یکی دیگر از روش های درمانی برای زیباسازی و جوان سازی پوست ، مزوتراپی است.

مزوتراپی چیست ؟

در ابتدا نیاز هست تعریفی از این روش و چگونگی تاثیر آن روی جوان سازی پوست داشته باشیم. در روش مزوتراپی گروهی از مواد فعال بیلوژیک را به وسیله تعدادی سوزن های ظریف و ریز به داخل پوست بیمار وارد می کنند. روش کار بدین صورت است که در واقع این مواد فعالی که به پوست شخص تزریق می شود، میتواند حاوی ویتامین ها یا داروهای پوستی و یا فاکتور رشد باشد.مانند دیگر روش های درمانی پوست ، به دلایل بهداشتی حتما بایستی مزوتراپی را تحت نظارت پزشک متخصص و در کلینیک های پزشکی انجام داد. زیرا پزشکان متخصص با توجه به علم و تجربه و آگاهی که در این زمینه دارند ، تشخیص می دهند که چه مواد دارویی را با ویتامین ها ترکیب و به پوست تزریق کنند. البته میتوان از ترکیب های آماده (ویتامین و دارو) نیز استفاده کرد.  استفاده ازاین ترکیب های آماده و صد البته تحت نظر پزشک متخصص پوست بیشتر پیشنهاد میشود. به این خاطر که با استفاده از ترکیب های آماده جدا از ساده تر بودن ، درصد آلودگی نیز خیلی کم است.

 

مزوتراپی  مو چیست ؟

روش کار به همان صورت است که ذکر شد. در مزوتراپی مو هم از محلول های دارویی برای جلوگیری از ریزش مو استفاده می شود. این روش تا حد زیادی از ریزش مو جلوگیری می کند و حتی بعضی افراد که به صورت مداوم از محلول ها استفاده می کنند ، مجددا شاهد رشد مو در نواحی کم پشت سر خود بوده اند.

مزایای استفاده از مزوتراپی

  • جوان سازی پوست
  • لیفتینک پوست صورت
  • از بین بردن لک و مک های روی پوست ناشی از بارداری
  • درمان ریزش مو
  • از بین بردن چربی های اضافی و سلولیت ها

 

پوست های مناسب برای مزوتراپی

 

مزوتراپی جزء روش هایی است که محدودیت خاصی برای افراد با شرایط متفاوت ندارد. این روش برای بسیاری از افراد با جنس پوست و مو مختلف ، تاثیرگذار است. تنها تفاوتی که در انجام این روش به کاربرده می شود، میزان و نوع دارویی است که برای هر بیمار فرق می کند.

 

معایب مزوتراپی

 

با توجه به تمامی این توصیفات و توضیحاتی  از مزوتراپی که در بالا بدان ها اشاره شد، شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا مزوتراپی معایبی هم دارد یا نه ؟!

عیبی که بتوان به صرت مشخص و مستقیم به آن اشاره کرد، تنها احتمال آرژی به مواد تزریقی است. که البته آلرژی به مواد مزوتراپی در همه افراد یکسان نیست . ممکن است تنها تعدادی از افراد دچار این واکنش های آلرژیک شوند. که البته متاسفانه برای تشخیص این موضوع قبل از مزوتراپی رهی وجود ندارد. زیرا معمولا برای تشخیص این حساسیت ها به مواد دارویی تزریقی ،بایستی حداقل یک بار از مواد دارویی استفاده کرد.

 

سیاهی دور چشم با مزوتراپی

این تصور نادرستی است که بسیاری از افراد نا آگاه نسبت به کاربردهای مزوتراپی دارند. همانطور که می دانید پوست دور چشم نازکترین قسمت پوست بدن انسان می باشد. با توجه به روش انجام این کار که با سوزن های ریز مواد دارویی تزریق میشوند، انجام این کار روی این ناحیه از صورت خطرناک و غیر ممکن است.

مزوتراپی در اروپا جزء شایع ترین و پرکاربردترین روش های درمان پوست می باشد. که البته پرکاربرد بوذن این روش به دلیل اطلاعات و آگاهی بالای افراد از چگونگی انجام آن است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *