آیا تاتو پاک شدنی است؟

آیا تاتو پاک شدنی است؟ این سؤالی است که ذهن تمام کسانی که بدن‌شان را تاتو زده‌اند، درگیر کرده است و به دنبال راهی برای پاک کردن تاتوی کذایی از روی بدن‌شان هستند. اگرچه در سال‌های قبل، تنها تاتوهایی وجود داشت که به صورت دائمی موجود بود؛ اما امروزه تاتوهای موقت نیز به وفور دیده می‌شوند که همین موضوع باعث شده است که افراد زیادی را ببینیم که درگیر این مسئله شده‌اند. همان‌هایی که چندی پیش برای انجام این نقش و نگار بر روی بدن‌شان، به دنبال بهترین تاتوکار حرفه‌ای می‌گشتند، و نمونه ‌ها و طرح‌های مختلف را با دقت زیر و رو می‌کردند که طرح مورد علاقه‌شان را پیدا کنند، اکنون به دنبال راه‌حلی برای پاک کردن این تاتو می‌گردند که هیچ رد و نشانی در روی پوست بدن‌شان نماند.  

آیا تاتو پاک شدنی است؟

  درست است که تاتو زیبایی خاصی به پوست بدنمان می‌بخشد، اما همین زیبایی به زودی یکنواخت می‌شود و مدام درگیر این سؤال هستیم که آیا تاتو پاک شدنی است؟ امروزه برای پاک کردن تاتو راه‌های مختلفی وجود دارد اما باید در نظر داشته باشیم که آن طور که انجام تاتو روی پوست آسان است و به سرعت انجام می‌گیرد، پاک کردن و زدودن آن کار بسیار مشکلی است و به سختی از روی پوست پاک می‌شود، در گذشته حتی برای پاک کردن تاتو از جراحی استفاده می‌کردند اما امروزه لیزر جایگزین این روش‌ها شده است، و کمی کار را راحت‌تر کرده است اما باز هم به صورت صد در صد نمی‌توان از آن انتظار داشت. چون تمامی پزشکان بر این موضوع واقف هستند که پاک کردن تاتو به صورت صد در صد قابل محو نیست و علاوه بر اینکه عوارض زیادی برای پوست بدن بر جای می‌گذارد به هیچ عنوان به صورت کامل از بین نمی‌رود و صدمات زیادی نیز بر پوست وارد می‌کند. آیا تاتو پاک شدنی است؟ آیا تاتو پاک شدنی است؟ برای تاتوهای بسیار ریز، و تاتوهایی که بر روی ران قرار گرفته است، استفاده از عسل برای پاک کردن تاتو بسیار مؤثر است.

چهار دسته از افراد هستند که این سؤال ذهن‌شان را درگیر می‌کند که آیا تاتو پاک شدنی است؟

  گروه اول کسانی هستند که درست بعد از انجام تاتو و دیدن آن طرح بر روی پوست خود به سرعت پشیمان می‌شوند زیرا آن طور که می‌خواستند نبوده و مطابق با سلیقه‌شان در نیامده است. تقریبا بیشترین افراد در این گروه قرار می‌گیرند. گروه دوم کسانی هستند که معتقدند آن طور که باید تاتوکار، کارش را تمیز و مرتب انجام نداده است، حتی با قرینه بودن طرح موردنظرشان بر روی پوست مشکل دارند. سومین گروه افرادی هستند که بعد از انجام تاتو، پوست بدن‌شان به سرعت واکنش داده و باید به سرعت رنگ از داخل پوست‌شان خارج شود. گروه چهارم گروهی هستند که برای استخدام و طبق قوانین استخدام، مجبور به پاک کردن تاتو از روی بدن که نمایان است؛ مثلا دست و پا می‌شوند.  

آیا رنگ‌های تاتو پاک شدنی هستند؟

  رنگ‌های سیاه و قهوه‌ای که برای تاتو استفاده می‌شود، به خوبی با لیزر رفع می‌شود و قابل پاک شدن می‌باشد اما تاتوهایی که با رنگ قرمز انجام شده است، دیرتر با لیزر رفع می‌شود. رنگ‌های سبز و آبی نیز مانند تاتو با رنگ قرمز با مشکلاتی روبرو هستند و دیرتر از روی پوست بدن زدوده می‌شوند. کسانی که به فکر پاک کردن رنگ تاتو از روی پوست‌شان هستند، بعد از اینکه به این سؤال که آیا تاتو پاک شدنی است؟  فکر می‌کنند، سؤال بعدی که ذهن آن‌ها را درگیر می‌کند این است که:  

