بهتر است قبل از انجام درمان بوسیله درماپن، با برخی از موارد درماپن و عوارض جانبی آن آشنا شوید. درماپن اثر ثابت شده ای در درمان تورفتگی های حاصل از آکنه، جای سوختگی، اسکارهای ناشی از جراحی و زخمها دارد. درماپن تأثیر زیادی برای درمان چین و چروک پوست دارد. بهترین نتایج در طی یک دوره ۶ – ۴ جلسه ای حاصل می شود. در یک کلام، تأثیر درماپن در درمان ترک های پوستی باورنکردنی است.    

 

 

آیا درماپن بی خطر است ؟

سوزن هایی که وارد پوست می شوند هیچ گونه عارضه آلرژیک یا سوء ندارند و اثر آنها تا ۲۴ ساعت بعد از آن به سرعت بهبود می یابند و تنها به مراقبت ساده نیاز دارند.  

درماپن و عوارض جانبی آن :

عوارض جانبی شامل قرمزی، سوزش، خارش، خشکی پوست که معمولاً در عرض ۴۸ – ۲۴ ساعت بعد از انجام درماپن از بین می روند.  

درماپن برای اصلاح کدام ضایعات پوستی موثر است ؟

درماپن به ویژه در تغییرات ناشی از افزایش سن مانند چین و چروک و خطوط پنجه کلاغی بسیار مؤثر است. به دلیل ایجاد کلاژن در فرایند درماپن، جوشگاه ها، ترک های پوستی، جای جوش و آبله مرغان با این روش قابل اصلاح است. همچنین درماپن بر شفاف شدن و قوام پوست تأثیر خوبی دارد.  

ظاهر پوست پس از درماپن چگونه است ؟

پس از درماپن پوست قرمز و ملتهب است که شبیه به آفتاب سوختگی می باشد. همچنین بیمار احساس خشکی و حساسیت خفیف به لمس را در منطقه تحت درمان دارد. البته این وضعیت پس از چند ساعت بهتر می شود و در ۲۴ ساعت آینده به طور کامل بهبود خواهد یافت.  

موارد منع انجام به طور مطلق عبارت است از :

اسکلرودرمی، بیماری های کلاژن عروقی و یا اختلالات قلبی، روزاسه و مشکلات لخته شدن خون، عفونت باکتریایی یا قارچی فعال، سرکوب سیستم ایمنی، اسکارهایی با طول عمر کمتر از ۶ ماه و کسانی که فیلر در شش ماه اخیر تزریق کرده اند میباشد.    

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