از مزوتراپی چه میدانید

مزوتراپی استفاده از دوزهای كم دارو با تزریق‌های مكرر، در ناحیه مورد نظر است. اطلاعاتی در مورد مزوتراپی باعث میشود تا در این روش سوزن‌های ظریفی در بافت فرو كنند كه باعث تحریك فرآیندهایی می‌شود كه به ترمیم كمك می‌كنند البته این مورد با طب سوزنی كاملاً متفاوت است.

این روش امروز در درمان لك و جوان‌سازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد كه به آن تكنیك درمارولینگ ( استفاده از رول‌هایی روی پوست )‌ می‌گویند.

اما در مزوتراپی بدون سوزن از امواج RF برای جذب مواد توسط پوست كمك می‌گیرند و بدون استفاده از سوزن مواد به بافت نفوذ داده می‌شود.

 

 

 

اطلاعاتی در مورد مزوتراپی

مزوتراپی در واقع یك تكنیك و روش استفاده از داروست كه برای درمان موضعی ابداع شده و برای درمان بیماری‌های عمومی و كل بدن به كار نمی‌رود. با توجه به محل مورد درمان و داروی خاص موارد استفاده آن با توجه به نتایج مؤثر و عوارض ناچیز مزوتراپی تاكنون كاربردهای متعددی برای این تكنیك شناخته شده و روز به روز به كاربردهای آن اضافه می‌شود.

 

بازگشت دوباره موهای ریخته شده :

در درمان ریزش مو به وسیله این تكنیك، دارویی كه بیمار باید به صورت خوراكی مصرف كند، به صورت موضعی و در محل مورد نظر به فولیكول‌های مو تزریق می‌شود. در ریزش موی هورمونی و ریزش موی آقایان چون عامل این بیماری برای همیشه باقی می‌ماند و از بین نمی‌رود. در این افراد از روش مزوتراپی به عنوان روش كمكی در كنار دیگر روش‌های
درمانی می‌توان كمك گرفت.

ولی در ریزش مو ناشی از رژیم طولانی مدت یا اعمال جراحی كه جذب دارو مختل می‌شود ( مثل جراحی روده كه بخشی
از روده را از مسیر جذب خارج می‌كنند و به همین علت بعد از مدتی دچار كمبود ویتامین به علت عدم جذب می‌شوند و از راه خوراكی قابل جبران نیست )‌

مزوتراپی می‌تواند به این دسته از بیماران كمك بسیار زیادی در جلوگیری از ریزش مو بكند چون علت به وجود آورنده ریزش مو قابل درمان است.

 

 

اطلاعاتی در مورد مزوتراپی

 

افکار خود را به اشتراک گذارید