مزوتراپی

Mesotherapy

 در حال حاضر و با توجه به پیشرفت چشمگیر علم پزشکی در درمان پوست و مو آسیب دیده روش های بسیار وجود دارد که پوست آسیب دیده را درمان نموده , حال این سوال پیش می آید که آیا روشی برای درمان ریزش مو و یا از بین بردن چروک های صورت و گردن نیز وجود دارد ؟ ما در این مقاله به صورت مختصربه این سوال پاسخ می دهیم ,در مقالات قبلی به انواع روش های درمانی زیبایی پوست همچون میکرونیدلینگ ,درماپن و ... اشاره نموده ایم ؛حال می توان گفت بهترین روش و تهاجمی ترین روش در درمان پوست چروک و یا ریزش مو روش مزوتراپی است ,روش مزوتراپی روشی مهم و کاربردی در فرانسه ,مهد علم پزشکی پوست و زیبایی می باشد, این روش به طور جد در کشور فرانسه مورد استفاده است و در اکثر کشورهای جهان از جمله ایران توسط متخصصین پوست تجویز می شود .

 

مزوتراپی برای درمان سریع تر و تهاجمی تجویز می شود, به طور مثال برای اشخاصی که ریزش مو دارند یا اشخاصی که می خواهند سریع تر پوستی شفاف داشته باشند, از این روش استفاده می کنند, مزوتراپی یکی از عمل های زیبایی می باشد که غیر جراحی است , در این روش داروهای هومیوپاتیک که معمولا توسط پزشکان پوست ,مو و زیبایی جایگزین تجویز می‌گردد، وارد پوست می‌شود. در مزوتراپی داروهای مورد استفاده و یا عصاره های گیاهی، مواد هومیوپاتیک، داروها، ویتامینها و سایر مواد حیاتی در مقادیر میکروسکوپی از طریق تزریق به پوست صورت یا پوست سر وارد می شود ؛ ناگفته نماند که این روش دارای درد نیز می باشد اما قبل از انجام بایستی از بی حسی موضعی استفاده شود تا شخص درد کمتری را حس کند.

 

اما بی شک می توان گفت این روش کاربرد بالایی دارد ولی نمی توان گفت که مزوتراپی برای هر مشکلی قابل انجام است , به طور واضح می توان گفتن روش مزوتراپی روشی برای انتقال سریع دارو و یا چربی به پوست می باشد ,مزوتراپی یک روش درمانی جدید برای رفع مشکلات پوستی می‌باشد , در این روش دارو در قسمتهای مختلف پوست تزریق می‌شود. در واقع دارو به به جای اینکه از راه دهان خورده شود، مستقیماً به داخل پوست تزریق می‌شود. تزریق های متعدد توسط دستگاه مزوتراپی در فواصل منظم در پوست صورت می گیرد و این روش برای درمان افتادگی پوست گردن و یا چروک های زیر چشم و چروک های صورت بسیار مناسب است.

 

توضیحات کامل در مورد محصولات مرتبط