقت، قدرت و سرعت بالا
 • دارای صفحه نمایش لمسی ۷ اینچی
 • داشتن طراحی ارگونومیک
 • راحت بودن کاربر در زمان کار با برقراری ارتباط بی سیم قلم و دستگاه
 • بدون لرزش و صدا
 • قابلیت پخش موسیقی
 • کاهش درد تاتو

با این دستگاه می توان انواع کارهای مربوط به تاتو را انجام داد. کارتریج آن طوری است که در صورت درست جا رفتن در زمان کار به هیچ عنوان باز نخواهد شد. یکی از مزایای انتخاب دستگاه تاتو یک بار مصرف بودن کارتریج آن است که برای هر فرد متقاضی تاتو قابل تعویض خواهد بود. یکی از تفاوت های این دستگاه تاتو با دستگاه های قدیمی تر این است که انتهای سوزن و سر پلاک پلمپ نشده و قابل عوض کردن نیست و ممکن است خون افراد با هم در تماس قرار گیرد و موجب انتقال بیماری ها شود.  

انتخاب دستگاه تاتو جدید و کاهش درد تاتو

  علاوه بر دستگاه تاتو و شیوه انجام آن، محلی که برای تاتو کردن انتخاب می شود بسیار تأثیرگذار است. البته باید به این نکته مهم نیز توجه کرد که آستانه تحمل درد در افراد متفاوت است و برخی از متقاضیان بهتر می توانند درد را تحمل کنند. تاتو ابرو درد زیادی ندارد و انجام آن با انتخاب دستگاه تاتو جدید درد آن را کمتر هم می کند. چشم از بخش های حساس صورت است که بهتر است برای ایجاد خط چشم و طرح های دیگر در اطراف چشم از دستگاه میکروپیگمنتیشن استفاده شود تا بتوان درد آن را تحمل کرد. پوست پلک و اطراف ناحیه چشم نازک و پر از رشته های عصبی است. در صورت نداشتن مهارت تاتوکار ممکن است تاتو در این قسمت به آسیب های جبران ناپذیری منجر شود. تاتو لب به طور معمول با درد خیلی زیادی همراه است، زیرا پوست در این ناحیه رشته های عصبی زیادی دارد که موجب تورم، قرمزی و در مواردی حتی خونریزی خواهد شد.   انتخاب دستگاه تاتو تاتو کردن و انتخاب دستگاه تاتو جدید برای برخی افراد با هر نوع دستگاه تاتو دردناک است  

اقدامات پیش از تاتو برای کاهش درد

  درست است که استفاده از دستگاه تاتو جدید موجب کاهش درد خواهد شد، اما برخی اقدامات به فرد در تحمل درد کمک خواهد کرد.

این اقدامات عبارتند از:

 • اگر پوست حساسی دارید و تحمل درد تاتو برایتان سخت است، پیش از شروع کار می توانید نصف قرص آلپرازولام یا یک عدد قرص ژلوفن مصرف کنید.
 • نزد تاتوکاری بروید که با انتخاب دستگاه تاتو جدید درد کمتری را احساس نمایید.
 • استفاده از مواد بی حسی به کاهش درد کمک می کند.
 • پیش از تاتو آب زیادی بنوشید. حتی این کار را از شب قبل شروع کنید. هیدراته بودن بدن رنگ پذیری پوست و فرآیند تاتو را تسریع می کند.
 • اگر در روز تاتو انرژی خوبی ندارید، بهتر است آن را به روز دیگری موکول کنید. زیرا ممکن است آستانه تحمل دردتان پایین بیاید.
 • حتماً غذایتان را کامل بخورید. برای تحمل درد به گلوکز نیاز دارید. دست کم پیش از آغاز تاتو بهتر است یک نوشیدنی یا خوراکی قندی مصرف کنید.
 • اگر استراحت کافی پیش از تاتو نداشته باشید، ممکن است نتوانید درد ناشی از آن را تحمل کنید. بی حالی و خستگی بر روند کار تاتو مؤثر است.
 • یکی از کارهایی که تجربه ثابت کرده است می تواند در کاهش درد تاتو مؤثر باشد، گوش کردن به موسیقی و در کل پرت کردن حواس خود از انجام کار تاتو است. حتی اگر فکر می کنید نگاه کردن به سوزن و دستگاه تاتو در شما استرس ایجاد می کند، نگاهتان را از روی آن بردارید و سر خودتان را با چیزهای دیگر گرم کنید.
 • پیش از تاتو از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری کنید. زیرا مصرف الکل خون را رقیق می کند و توان بدن برای التیام زخم و عفونت را کاهش می دهد.
 • اگر بیمار هستید و داروهای خاص مصرف می کنید، از خیر انجام تاتو بگذرید.

