از میکرونیدلینگ برای درمان چه قسمت‌هایی از بدن می‌توان استفاده کرد؟

از میکرونیدلینگ برای رفع چین و چروک پوست در همه قسمت‌های بدن شامل صورت، گردن، بالای سینه و شانه‌ها (دکولته) بازوها، دست‌ها، پاها، شکم و کمر استفاده کرد.

میکرونیدلینگ برای رفع خطوط و چروک‌های ریز پوست

چروک‌های پوست صورت، سوختگی‌های ناشی از آفتاب و نازک شدن پوست اصولاً به دلیل از دست رفتن کلاژن و الاستین موجود در پوست به وجود می‌آید. میکرونیدلینگ می‌تواند با تولید کلاژن و الاستین طبیعی در پوست، باعث بهبود قابل توجه این عوارض شود. تولید کلاژن و الاستین موجب کاهش خطوط ریز، چروک‌ها و آثار زخم باقیمانده بر روی پوست و جوان سازی پوست        می‌شود. علاوه بر آن، تجمع کلاژن و الاستین در پوست به کشیدن پوست و افزایش استحکام آن کمک می‌کند. این کار در جلوگیری از نازک شدن پوست که معمولاً در اثر پیری اتفاق می‌افتد نیز تأثیر قابل توجهی دارد. “روش میکرونیدلینگ معایب و عوارض اندکی نیز دارد که در برابر مزایای آن قابل چشم پوشی هستند.”

درمان پیری زودرس پوست

این روش دقیقاً مانند درمان خطوط و چروک‌های روی پوست است. برطرف کردن جای زخم و آثار جراحت برطرف کردن جای زخم رایج‌ترین کاربرد این روش است. تجارب قبلی ثابت کرده است که میکرونیدلینگ صورتقادر است همه انواع جای زخم‌ها به جزء زخم‌های کلوئیدی را تا حد زیادی بهبود ببخشد و یا حتی به طور کامل برطرف نماید. زخم‌های کلوئیدی یک نوع زائده غیر طبیعی از بافت زخم هستند که بر روی سطح فوقانی پوست رشد می‌کند. جای زخم در واقع یک بافت غیر طبیعی است که به دلیل تولید غیر معمول کلاژن در پوست به وجود می‌آید.میکرونیدلینگ پوست این قابلیت را دارد که جای زخم‌های کهنه و بافت‌های اطراف آن را برطرف کند و تولید کلاژن و الاستین در این نواحی را به مانند پوست سالم، تحریک کند.

میکرونیدلینگ برای رفع چین و چروک پوست و رفع آثار کشیدگی پوست

رفع آثار کشیدگی پوست هم در ظاهر شبیه به درمان جای زخم است، با این تفاوت که آثار کشیدگی در اثر کشیده شدن سریع پوست به وجود می‌آید. البته درمان و برطرف کردن آنها هم مشکل‌تر از جای زخم‌های معمولی است. اغلب افرادی که از این روش برای برطرف کردن آثار کشیدگی پوست استفاده کرده‌اند، نتایج خیلی خوب و رضایت‌بخشی گرفته‌اند اما در مقایسه با درمان جای زخم ها، این عمل به درمان طولانی‌تر و تعداد جلسات بیشتری نیاز دارد. افرادی که آثار عمیق کشیدگی بر روی پوست آنها وجود دارد معمولاً با انجام ۳ تا ۱۲ جلسه میکرونیدلینگ می‌توانند نتایج مشهود این عمل را مشاهده کنند.

درمان ضایعات رنگدانه‌ای پوست

ضایعات رنگدانه‌ای در اثر تولید غیر معمول رنگدانه ملانین و اختلال در عملکرد سلول‌های ملانوسیت که مسئول ساختن ملانین هستند، به وجود می‌آیند. این عارضه بیشتر در افرادی که رنگ پوست تیره دارند، مشاهده می‌شوند. ضایعات رنگدانه‌‌ای معمولاً بعد از بروز آکنه، جراحت‌های پوستی و مواجهه طولانی مدت با نور آفتاب به وجود می‌آیند. میکرونیدلینگ از طریق جدا کردن لایه سطحی پوست و تحریک تولید سلول‌های سالم ملانوسیت به کاهش ضایعات رنگدانه‌ای در پوست کمک می‌کند. روش میکرونیدلینگ پوست صورت بر خلاف سایر روش‌های سخت و آزار دهنده‌ای از قبیل میکرودرم ابریژن، لیزر و لایه‌برداری با مواد شیمیایی، یک روش کاملاً ایمن برای همه افراد مخصوصاً کسانی است که رنگ پوست تیره‌تری دارند. این روش باعث از دست رفتن رنگدانه‌‌های پوست نخواهد شد.