آیا پاک کردن این تاتوهای قدیمی عوارضی را برای پوست‌شان به ارمغان می‌آورد؟

  جواب پاسخ آن‌ها اینجاست. برای پاک کردن پوست خالکوبی شده با روش‌های مختلف عوارضی هم بالطبع وجود دارد اما در پاک کردن خالکوبی با لیزر عوارض کمتری متوجه شخص می شود. اول اینکه با انجام این کار ممکن است زخمی بر روی پوست ایجاد شود که این زخم‌ها ممکن است به صورت دائمی بر روی پوست باقی بمانند یا اینکه جای این زخم‌ها، پوست بدن را درگیر کنند. دوم اینکه در مواردی بعضی از پوست‌ها به مواد جوهر خالکوبی آلرژی نشان می‌دهند و به شکل خارش و التهاب در می‌آیند. که اغلب به این افراد آنتی هیستامین داده می‌شود و از بیمار خواسته می‌شود که در معرض نور خورشید قرار نگیرد.  

آیا تاتوی موقت هم پاک شدنی است؟

  در تاتوی موقت به جای رنگ از حنای سیاه استفاده می‌شود و رنگ به عمق و رنگدانه‌های پوستی نفوذ نمی‌کند بلکه رنگ روی سطح پوست قرار گرفته به همین دلیل باعث آلرژی بسیار شدید پوستی می‌شود و با علائمی مانند خارش، سوزش شدید، التهاب همراه می‌شود. برخلاف آنچه که دیگران فکر می‌کنند، پاک کردن همین تاتوهای موقت نیز با مشکلات و دردسرهای بسیار زیادی روبرو است. که برای درمان این کار، از کرم‌ها و پمادهای بسیار زیادی استفاده می‌شود تا رنگ حنایی آن از روی پوست برداشته شود.  آیا تاتو پاک شدنی است؟ برای تاتوهای بسیار ریز، و تاتوهایی که بر روی ران قرار گرفته است، استفاده از عسل برای پاک کردن تاتو بسیار مؤثر است.   

آیا تاتو با یک جلسه پاک شدنی است؟

  همانطور که در مطالب بالا ذکر شد، رنگ های متفاوتی در خالکوبی استفاده می شوند اعم از قهوه‌ای، مشکی، قرمز، آبی، سبز و ….، پس با توجه به اینکه از چه رنگی استفاده شده است جلسات متعددی برای لیزر با طول موج‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود. اگر بیمار از پزشک سوال کند که در یک جلسه آیا تاتو پاک شدنی است؟ و از پزشک بخواهد که در یک جلسه تاتو را از روی بدن خود حذف کند، این کار باعث ماندن جای زخم بر روی بدن می شود، اما به طور کلی می‌توان به این نکته اشاره کرد که هرچه تاتو روی بدن سطحی باشد و مدت بیشتری از زمان تاتو روی بدن گذشته باشد، راحت‌تر پاک می‌شود، اما هرچه رنگی که برای تاتو به کار رفته باشد، حرفه‌ای‌تر باشد و به رنگ قرمز و آبی و سبز باشد، سخت‌تر و با مشکلات بیشتری از روی پوست قابل حذف هستند.  

از مهمترین دلایل پشیمانی از تاتو کردن

 

 • سن کم شخص، در زمانی که تاتو را بر روی پوست بدن خود انجام داده‌اند.
 • بعضی از افراد نام شخصی را بر روی بدن خود تاتو می‌کنند؛ و بعد از گذشت زمان از انجام این کار پشیمان می‌شوند.
 • بعضی از افراد تاتوهایی را در بدن خود انجام می‌دهند، و با گذشت زمان از کیفیت آن و یا اینکه از مد افتاده در صدد پاک کردن آن برمی‌آیند.
 • بعضی از افراد به دلیل موقعیت‌های شغلی خود مجبور به پاک کردن تاتو از روی بدن‌شان هستند.
 • بعضی از افراد با گذشت زمان، از بی‌معنا بودن تاتو آگاه شده و اکنون در صدد پاک کردن آن می‌باشند و به دنبال جوابی برای سؤال آیا تاتو پاک شدنی است؟ هستند.

