از درماپن بیشتر بدانید

درماپن به ویژه در تغییرات ناشی از افزایش سن مانند چین و چروک و خطوط پنجه کلاغی بسیار مؤثر است. به دلیل ایجاد کلاژن در فرایند درماپن، جوشگاه ها، ترک های پوستی، جای جوش و آبله مرغان با این روش قابل اصلاح است. همچنین اثرات درمانی درماپن بر شفاف شدن و قوام پوست تأثیر خوبی دارد.  

اثرات درمانی درماپن چیست ؟

 • درماپن اثر ثابت شده ای در درمان تورفتگی های حاصل از آکنه، جای سوختگی، اسکارهای ناشی از جراحی و زخم ها دارد
 • درماپن تأثیر زیادی برای درمان چین و چروک پوست دارد. بهترین نتایج در طی یک دوره ۶ – ۴ جلسه ای حاصل می شود. در یک کلام، تأثیر درماپن در درمان ترک های پوستی باورنکردنی است.
 • درماپن برای بهبود اثر زخم بعد از عمل جراحی، زخم ها، تورفتگی های پوست ناشی از آکنه و غیره مؤثر است.

خطرات یا عوارض جانبی ناشی از درماپن چیست ؟

عوارض جانبی شامل قرمزی، سوزش، خارش، خشکی پوست معمولاً در عرض ۴۸ – ۲۴ ساعت بعد از انجام درماپن از بین می روند.

چه درمان های موضعی را می توان همراه با درماپن استفاده کرد ؟

درماپن به تنهایی سنتز کلاژن را در بدن زیاد می کند اما ترکیب درماپن با PRP نتایج درمانی شگفت آوری دارد.

آیا درماپن بی خطر است ؟

سوزن هایی که وارد پوست می شوند هیچ گونه عارضه آلرژیک یا سوء ندارند و اثر آن ها تا ۲۴ ساعت بعد از آن به سرعت بهبود می یابند و تنها به مراقبت ساده نیاز دارند.

چقدر طول می کشد تا اثرات درمانی درماپن قابل مشاهده گردند ؟

نتایج جوان سازی پوست توسط این روش پس از ۸ – ۶ هفته روش دیده می شود و روند بهبود در طول زمان ادامه دارد. معمولاً جلسات زیادی توصیه میشود هر چند بهبود پس از هر جلسه نیز قابل مشاهده است.  

ظاهر پوست پس از درماپن چگونه است ؟

پس از درماپن پوست قرمز و ملتهب است که شبیه به آفتاب سوختگی می باشد. هم چنین بیمار احساس خشکی و حساسیت خفیف به لمس را در منطقه تحت درمان دارد. البته این وضعیت پس از چند ساعت بهتر می شود و در ۲۴ ساعت آینده به طور کامل بهبود خواهد یافت. پس از ۳ روز به ندرت شواهدی از انجام درماپن بر روی پوست مشاهده میشود.

در چه مواردی درماپن ممنوعیت دارد ؟

موارد منع و احتیاط شامل کلوئید و اسکارهای برجسته، سابقه اگزما، پسوریازیس و سایر بیماری های مزمن، کراتوز ناشی از آفتاب، سابقه عفونت هرپس سیمپلکس، سابقه دیابت، وجود خال های گوشتی، زگیل و یا ضایعات پوستی در منطقه تحت درمان می باشد. موارد منع انجام به طور مطلق عبارت هستند از : اسکلرودرمی، بیماری های کلاژن عروقی و یا اختلالات قلبی، روزاسه و مشکلات لخته شدن خون، عفونت باکتریایی یا قارچی فعال، سرکوب سیستم ایمنی، اسکارهایی با طول عمر کمتر از ۶ ماه و کسانی که فیلر در شش ماه اخیر تزریق کرده اند می باشد.    

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