میکرونیدلینگ برای رفع چین و چروک پوست و رفع لکه‌های پیری

میکرونیدلینگ دقیقاً از همان طریقی که در درمان ضایعات رنگدانه‌ای مؤثر است، می‌تواند با ریزش لایه سطحی پوست در رفع لکه‌های پیری و کاهش شکل ظاهری آنها تأثیر زیادی داشته باشد. علاوه بر آن، میکرونیدلینگ میزان جذب و کارایی تأثیر ترکیبات فعال موجود در داروهای موضعی که برای درمان شما استفاده می‌شوند را افزایش می‌دهد.

درمان علائم بیماری روزاسه

روزاسه یک بیماری پوستی است که باعث قرمز شدن پوست صورت می‌شود و می‌تواند کلاژن موجود در پوست را تخریب نماید. نور آفتاب، بعضی از مواد غذایی، مشروبات الکلی، تغییرات دمایی و غیره می‌تواند باعث بروز بیماری روزاسه شود. میکرونیدلینگ می‌تواند با افزایش تولید کلاژن در پوست، علائم بیماری روزاسه را تا حد زیادی برطرف نماید.

میکرونیدلینگ برای رفع چین و چروک پوست و رفع آکنه

میکرونیدلینگ از طریق تقویت جذب و کارایی محصولات موضعی که برای درمان آکنه مستقیماً بر روی موضع آسیب‌دیده استفاده می‌شوند، در درمان آکنه تأثیر دارد. این خاصیت میکرونیدلینگ باعث صاف و شفاف شدن پوست شما خواهد شد. توصیه می‌شود که برای درمان آکنه از سوزن‌هایی با اندازه ۲۵/۰ میلی‌متر (با ۵/۲ میلی‌متر اشتباه نشود) استفاده شود. البته درمان آکنه با استفاده از میکرونیدلینگ، یک عیب جانبی هم دارد و آن اینکه در اثر حرکت غلتک دستگاه میکرونیدلینگ بر روی پوست و فرو رفتن سوزن‌های آن به داخل جوش‌های پوستی فعال، ممکن است باکتری‌های عامل این بیماری به سایر نقاط سالم پوست هم منتقل شوند. بنابراین بهتر است که در زمان عمل، از نزدیک کردن غلتک دستگاه به اطراف جوش‌های فعال خودداری شود و یا این عمل را تا زمانی که علائم آکنه و جوش‌های پوستی شما تسکین پیدا کند، به تأخیر بیندازید. اگر می‌خواهید زخم‌های ناشی از آکنه را بر روی پوست خود درمان کنید و هنوز هم آکنه‌های فعال بر روی پوست شما وجود دارد، باید از تماس غلتک دستگاه با جوش‌های فعال جلوگیری کنید و یا صبر کنید تا جوش‌های فعال به طور کامل بهبود پیدا کنند.

میکرونیدلینگ برای رفع چین و چروک پوست و رفع منافذ باز

منافذ بزرگ پوست اغلب بر روی بینی و در اطراف گونه‌ها به وجود می‌آید. غلتک دستگاه میکرونیدلینگ می‌تواند از طریق تولید کلاژن بیشتر و افزایش ضخامت لایه اپیدرم موجب کاهش مشکل ظاهری منافذ باز بر روی پوست شود. نکته مهم:  میکرونیدلینگ نمی‌تواند منافذ باز پوست را به طور کامل برطرف و یا از ایجاد آنها جلوگیری کند، زیرا اندازه منافذ پوست شما از طریق ژنتیکی تعیین می‌شود.

درمان ریزش مو

میکرونیدلینگ می‌تواند در رفع اشکال مختلف ریزش مو از قبیل آلوپسیا مؤثر باشد. تحقیقات نشان داده است که میکرونیدلینگ بیشترین کارایی را در درمان آلوپسیا که با عنوان طاسی با الگوی مردانه نیز شناخته می‌شود، دارد. میکرونیدلینگ از طریق آزادسازی فاکتور رشدی اندوتلیال که در بهبود رشد مو، افزایش اندازه فولیکول‌ها و افزایش ضخامت مو تأثیر دارد، باعث جلوگیری از ریزش موها می‌شود.

مزایای عمل میکرونیدلینگ برای رفع چین و چروک پوست

 1. ظهور آثار مشهود عمل و بهبودی قابل ملاحظه عوارض پوستی به فاصله تنها چند روز بعد از اولین جلسه درمانی
 2. صرفه اقتصادی بالا، بر خلاف روش‌های دیگری مانند لیزر، هزینه میکرونیدلینگ، مناسب بوده و به هیچگونه هزینه‌های اضافی نیاز ندارد.
 3. دوره بهبودی کوتاه بعد از عمل (نصف روز تا یک روز)
 4. عدم وجود جراحت و آسیب‌های دائمی بر روی پوست
 5. عدم بروز خون‌مردگی، عفونت، تغییر رنگ پوست وسایر عوارض پوستی
 6. افزایش قابل توجه در میزان جذب ترکیبات فعال موجود در داروهای موضعی
 7. امکان درمان تمامی انواع مختلف پوست‌ها
 8. افزایش استحکام و ضخامت پوست، بدون حذف یا آسیب رساندن به لایه اپیدرم
 9. و مزایای متعدد دیگر …

 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