  مقاله ای کاملاً مرتبط با مطلب ارائه شده:   ۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو  

معرفی چند روش برای کسانی که می‌خواهند تتو را از روی پوست خود پاک کنند:

 

با اسیدهای میوه آیا تاتو پاک شدنی است؟

  شاید از خود بپرسید که آیا تاتو پاک شدنی است؟ باید بگوییم که حتی با اسیدهای میوه نیز میتوان تاتوها را پاک نمود. اسید میوه روشی است که برای استفاده کردن از تاتو از روی پوست از آن استفاده می‌شود. اما این گزینه زیاد پیشنهاد خوبی برای پاک کردن تاتو نمی‌باشد زیرا ممکن است باعث عفونت‌های پوستی شود و یا خطرات جبران‌ناپذیری مانند گوشت اضافی و ورم را برای پوست ایجاد کند. تنها کاربرد این روش برای استفاده از پاک کردن تاتوهای چند رنگ می‌باشد.  

با روش‌های ارگانیک تاتوهای قدیمی خود را پاک کنید

  این روش جزء جدیدترین روش‌های پاک کردن تاتو می باشد که حتی قدیمی‌ترین تاتوها را می‌شود با این روش پاک کرد با این تفاوت که در روی پوست زخم‌هایی به جا می‌ماند که تقریباً همرنگ با پوست می‌باشند. مراقبت‌های بعد از انجام این روش بسیار مهم است، و شخص باید بعد از انجام این روش، از کرم‌های ترمیم کننده پوست استفاده کند تا جای زخم بعد از ۳ تا ۷ هفته به صورت کامل از بین برود. پاک کردن به روش ارگانیک با توجه به اینکه تاتو در کدام قسمت انجام شده است، مراحل مختلفی دارد و شخص باید با صبر پروسه‌ی پاک کردن و زدودن را انجام دهد. آیا تاتو پاک شدنی است؟ آیا تاتو پاک شدنی است؟ برای تاتوهای بسیار ریز، و تاتوهایی که بر روی ران قرار گرفته است، استفاده از عسل برای پاک کردن تاتو بسیار مؤثر است.   

با روش‌های خانگی آیا تاتو پاک شدنی است؟

  بعضی از روش‌های خانگی وجود دارند که می‌توان با استفاده از آن‌ها تاتو را از روی پوست بدن خود پاک کرد و پاسخ مثبتی به سوال آیا تاتو پاک شدنی است؟ می‌دهند. در زیر به چند نمونه از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:  

اولین روش؛ استفاده از آلوئه‌ورا برای پاک کردن تاتو می‌باشد:

  سؤالی در ذهن بسیاری از بانوان ایجاد شده است که آیا تاتو پاک شدنی است؟  آلوئه‌ورا دارای ویتامین E می‌باشد؛ به همین دلیل است که به وفور در محصولات آرایشی و درمان بیماری‌های بوستی از آن استفاده می‌شود. برای پاک کردن تاتو نیز از این روش استفاده می‌شود مخصوصاً برای تاتوهایی که به تازگی انجام گرفته است  

روش دوم برای پاک کردن تاتو در خانه، استفاده از نمک می‌باشد

  نمک به دلیل وجود سدیم و کلری که در خود دارد، به داخل پوست به سرعت نفوذ می‌کند. برای استفاده از این روش کافی است یک اسفنج را نمدار کرده و سپس آغشته به نمک کرده و به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت بر روی محل تاتو بمالید و سپس با آب ولرم شستشو دهید. این راه یکی از ارزان‌ترین راه‌ها برای پاک کردن تاتو می‌باشد.  

روش سوم از روش‌های خانگی، به وسیله‌ی عسل می‌باشد

  با روش‌های خانگی برای نواحی بدن آیا تاتو پاک شدنی است؟ برای تاتوهای بسیار ریز، و تاتوهایی که بر روی ران قرار گرفته است، استفاده از عسل برای پاک کردن تاتو بسیار مؤثر است. برای درست کردن این ماسک کافی است که ماست، نمک و عسل و یک قاشق ژل آلوئه ورا را با هم ترکیب کرده تا ماسک سفتی به دست آید. الان زمان آن است که این ماسک را بر روی تاتوی خود بمالید و بگذارید تا نیم ساعت به همان حالت بماند. بعد از نیم ساعت با آب گرم شستشو دهید.  