  مقاله مرتبط :  خالکوبی با دستگاه تاتو را نیز مطالعه نمایید.   انتخاب دستگاه تاتو تاتو کردن و انتخاب دستگاه تاتو جدید برای برخی افراد با هر نوع دستگاه تاتو دردناک است  

استفاده از انواع بی حس کننده برای کاهش درد تاتو

  تاتو کردن و انتخاب دستگاه تاتو جدید برای برخی افراد با هر نوع دستگاه تاتو دردناک است و تنها استفاده از بی حسی می تواند آنها را از درد خلاص کند. برخی از افراد بدون بی حسی توان انجام تاتو را ندارند و شجاعت آن را نمی یابند که زیر دستگاه قرار بگیرند. داروهای بی حسی دارای تنوع هستند و می توان با استفاده از بی حسی موضعی تا حد زیادی درد را در زمان تاتو کم کرد.

 • کرم بیهوشی نوعی بی حسی موضعی است که برای کاهش دردهای تاتو به کار می رود. این کرم موجب کاهش التهاب و همچنین درد تا شش ساعت بعد خواهد شد. با کرم بیهوشی تاتویی بدون درد را تجربه خواهید کرد.
 • کاهش درد، التهاب و خونریزی از مزایای استفاده از کرم بی حسی موضعی برای تاتو است.
 • در نواحی که درد بیش از قسمت های دیگر است، مانند چشم و لب، گاهی برای برخی افراد انتخاب دستگاه تاتو خاص موجب کاهش درد نخواهد شد و می توان برای تسکین دردهای تاتو از کرم ابریشم فوری با اثر کنندگی عالی استفاده کرد.
 • اسپری بیهوشی تاتو نیز می تواند جایگزین خوبی برای کرم های بی حسی موضعی باشد. این اسپری ها نیازی با ماساژ پوست برای تأثیرگذاری ندارند.
 • اسپری بی حسی تاتو نیز موجب کاهش درد و کبودی می شود و روند بهبود را تسریع می کند. این ماده بر رنگ تاتو تأثیری ندارد. این اسپری ویژه تاتو است و برای آن فرموله شده است. برای تمام قسمت های بدن می توان از این بی حس کننده استفاده کرد.

 

کدام بی حسی برای انتخاب دستگاه تاتو بهتر است ؟

این که کدام بی حسی بهتر است پاسخی است که تنها خود فرد می تواند آن را متوجه شود. زیرا داروهای بی حسی و بیهوشی تأثیرات گوناگونی روی افراد می گذارند و با گرفتن راهنمایی از تاتوکار می توان از داروی مناسب استفاده کرد. در حالت ایده آل، مصرف دارویی که دارای یک یا چند عنصر کلیدی باشد مؤثر واقع خواهد شد، زیرا هر یک تأثیر متفاوتی بر سیگنال های درد در طی تاتو دارند. این عناصر عبارتند از لیدوکائین، تتراکائین، بنزوکائین و اپی نفرین. برخی از افزودنی های طبیعی نیز می توانند بر قدرت ماده بیهوشی بیفزایند. مهم ترین نکته در انتخاب بی حس کننده این است که برخی آنها بر رنگ پذیری پوست تأثیر می گذارند.   در پایان این مطلب مقاله ای را نیز تحت عنوان تعمیر قطعات دستگاه تاتو برای اطلاعات بیشتر شما آورده ایم.   انتخاب دستگاه تاتو تاتو کردن و انتخاب دستگاه تاتو جدید برای برخی افراد با هر نوع دستگاه تاتو دردناک است

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فروشگاه بر اساس گروه