روش چهارم از روش‌های خانگی؛ استفاده از لیمو می‌باشد

  برای پاک کردن تاتو در منزل، به عنوان بهترین روش؛ می‌توان روش پاک کردن تاتو با استفاده از لیمو نام برد. لیمو به علت اسیدهای طبیعی که در آن وجود دارد؛ بهترین راه برای پاک کردن جوهر تاتو می‌باشد. همچنین اگر لیمو با نمک ترکیب شود؛ یک لایه ی نازک از پوست را به صورت کامل از بین برده که بسیار عالی عمل می‌کند.   آیا تاتو پاک شدنی است؟ آیا تاتو پاک شدنی است؟ برای تاتوهای بسیار ریز، و تاتوهایی که بر روی ران قرار گرفته است، استفاده از عسل برای پاک کردن تاتو بسیار مؤثر است.

روش پنجم برای پاک کردن تاتو در منزل، ساخت لایه برداری طبیعی می باشد

  برای ساخت لایه‌بردار برای پاک کردن تاتو در منزل کافی است ویتامین E، آلوئه‌ورا و زردآلو را با هم ترکیب کنید. این ترکیب را به مدت پنج دقیقه به صورت دایره‌وار بر روی محل تاتو بمالید. در آخر از آب سرد برای شستن پوست‌تان استفاده کنید. این کار را هر روز و به مدت یک ماه انجام داده و بعد از یک ماه متوجه می‌شوید که اثری از تاتوی شما در روی پوست باقی نمانده است.  

روش ششم برای پاک کردن تاتو در منزل، ترکیب عسل و ماست و نمک و آلوئه‌ورا می‌باشد

  برای ساخت این ماسک کافی است کمی از ژل آلوئه‌ورا، و ۲۵ گرم نمک، و ۳۵ میلی‌لیتر ماست و ۱ قاشق غذاخوری عسل را با هم مخلوط کرده و به مدت ۱ ساعت بر روی محل تاتو قرار دهید. بعد از یک ساعت محل آغشته شده با ماسک را با یک اسفنج مرطوب گاز با نمک به صورت دورانی بمالید تا حدی که به رنگ پوست به قرمز تبدیل شود. این کار بسیار راحت خواهد بود و فرآیند آن به سرعت انجام می‌شود. بعد از آن محل تاتو را با آب ولرم شستشو داده و به مدت سه روز روی محل تاتو را با آنتی بیوتیک بپوشانید. بعد از آن متوجه خواهید شد که آیا تاتو پاک شدنی است؟ و ظاهر تاتو در حال محو شدن می‌باشد.  

روش هفتم برای پاک کردن تاتو استفاده از سرکه و سدر می‌باشد

  برای درست کردن این ترکیب کافی است که سرکه و سدر را با هم مخلوط کرده و به مدت ۳ ساعت بر روی محل تاتوی خود در روی پوست بدن قرار دهید. این کار را باید به مدت ۸ بار و یک روز در میان انجام دهید. بعد از آن به راحتی متوجه آن می‌شوید که چگونه از شر این تاتوی دردسرساز راحت شده‌اید.  

چگونگی پاک کردن تاتو با دستگاه‌های لیزر

  دستگاه لیزر برای پاک کردن تاتو عملکرد بسیار ساده‌ای دارد. لیزر، به مجموعه‌ای از انوار گفته می‌شود که به ناحیه تاتو برخورد کرده و باعث زدودن آن می‌شود. این امواج برای هر شخصی با هر رنگدانه پوستی و هر نوع تاتویی کاملا متفاوت است و با توجه به این موارد برای هر شخص به صورت جداگانه تنظیم می‌شود. به وسیله لیزر آیا تاتو پاک شدنی است؟ عملکرد این لیزر به این گونه می‌باشد که جوهر تاتو در مقابله با بدن شما به عنوان یک جسم خارجی است که بدن شما در اولین برخورد با این جسم خارجی به سرعت واکنش نشان می‌دهد و سیستم ایمنی بدن شما در صدد بر این برمی‌آید که آن را دفع کند. پس در واقع علت اصلی پاک شدن تاتو از روی پوست یا تغییر شکل آن توسط لیزر به علت عملکرد سیستم ایمنی بدن شما می‌باشد.   مطلبی را نیز با عنوان پاک کردن هاشور در خانه در لینک ارائه شده مطالعه نمایید. آیا تاتو پاک شدنی است؟ آیا تاتو پاک شدنی است؟ برای تاتوهای بسیار ریز، و تاتوهایی که بر روی ران قرار گرفته است، استفاده از عسل برای پاک کردن تاتو بسیار مؤثر است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فروشگاه بر اساس گروه